---
title: "SELJESTAD OG RØLDAL LØYPESELSKAP AS (893434682): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SELJESTAD OG RØLDAL LØYPESELSKAP AS i Ullensvang hadde 2,32 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Inge Lægreid. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/893434682-seljestad-og-roldal-loypeselskap-as"
---

# SELJESTAD OG RØLDAL LØYPESELSKAP AS

Drift av idrettsanlegg · Ullensvang

- Org.nr: 893 434 682
- Telefon: 53 65 40 00
- Daglig leder: Inge Lægreid (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,32 mill. kr (−11,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5 822 kr (Margin 0,3 %)
- Etablert: 2008

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,8 % (svak). Opp fra −3,6 % i 2024
- Likviditet: 2,51 (meget god). Opp fra 1,43 i 2024
- Soliditet: −8,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −2,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,7 % | 18,6 % | −3,6 % | 1,8 % |
| Driftsmargin | 5,7 % | 2,7 % | 15,4 % | −4,5 % | 0,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 460,0 % | −312,9 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,30 | 1,43 | 2,51 |
| Soliditet | −0,6 % | −3,4 % | 8,2 % | −2,2 % | −8,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 11,2 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 514 | 2 472 | 3 041 | 2 622 | 2 315 |
| Driftsresultat | 144 | 67 | 468 | −117 | 6 |
| Årsresultat | 15 | −69 | 307 | −268 | −101 |
| Driftsmargin | 5,7 % | 2,7 % | 15,4 % | −4,5 % | 0,3 % |
| Sum gjeld | 3 061 | 2 664 | 2 458 | 2 289 | 1 952 |
| Sum driftskostnader | 2 371 | 2 404 | 2 574 | 2 739 | 2 309 |
| Finansresultat | −129 | −136 | −161 | −151 | −107 |
| Resultat før skatt | - | - | 307 | −268 | −101 |
| Anleggsmidler | 2 808 | 2 168 | 1 899 | 1 612 | 1 133 |
| Omløpsmidler | - | - | 779 | 628 | 669 |
| Sum eiendeler | 3 043 | 2 578 | 2 678 | 2 240 | 1 802 |
| Egenkapital | −18 | −87 | 220 | −48 | −150 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 339 | 441 | 266 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 119 | 1 848 | 1 686 |

## Ledelse og styre

- Inge Lægreid: Daglig leder og styrets leder
- Rolf Bøen: Styremedlem
- Astrid Seljestad: Styremedlem
- Håkon O Kvestad: Styremedlem
- Alf N Medhus: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: v/Eivind Tokheim, Eidesåsen 150B, 5750 Odda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 03.12.2008
- Aksjekapital: 934 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2009
- Revisor: [ULLENSVANG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997726316-ullensvang-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 281 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive og forestå opparbeiding og oppkjøring av stier og løyper, samt virksomhet som er forbundet herved.

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000430460&sokeverdi=893434682&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØLDAL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/964814600-roldal-skisenter-as) | Ullensvang | 18 | 14 mill. kr | - |
| [FJORDAHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917463166-fjordahallen-as) | Ullensvang | - | 1,11 mill. kr | - |
| [RØLDAL IL DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/912785602-roldal-il-drift-as) | Ullensvang | - | 548 411 kr | - |
| [ODDA SKYLIFT DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/925797448-odda-skylift-drift-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [HARDANGER LIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/924370602-hardanger-lift-as) | Ullensvang | - | - | - |
| [FOLGEFONNI BREFØRARLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/988418536-folgefonni-breforarlag-as) | Ullensvang | 5 | 8,25 mill. kr | +10,7 % |
| [SAFE TRENINGSSENTER ODDA AS](https://www.norscout.com/no/company/990599858-safe-treningssenter-odda-as) | Ullensvang | 13 | 1,45 mill. kr | +6,3 % |
| [JUL I ODDA AS](https://www.norscout.com/no/company/936433510-jul-i-odda-as) | Ullensvang | - | 986 634 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
