---
title: "BEWA INVEST AS (891825692): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BEWA INVEST AS i Færder hadde 2,88 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Benth Walmestad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/891825692-bewa-invest-as"
---

# BEWA INVEST AS

Uoppgitt · Færder

- Org.nr: 891 825 692
- Telefon: 928 69 880
- E-post: benth@bewa.no
- Daglig leder: Benth Walmestad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,88 mill. kr (+178,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,24 mill. kr (Margin −42,9 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,3 % (tilfredsstillende). Opp fra −42,6 % i 2024
- Likviditet: 28,03 (meget god). Opp fra 0,88 i 2024
- Soliditet: 85,3 % (meget god). Opp fra 59,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,6 % | 3,9 % | −42,6 % | 9,3 % |
| Driftsmargin | −501,9 % | −1 205,6 % | −1 968,7 % | −2 087,7 % | −42,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −3,9 % | 0,5 % | −53,5 % | 5,8 % |
| Likviditetsgrad | 8,89 | 44,65 | 45,10 | 0,88 | 28,03 |
| Soliditet | 91,9 % | 98,9 % | 99,0 % | 59,6 % | 85,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,7 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 108 | 108 | 108 | 1 035 | 2 884 |
| Driftsresultat | −542 | −1 302 | −2 126 | −21 612 | −1 238 |
| Årsresultat | 65 843 | −2 210 | 222 | −20 082 | 1 652 |
| Driftsmargin | −501,9 % | −1 205,6 % | −1 968,7 % | −2 087,7 % | −42,9 % |
| Sum gjeld | 5 170 | 550 | 462 | 18 623 | 5 011 |
| Sum driftskostnader | - | - | 2 234 | 22 647 | 4 122 |
| Finansresultat | - | - | 2 348 | 1 530 | 2 891 |
| Resultat før skatt | 65 721 | −2 087 | 222 | −20 082 | 1 652 |
| Anleggsmidler | 18 083 | 23 682 | 27 242 | 29 809 | 25 470 |
| Omløpsmidler | 45 984 | 24 556 | 20 829 | 16 341 | 8 720 |
| Sum eiendeler | 64 067 | 48 238 | 48 071 | 46 150 | 34 190 |
| Egenkapital | 58 897 | 47 688 | 47 609 | 27 527 | 29 179 |
| Kortsiktig gjeld | 5 170 | 550 | 462 | 18 623 | 311 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 700 |

## Ledelse og styre

- Benth Walmestad: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kornveien 1, 3120 Nøtterøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 27.09.2007
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2010
- Revisor: THOR FOSSNES
- Regnskapsfører: [TALLVERKET AS](https://www.norscout.com/no/company/991142487-tallverket-as)
- Størrelse: Nr. 574 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selv, gjennom hel - eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter å forestå investeringsvirksomhet, eiendomsforvaltning og annen virksomhet beslektet med denne inklusive konsulentvirksomhet.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000575375&sokeverdi=891825692&spraak=nb)
- 09.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000869932&sokeverdi=891825692&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000554213&sokeverdi=891825692&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ESPAN AS](https://www.norscout.com/no/company/990362459-espan-as) | Færder | - | 3,03 mill. kr | +136,7 % |
| [ANDEBUVEIEN 63 AS](https://www.norscout.com/no/company/995739011-andebuveien-63-as) | Færder | - | 2,78 mill. kr | −4,9 % |
| [SMILE DESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/925395447-smile-design-as) | Færder | - | 3,64 mill. kr | - |
| [ALPETTE AS](https://www.norscout.com/no/company/895023612-alpette-as) | Færder | - | 1,94 mill. kr | 0,0 % |
| [JOWI AS](https://www.norscout.com/no/company/930453757-jowi-as) | Færder | - | 9,54 mill. kr | +68,5 % |
| [MOVIK INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/920916899-movik-invest-as) | Færder | - | 1,28 mill. kr | −9,4 % |
| [ROPPESTADKOLLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/921027605-roppestadkollen-as) | Færder | - | 11,8 mill. kr | −74,3 % |
| [TM HOLDINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/924404639-tm-holdings-as) | Færder | - | 1,19 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
