---
title: "RANDABERG GASS AS (890275362): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RANDABERG GASS AS i Randaberg hadde 1,58 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Lars Inge Håland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/890275362-randaberg-gass-as"
---

# RANDABERG GASS AS

Engroshandel med kjemiske produkter · Randaberg

- Org.nr: 890 275 362
- Nettsted: [randaberggass.no](https://www.randaberggass.no)
- Daglig leder: Lars Inge Håland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,58 mill. kr (−8,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −261 440 kr (Margin −16,6 %)
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −32,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −7,6 % i 2024
- Likviditet: 0,69 (svak). Ned fra 0,95 i 2024
- Soliditet: −43,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 12,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,2 % | 10,2 % | −7,6 % | −32,3 % |
| Driftsmargin | −4,3 % | −2,7 % | 7,0 % | −4,3 % | −16,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 57,8 % | −51,4 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,95 | 0,95 | 0,69 |
| Soliditet | 19,0 % | 13,1 % | 21,5 % | 12,1 % | −43,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,3 | 6,6 | 3,7 | 7,3 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 179 | 1 333 | 1 308 | 1 730 | 1 578 |
| Driftsresultat | −51 | −37 | 92 | −74 | −261 |
| Årsresultat | −48 | −36 | 70 | −63 | −373 |
| Driftsmargin | −4,3 % | −2,7 % | 7,0 % | −4,3 % | −16,6 % |
| Sum gjeld | 668 | 797 | 695 | 921 | 818 |
| Sum driftskostnader | 1 231 | 1 370 | 1 217 | 1 804 | 1 839 |
| Finansresultat | −10 | −10 | −2 | −7 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 90 | −81 | −262 |
| Anleggsmidler | 370 | 313 | 225 | 175 | 5 |
| Omløpsmidler | - | - | 659 | 872 | 567 |
| Sum eiendeler | 824 | 917 | 884 | 1 047 | 572 |
| Egenkapital | 156 | 120 | 190 | 126 | −246 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 695 | 921 | 818 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Inge Håland: Daglig leder og styrets leder
- Jan Andreas Aurdal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bergveien 3A, 4073 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.850 Engroshandel med kjemiske produkter
- Etablert: 23.08.2006
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2006
- Regnskapsfører: [VOLD REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/888978062-vold-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 138 av 199 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av gass og gassutstyr.

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000454004&sokeverdi=890275362&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ELIT INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989256564-elit-invest-as) | Randaberg | - | - | - |
| [THORSTVEDT INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/998073782-thorstvedt-industriservice-as) | Randaberg | - | 1,74 mill. kr | −16,1 % |
| [AVFALLSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921991584-avfallservice-as) | Randaberg | - | 1,48 mill. kr | −14,4 % |
| [FLEX2FUTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/933127052-flex2future-as) | Randaberg | - | 1,83 mill. kr | - |
| [TLL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/919501847-tll-norge-as) | Randaberg | - | 1,16 mill. kr | −12,9 % |
| [TANGEN 8 AS](https://www.norscout.com/no/company/996684180-tangen-8-as) | Randaberg | - | 1,99 mill. kr | −7,1 % |
| [FUMANDE AS](https://www.norscout.com/no/company/926917595-fumande-as) | Randaberg | - | 1,04 mill. kr | - |
| [KEMAG AS](https://www.norscout.com/no/company/921296436-kemag-as) | Randaberg | - | 2,02 mill. kr | +47,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.07.2026.
