---
title: "ARBA ONE AS (894679212): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARBA ONE AS i Eidskog hadde 94,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Eirik Haugen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/894679212-arba-one-as"
---

# ARBA ONE AS

Produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse · Eidskog · Etablert 2009

- Org.nr: 894 679 212
- Telefon: 62 83 28 90
- Nettsted: [arbaflame.no](https://arbaflame.no)
- Daglig leder: Eirik Haugen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 94,9 mill. kr (−31,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −82,2 mill. kr (Margin −86,6 %)
- Ansatte: 26 (Uendret siden september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 26
- november 2025: 25
- januar 2026: 26
- februar 2026: 27
- mars 2026: 25
- august 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −19,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −18,5 % i 2024
- Likviditet: 1,30 (tilfredsstillende). Opp fra 0,52 i 2024
- Soliditet: −51,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −30,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −13,3 % | −15,2 % | −18,5 % | −19,9 % |
| Driftsmargin | −7 713,8 % | −145,0 % | −68,4 % | −54,6 % | −86,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −4 475,2 % | - | - | - |
| Likviditetsgrad | 0,84 | 0,97 | 0,75 | 0,52 | 1,30 |
| Soliditet | 9,4 % | −8,0 % | 3,6 % | −30,5 % | −51,5 % |
| Gjeldsgrad | 9,7 | - | 26,7 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 477 | 35 467 | 92 427 | 137 885 | 94 895 |
| Driftsresultat | −36 795 | −51 433 | −63 203 | −75 299 | −82 154 |
| Årsresultat | −37 154 | −63 705 | −80 962 | −98 500 | −96 167 |
| Driftsmargin | −7 713,8 % | −145 % | −68,4 % | −54,6 % | −86,6 % |
| Sum gjeld | 321 664 | 412 376 | 363 414 | 460 895 | 600 417 |
| Sum driftskostnader | - | - | 155 630 | 213 184 | 177 049 |
| Finansresultat | - | - | −17 760 | −23 202 | −14 013 |
| Resultat før skatt | −37 154 | −63 705 | −80 962 | −98 500 | −96 167 |
| Anleggsmidler | 316 726 | 340 451 | 339 355 | 328 754 | 318 206 |
| Omløpsmidler | 38 215 | 41 496 | 37 667 | 24 300 | 78 203 |
| Sum eiendeler | 354 940 | 381 947 | 377 023 | 353 054 | 396 410 |
| Egenkapital | 33 276 | −30 429 | 13 609 | −107 841 | −204 008 |
| Kortsiktig gjeld | 45 617 | 42 859 | 50 361 | 46 564 | 60 195 |
| Langsiktig gjeld | 276 047 | 369 517 | 313 053 | - | - |

## Ledelse og styre

- Eirik Haugen: Daglig leder og styrets leder
- Mats Nygård: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sandnesvegen 32, 2235 Matrand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.260 Produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse
- Etablert: 19.10.2009
- Tidligere navn: GRASMO AS (2009 til 2020)
- Aksjekapital: 13 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2009
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [DRAMMEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/924570792-drammen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 51 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av trepellets og alt annet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 06.08.2026: Styret endret
- 22.04.2026: Aksjekapital endret
- 22.04.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 03.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000665737&sokeverdi=894679212&spraak=nb)
- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000662476&sokeverdi=894679212&spraak=nb)
- 01.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000323783&sokeverdi=894679212&spraak=nb)
- 22.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000195986&sokeverdi=894679212&spraak=nb)
- 22.04.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000195987&sokeverdi=894679212&spraak=nb)
- 03.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000040589&sokeverdi=894679212&spraak=nb)
- 20.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000892987&sokeverdi=894679212&spraak=nb)
- 20.12.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000892988&sokeverdi=894679212&spraak=nb)
- 20.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000892672&sokeverdi=894679212&spraak=nb)
- 20.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000892671&sokeverdi=894679212&spraak=nb)
- 20.12.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000892986&sokeverdi=894679212&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EIDSKOG STANGESKOVENE AS](https://www.norscout.com/no/company/984048785-eidskog-stangeskovene-as) | Eidskog | 57 | 363 mill. kr | +14 % |
| [HOLTET SAG OG MYR AS](https://www.norscout.com/no/company/922180245-holtet-sag-og-myr-as) | Eidskog | 26 | 12,4 mill. kr | +22,7 % |
| [BRUSTAD BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/913731360-brustad-bruk-as) | Eidskog | - | 1,38 mill. kr | −15 % |
| [VAPLOCK AS](https://www.norscout.com/no/company/934751655-vaplock-as) | Eidskog | - | 184 710 kr | - |
| [MOA FABRIKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/933474917-moa-fabrikker-as) | Fredrikstad | 15 | 486 824 kr | - |
| [SOLØR BIOENERGI VARME AS](https://www.norscout.com/no/company/982435358-solor-bioenergi-varme-as) | Ringsaker | 13 | 317 mill. kr | +2,1 % |
| [MOELVEN PELLETS AS](https://www.norscout.com/no/company/921244665-moelven-pellets-as) | Ringsaker | 9 | 194 mill. kr | +9,7 % |
| [HILMA ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/928773175-hilma-entreprenor-as) | Bardu | 9 | 13,5 mill. kr | −43,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
