---
title: "URIANSTAD REP OG KAROSSERI AS (895357952): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "URIANSTAD REP OG KAROSSERI AS i Nesodden hadde 17,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Marius Urianstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/895357952-urianstad-rep-og-karosseri-as"
---

# URIANSTAD REP OG KAROSSERI AS

Produksjon av karosserier og tilhengere · Nesodden · Etablert 2010

- Org.nr: 895 357 952
- Telefon: 905 05 031
- Nettsted: [urianstad.no](https://urianstad.no)
- Daglig leder: Marius Urianstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,1 mill. kr (−14,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 126 011 kr (Margin 0,7 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- november 2025: 9
- desember 2025: 10
- juni 2026: 9
- juli 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,85 (svak). Ned fra 0,88 i 2024
- Soliditet: −10,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −9,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −29,4 % | 14,7 % | 8,2 % | - |
| Driftsmargin | 1,0 % | −8,4 % | 2,7 % | 1,7 % | 0,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,79 | 0,82 | 0,88 | 0,85 |
| Soliditet | 13,1 % | −18,9 % | −15,0 % | −9,0 % | −10,0 % |
| Gjeldsgrad | 6,7 | - | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 236 | 12 453 | 19 450 | 19 952 | 17 116 |
| Driftsresultat | 148 | −1 047 | 522 | 336 | 126 |
| Årsresultat | −28 | −1 132 | 172 | 94 | −23 |
| Driftsmargin | 1,0 % | −8,4 % | 2,7 % | 1,7 % | 0,7 % |
| Sum gjeld | 2 917 | 4 357 | 3 994 | 5 199 | 4 942 |
| Sum driftskostnader | 15 088 | - | 18 929 | 19 616 | 16 990 |
| Finansresultat | −175 | - | −349 | −242 | −149 |
| Resultat før skatt | - | −1 132 | 172 | 94 | −23 |
| Anleggsmidler | 138 | 309 | 282 | 254 | 661 |
| Omløpsmidler | - | 3 354 | 3 192 | 4 518 | 3 830 |
| Sum eiendeler | 3 356 | 3 663 | 3 473 | 4 772 | 4 492 |
| Egenkapital | 439 | −694 | −521 | −427 | −451 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 236 | 3 891 | 5 114 | 4 509 |
| Langsiktig gjeld | - | 121 | 104 | 86 | - |

## Ledelse og styre

- Marius Urianstad: Daglig leder og styrets leder
- Espen Urianstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Urianstadveien 16, 1458 Fjellstrand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.200 Produksjon av karosserier og tilhengere
- Etablert: 29.03.2010
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2010
- Revisor: MONGE REVISJON - LILL ANN MONGE
- Regnskapsfører: [MF-H ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/981704649-mf-h-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 35 av 65 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Lastebilpåbygging, vedlikehold og reparasjon av maskiner og utstyr, samt alt som naturlig tilhører dette.

## Siste endringer

- 10.03.2026: Styret endret
- 12.02.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000545419&sokeverdi=895357952&spraak=nb)
- 10.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000104953&sokeverdi=895357952&spraak=nb)
- 10.03.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000104983&sokeverdi=895357952&spraak=nb)
- 12.02.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000053715&sokeverdi=895357952&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [URIANSTAD EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/917028486-urianstad-eiendom-as) | Nesodden | - | 2,3 mill. kr | −1,6 % |
| [BIL OG HENGERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/981288602-bil-og-hengerservice-as) | Ringerike | 11 | 18,9 mill. kr | +7,5 % |
| [SAFEREC AS](https://www.norscout.com/no/company/932348497-saferec-as) | Gjerdrum | 7 | 46,8 mill. kr | −14 % |
| [KANSTAD MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/936245692-kanstad-mekaniske-as) | Balsfjord | 11 | 19,6 mill. kr | +5,9 % |
| [KARMSUND SVEIS OG PÅBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/972406104-karmsund-sveis-og-pabygg-as) | Karmøy | 7 | 11,1 mill. kr | −29,9 % |
| [VOGNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/987354747-vognteknikk-as) | Bergen | 11 | 75,1 mill. kr | +19,2 % |
| [ENGEBAKKEN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/951484148-engebakken-transport-as) | Stange | 7 | 10,5 mill. kr | −35,1 % |
| [NORD KARMØY SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/933928233-nord-karmoy-sveis-as) | Karmøy | 12 | 17,4 mill. kr | −23,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
