---
title: "LUNDGAARDSLØKKA BARNEHAGE AS (892266352): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUNDGAARDSLØKKA BARNEHAGE AS i Lillehammer hadde 14,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Jennie Margareta Furulund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/892266352-lundgaardslokka-barnehage-as"
---

# LUNDGAARDSLØKKA BARNEHAGE AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Lillehammer · Etablert 2008

- Org.nr: 892 266 352
- Telefon: 61 05 99 99
- E-post: lundgaardslokka@yahoo.no
- Nettsted: [lundgaardslokka.no](https://www.lundgaardslokka.no)
- Daglig leder: Jennie Margareta Furulund (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,9 mill. kr (+5,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,21 mill. kr (Margin 8,1 %)
- Ansatte: 26 (Ned fra 30 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 25
- oktober 2025: 28
- november 2025: 30
- desember 2025: 31
- februar 2026: 25
- april 2026: 27
- mai 2026: 25
- september 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,0 % (god). Opp fra 6,9 % i 2024
- Likviditet: 1,97 (god). Ned fra 4,70 i 2024
- Soliditet: 71,8 % (meget god). Opp fra 41,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,4 % | 11,7 % | 6,9 % | 10,0 % |
| Driftsmargin | 6,5 % | 8,5 % | 12,0 % | 6,2 % | 8,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 29,2 % | 12,0 % | 15,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,26 | 4,70 | 1,97 |
| Soliditet | 27,9 % | 31,4 % | 37,8 % | 41,2 % | 71,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,2 | 1,6 | 1,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 675 | 12 638 | 14 204 | 14 135 | 14 937 |
| Driftsresultat | 694 | 1 068 | 1 706 | 879 | 1 213 |
| Årsresultat | 510 | 804 | 1 283 | 613 | 904 |
| Driftsmargin | 6,5 % | 8,5 % | 12 % | 6,2 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 10 813 | 10 908 | 10 318 | 9 819 | 3 066 |
| Sum driftskostnader | 9 981 | 11 570 | 12 498 | 13 256 | 13 724 |
| Finansresultat | −34 | −32 | −59 | −88 | −54 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 647 | 791 | 1 159 |
| Anleggsmidler | - | - | 6 731 | 6 528 | 6 331 |
| Omløpsmidler | - | - | 9 861 | 10 177 | 4 526 |
| Sum eiendeler | 15 000 | 15 899 | 16 592 | 16 706 | 10 857 |
| Egenkapital | 4 187 | 4 991 | 6 273 | 6 887 | 7 791 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 313 | 2 165 | 2 301 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 8 005 | 7 654 | 765 |

## Ledelse og styre

- Jennie Margareta Furulund: Daglig leder og styremedlem
- Espen Olav Ellingsen: Styrets leder
- Svein Åge Furulund: Styremedlem
- Kari Feiring: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Baklivegen 181, 2625 Fåberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 22.01.2008
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Størrelse: Nr. 695 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av barnehage og hva som naturlig hører inn under dette, herunder også deltakelse i andre selskaper med tilsvarende virksomet.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000592183&sokeverdi=892266352&spraak=nb)
- 26.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000851654&sokeverdi=892266352&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000537769&sokeverdi=892266352&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FAGSTADLIA FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922043078-fagstadlia-fus-barnehage-as) | Lillehammer | 28 | 18,9 mill. kr | +0,6 % |
| [HAMMERMO FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922811636-hammermo-fus-barnehage-as) | Lillehammer | 24 | 17,5 mill. kr | −0,6 % |
| [ENGESVEA FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/927310724-engesvea-fus-barnehage-as) | Lillehammer | 29 | 21,6 mill. kr | −0,1 % |
| [DISHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/986986480-disheim-as) | Lillehammer | 23 | 15,9 mill. kr | −0,4 % |
| [HOVSLAGEREN FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/992784202-hovslageren-fus-barnehage-as) | Lillehammer | 16 | 8,22 mill. kr | +21,3 % |
| [CREATE - LILLEHAMMER KREATIVE VIDEREGÅENDE SKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/920292682-create-lillehammer-kreative-videregaende-skole-as) | Lillehammer | 28 | 33 mill. kr | +13 % |
| [LILLEHAMMER BALLETTSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/986599851-lillehammer-ballettskole-as) | Lillehammer | 20 | 4,02 mill. kr | −0,4 % |
| [NORGES TOPPIDRETTSGYMNAS LILLEHAMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/990599106-norges-toppidrettsgymnas-lillehammer-as) | Lillehammer | 74 | 83,3 mill. kr | +7,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
