---
title: "POINT ZERO AS (893603182): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "POINT ZERO AS i Hå hadde 14,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Ole Henning Djøseland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/893603182-point-zero-as"
---

# POINT ZERO AS

Bearbeiding av metaller · Hå · Etablert 2009

- Org.nr: 893 603 182
- Daglig leder: Ole Henning Djøseland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,3 mill. kr (−18,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 528 967 kr (Margin 3,7 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,2 % (svak). Ned fra 21,2 % i 2024
- Likviditet: 0,99 (svak). Ned fra 1,07 i 2024
- Soliditet: 19,6 % (god). Opp fra 18,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 47,7 % | 35,5 % | 21,2 % | 3,2 % |
| Driftsmargin | 2,4 % | 27,3 % | 23,5 % | 17,9 % | 3,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 83,9 % | 182,9 % | 106,4 % | −6,3 % |
| Likviditetsgrad | 5,18 | 1,31 | 0,71 | 1,07 | 0,99 |
| Soliditet | 84,5 % | 41,3 % | 11,3 % | 18,5 % | 19,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 1,4 | 7,8 | 4,4 | 4,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 838 | 3 842 | 11 176 | 17 512 | 14 286 |
| Driftsresultat | 45 | 1 050 | 2 625 | 3 140 | 529 |
| Årsresultat | 35 | 819 | 1 796 | 1 922 | −156 |
| Driftsmargin | 2,4 % | 27,3 % | 23,5 % | 17,9 % | 3,7 % |
| Sum gjeld | 246 | 1 651 | 10 632 | 14 467 | 12 771 |
| Sum driftskostnader | - | - | 8 551 | 14 372 | 13 757 |
| Finansresultat | - | - | −322 | −674 | −729 |
| Resultat før skatt | 45 | 1 050 | 2 303 | 2 466 | −200 |
| Anleggsmidler | 342 | 660 | 9 340 | 13 681 | 12 185 |
| Omløpsmidler | 1 247 | 2 152 | 2 649 | 4 065 | 3 709 |
| Sum eiendeler | 1 588 | 2 812 | 11 989 | 17 746 | 15 894 |
| Egenkapital | 1 342 | 1 161 | 1 357 | 3 279 | 3 123 |
| Kortsiktig gjeld | 241 | 1 639 | 3 756 | 3 790 | 3 743 |
| Langsiktig gjeld | 5 | 12 | 6 876 | 10 677 | 9 028 |

## Ledelse og styre

- Ole Henning Djøseland: Daglig leder og styremedlem
- Johnny Grødeland: Styrets leder
- Espen Madland: Styremedlem
- Stian Træland: Styremedlem
- Ben Simon Djøseland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tjemslandsmarka 20, 4360 Varhaug
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 02.01.2009
- Tidligere navn: GRØDELAND AS (2016 til 2021); GRØDELAND HOLDING AS (2009 til 2016)
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2016
- Revisor: [FRYD REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/919314443-fryd-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SECANT AS](https://www.norscout.com/no/company/948114194-secant-as)
- Størrelse: Nr. 200 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bearbeiding av metall og plastmateriell samt deltakelse i annen virksomhet med lignende formål.

## Siste endringer

- 11.12.2025: Antall ansatte endret til 7

## Kunngjøringer

- 18.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000066070&sokeverdi=893603182&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROGALAND MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/991537554-rogaland-maskinering-as) | Hå | 10 | 13,9 mill. kr | −27,3 % |
| [VMV PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/922271143-vmv-production-as) | Hå | 6 | 40,8 mill. kr | +22,8 % |
| [COT MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/921151268-cot-maskinering-as) | Hå | 12 | 8,83 mill. kr | +6,5 % |
| [A. ÅRDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/984918623-a-ardal-as) | Hå | - | 6,19 mill. kr | +19,2 % |
| [GSF PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/827900362-gsf-production-as) | Hå | 15 | 17 mill. kr | −10,4 % |
| [LODE SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/979999895-lode-sveis-as) | Hå | - | 6,11 mill. kr | +19,5 % |
| [TUBEDRILL AS](https://www.norscout.com/no/company/994474774-tubedrill-as) | Hå | 18 | 39,9 mill. kr | −0,3 % |
| [GBC AS](https://www.norscout.com/no/company/914779537-gbc-as) | Hå | - | 2,51 mill. kr | +79,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
