---
title: "BENTZ TRAFIKKSKOLE AS (889363932): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BENTZ TRAFIKKSKOLE AS i Lyngdal hadde 14,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Monica Bentz-Pedersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/889363932-bentz-trafikkskole-as"
---

# BENTZ TRAFIKKSKOLE AS

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Lyngdal · Etablert 2006

- Org.nr: 889 363 932
- Telefon: 911 96 944
- E-post: post@bentz.no
- Nettsted: [bentz.no](https://www.bentz.no)
- Daglig leder: Monica Bentz-Pedersen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,7 mill. kr (+49,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,02 mill. kr (Margin 6,9 %)
- Ansatte: 16 (Opp fra 15 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 15
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,9 % (svak). Ned fra 10,5 % i 2024
- Likviditet: 0,85 (svak). Ned fra 4,13 i 2024
- Soliditet: 33,3 % (god). Ned fra 43,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,2 % | 5,5 % | 10,5 % | 5,9 % |
| Driftsmargin | 15,0 % | 10,3 % | 9,1 % | 16,5 % | 6,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 6,1 % | 17,9 % | 6,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,64 | 4,13 | 0,85 |
| Soliditet | 42,0 % | 38,8 % | 35,4 % | 43,1 % | 33,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,6 | 1,8 | 1,3 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 937 | 7 340 | 8 169 | 9 823 | 14 692 |
| Driftsresultat | 1 043 | 753 | 742 | 1 621 | 1 018 |
| Årsresultat | 759 | 581 | 282 | 866 | 350 |
| Driftsmargin | 15 % | 10,3 % | 9,1 % | 16,5 % | 6,9 % |
| Sum gjeld | 6 785 | 8 671 | 10 532 | 8 779 | 13 985 |
| Sum driftskostnader | 5 893 | 6 587 | 7 427 | 8 202 | 13 674 |
| Finansresultat | −81 | −50 | −400 | −511 | −569 |
| Resultat før skatt | - | - | 341 | 1 110 | 449 |
| Anleggsmidler | 9 182 | 11 500 | 14 409 | 11 267 | 18 187 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 897 | 4 151 | 2 788 |
| Sum eiendeler | 11 696 | 14 163 | 16 306 | 15 418 | 20 975 |
| Egenkapital | 4 911 | 5 492 | 5 774 | 6 640 | 6 990 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 719 | 1 005 | 3 266 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 9 813 | 7 773 | 10 720 |

## Ledelse og styre

- Monica Bentz-Pedersen: Daglig leder og styremedlem
- Kjell Magne Bentz-Pedersen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Monica Bentz-Pedersen, Myrbakktunet 20, 4580 Lyngdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 10.01.2006
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [LISTA REGNSKAPSLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/955367286-lista-regnskapslag-as)
- Størrelse: Nr. 53 av 681 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Trafikkopplæring og andre tjenester som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 24.09.2026: Styret endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 04.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000781361&sokeverdi=889363932&spraak=nb)
- 24.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000758820&sokeverdi=889363932&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000475507&sokeverdi=889363932&spraak=nb)
- 07.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000246871&sokeverdi=889363932&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FILADELFIA BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930493104-filadelfia-barnehage-as) | Lyngdal | 20 | 13,2 mill. kr | +8,8 % |
| [PREG BARNEHAGER KVÅS AS](https://www.norscout.com/no/company/930391743-preg-barnehager-kvas-as) | Lyngdal | 16 | 5,15 mill. kr | −4,5 % |
| [KVS-LYNGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/989032402-kvs-lyngdal-as) | Lyngdal | 75 | 111 mill. kr | +9,8 % |
| [LISTER KOMPETANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/986488111-lister-kompetanse-as) | Lyngdal | - | 5,3 mill. kr | +8,7 % |
| [ROM GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/912156508-rom-gard-as) | Lyngdal | - | 978 240 kr | - |
| [LINADA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/929133099-linada-invest-as) | Lyngdal | - | 101 910 kr | - |
| [HAGEN GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/867630422-hagen-gruppen-as) | Lyngdal | - | 97 443 kr | - |
| [E-POS AS](https://www.norscout.com/no/company/986611452-e-pos-as) | Lyngdal | - | 44 111 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
