---
title: "BIO FORTE AS (892193622): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BIO FORTE AS i Nordre Follo hadde 11,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/892193622-bio-forte-as"
---

# BIO FORTE AS

Engroshandel med parfyme og kosmetikk · Nordre Follo

- Org.nr: 892 193 622
- Telefon: 901 15 714
- Styreleder: Morten Stenberg

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,2 mill. kr (+21,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −650 459 kr (Margin −5,8 %)
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −4,8 % i 2024
- Likviditet: 5,53 (meget god). Ned fra 6,95 i 2024
- Soliditet: 84,1 % (meget god). Ned fra 87,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,6 % | 11,2 % | −4,8 % | −0,8 % |
| Driftsmargin | 6,4 % | 2,8 % | 3,1 % | −4,4 % | −5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 15,5 % | −6,3 % | −1,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,37 | 6,95 | 5,53 |
| Soliditet | 65,8 % | 69,1 % | 72,4 % | 87,4 % | 84,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,1 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 752 | 14 113 | 14 061 | 9 267 | 11 248 |
| Driftsresultat | 938 | 391 | 434 | −412 | −650 |
| Årsresultat | 729 | 307 | 384 | −205 | −37 |
| Driftsmargin | 6,4 % | 2,8 % | 3,1 % | −4,4 % | −5,8 % |
| Sum gjeld | 1 392 | 1 330 | 1 282 | 456 | 591 |
| Sum driftskostnader | 13 814 | 13 723 | 13 628 | 9 679 | 11 898 |
| Finansresultat | −4 | 5 | 58 | 207 | 614 |
| Resultat før skatt | - | - | 492 | −205 | −37 |
| Anleggsmidler | 333 | 507 | 333 | 443 | 443 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 314 | 3 173 | 3 272 |
| Sum eiendeler | 4 066 | 4 311 | 4 647 | 3 616 | 3 715 |
| Egenkapital | 2 674 | 2 981 | 3 365 | 3 160 | 3 123 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 282 | 456 | 591 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Morten Stenberg: Styrets leder
- Harald Haugen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kornmoenga 91, 1413 Tårnåsen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.450 Engroshandel med parfyme og kosmetikk
- Etablert: 10.01.2008
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2008
- Revisor: [LANGSETH REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/995300796-langseth-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 57 av 179 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Engrosvirksomhet og konsulentvirksomhet innen bioprodukter innenfor dagligvarebransjen og alt hertil tilhørende.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 23.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000134743&sokeverdi=892193622&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ARNE G HANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/911018144-arne-g-hansen-as) | Nordre Follo | - | 11,6 mill. kr | +2,3 % |
| [BROKK NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/997403452-brokk-norge-as) | Nordre Follo | - | 10 mill. kr | −40,6 % |
| [POSEKOMPANIET AS](https://www.norscout.com/no/company/894820322-posekompaniet-as) | Nordre Follo | - | 11,7 mill. kr | −1,9 % |
| [MATIM ENGROS AS](https://www.norscout.com/no/company/926960504-matim-engros-as) | Nordre Follo | - | 9,89 mill. kr | +14,1 % |
| [VITO DESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/930971944-vito-design-as) | Nordre Follo | - | 12,3 mill. kr | +7,2 % |
| [MISSION WINE & SPIRIT AS](https://www.norscout.com/no/company/965861033-mission-wine-spirit-as) | Nordre Follo | - | 9,7 mill. kr | +26,9 % |
| [LUDVIG SVENSSON NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/964412340-ludvig-svensson-norge-as) | Nordre Follo | - | 12,4 mill. kr | +20,7 % |
| [STEINSENTERET SKI AS](https://www.norscout.com/no/company/987804351-steinsenteret-ski-as) | Nordre Follo | - | 9,49 mill. kr | −25,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
