---
title: "KYHNSTUN AS (889228342): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KYHNSTUN AS i Ullensaker hadde 3,41 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/889228342-kyhnstun-as"
---

# KYHNSTUN AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Ullensaker · Etablert 2005

- Org.nr: 889 228 342
- Styreleder: Harald Furuseth

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,41 mill. kr (+2,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,01 mill. kr (Margin 59 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 1,37 mrd. kr (+1,5 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,6 % (meget god). Ned fra 31,4 % i 2024
- Likviditet: 3,16 (meget god). Opp fra 2,29 i 2024
- Soliditet: 84,1 % (meget god). Opp fra 65,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 31,4 % | 28,6 % |
| Driftsmargin | 50,6 % | 54,6 % | 57,1 % | 57,0 % | 59,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 42,9 % | 31,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,62 | 2,29 | 3,16 |
| Soliditet | - | - | 58,1 % | 65,5 % | 84,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,7 | 0,5 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 656 | 2 948 | 3 174 | 3 326 | 3 411 |
| Driftsresultat | 1 343 | 1 610 | 1 814 | 1 894 | 2 012 |
| Årsresultat | 766 | 12 762 | 19 890 | 35 621 | 34 543 |
| Driftsmargin | 50,6 % | 54,6 % | 57,1 % | 57 % | 59 % |
| Sum gjeld | - | - | 50 754 | 50 633 | 23 815 |
| Sum driftskostnader | 1 312 | 1 338 | 1 361 | 1 432 | 1 399 |
| Finansresultat | −577 | 11 006 | 18 046 | 33 844 | 32 892 |
| Resultat før skatt | - | - | 19 860 | 35 738 | 34 904 |
| Anleggsmidler | - | - | 99 979 | 101 301 | 100 717 |
| Omløpsmidler | - | - | 21 214 | 45 392 | 48 701 |
| Sum eiendeler | - | - | 121 193 | 146 693 | 149 418 |
| Egenkapital | - | - | 70 440 | 96 060 | 125 603 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 13 131 | 19 843 | 15 408 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 37 622 | 30 790 | 8 407 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 259,5 | 1 353,5 | 1 373,6 |
| Driftsresultat | 21,6 | 40,8 | 47,1 |
| Årsresultat | 7,2 | 20,2 | 25,9 |
| Driftsmargin | 1,7 % | 3,0 % | 3,4 % |
| Sum gjeld | 240,4 | 233,4 | 176,4 |
| Sum driftskostnader | 1 237,8 | 1 312,7 | 1 326,5 |
| Finansresultat | −4,3 | −5,3 | −4,1 |
| Resultat før skatt | 17,3 | 35,4 | 43,0 |
| Anleggsmidler | 349,6 | 318,6 | 291,9 |
| Omløpsmidler | 253,9 | 288,1 | 278,7 |
| Sum eiendeler | 603,5 | 606,7 | 570,6 |
| Egenkapital | 363,1 | 373,3 | 394,2 |
| Kortsiktig gjeld | 125,2 | 134,1 | 128,2 |
| Langsiktig gjeld | 115,2 | 99,3 | 48,2 |

## Ledelse og styre

- Harald Furuseth: Styrets leder
- Christoffer Furuseth: Styremedlem
- Sebastian Furuseth: Styremedlem
- Martine Furuseth: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Furuseth AS, Vardevegen 50, 2072 Dal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 14.12.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2011
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Størrelse: Nr. 68 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å eie aksjer i andre selskaper, og dertil tilknyttet virksomhet.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 10.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000365178&sokeverdi=889228342&spraak=nb)
- 12.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000877101&sokeverdi=889228342&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BUTCHERS BEST AS](https://www.norscout.com/no/company/929438906-butchers-best-as) | Ullensaker | 59 | 41,9 mill. kr | +23,8 % |
| [FURUSETH AS](https://www.norscout.com/no/company/934097238-furuseth-as) | Ullensaker | 208 | 1,37 mrd. kr | +1,5 % |
| [KVENNIN AS](https://www.norscout.com/no/company/989972677-kvennin-as) | Ullensaker | 6 | 1,57 mill. kr | +14,4 % |
| [MIRA MODA AS](https://www.norscout.com/no/company/928050149-mira-moda-as) | Ullensaker | - | 360 000 kr | - |
| [GELATOBAR AS](https://www.norscout.com/no/company/926643924-gelatobar-as) | Ullensaker | 21 | 2,91 mill. kr | +141,8 % |
| [PLANT FOODS AS](https://www.norscout.com/no/company/931236466-plant-foods-as) | Ullensaker | - | 132 647 kr | - |
| [POLARGO AS](https://www.norscout.com/no/company/812168932-polargo-as) | Ullensaker | - | 0 kr | - |
| [FERSKVAREHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/991365427-ferskvarehuset-as) | Ullensaker | 120 | 371 mill. kr | +4,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
