---
title: "WERGELAND AS (896828142): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WERGELAND AS i Gulen hadde 109 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 31 ansatte. Daglig leder er Irene Perly Wergeland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/896828142-wergeland-as"
---

# WERGELAND AS

Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet · Gulen · Etablert 2011

- Org.nr: 896 828 142
- Telefon: 57 78 18 00
- Nettsted: [wergeland.com](https://www.wergeland.com)
- Daglig leder: Irene Perly Wergeland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 109 mill. kr (+17,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 31,7 mill. kr (Margin 29,2 %)
- Ansatte: 31 (Opp fra 26 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 25
- november 2025: 26
- januar 2026: 27
- februar 2026: 26
- juli 2026: 28
- september 2026: 30
- oktober 2026: 31

### Per sted

- Dalsøyra: 23 ansatte · 3 avdelinger
- Kvalsund: Ingen oppgitt
- Sandnessjøen: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,6 % (meget god). Opp fra 27,0 % i 2024
- Likviditet: 1,80 (god). Ned fra 4,43 i 2024
- Soliditet: 50,2 % (meget god). Ned fra 80,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 36,2 % | 27,0 % | 32,6 % |
| Driftsmargin | 22,8 % | 17,0 % | 26,3 % | 19,2 % | 29,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 29,0 % | 48,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,38 | 6,26 | 4,43 | 1,80 |
| Soliditet | - | - | 87,9 % | 80,6 % | 50,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,1 | 0,2 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 95 957 | 78 237 | 99 393 | 92 144 | 108 590 |
| Driftsresultat | 21 845 | 13 305 | 26 187 | 17 730 | 31 676 |
| Årsresultat | 17 468 | 11 179 | 22 792 | 15 771 | 27 286 |
| Driftsmargin | 22,8 % | 17 % | 26,3 % | 19,2 % | 29,2 % |
| Sum gjeld | 24 583 | 34 671 | 8 946 | 17 969 | 69 307 |
| Sum driftskostnader | 74 112 | - | 73 206 | 74 415 | 76 915 |
| Finansresultat | 550 | - | 3 038 | 2 483 | 3 347 |
| Resultat før skatt | - | 14 330 | 29 225 | 20 212 | 35 023 |
| Anleggsmidler | - | 17 766 | 17 965 | 12 912 | 14 605 |
| Omløpsmidler | - | 82 518 | 55 986 | 79 586 | 124 562 |
| Sum eiendeler | - | 100 285 | 73 951 | 92 498 | 139 167 |
| Egenkapital | - | - | 65 005 | 74 529 | 69 860 |
| Kortsiktig gjeld | - | 34 671 | 8 946 | 17 969 | 69 307 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Irene Perly Wergeland: Daglig leder
- Margunn Kristine Bjørnestad: Styrets leder
- Jan Haakon Rasmussen: Styremedlem
- Øyvind Nordgulen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sløvågen 2, 5960 Dalsøyra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.610 Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 14.01.2011
- Aksjekapital: 1 102 459 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2011
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 28 av 113 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av betong og betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet og drive annan industriell- og baseaktivitet på Sløvåg Industriområde. Selskapet skal drive maritim verksemd i form av fraktebåt og ferje. Selskapet kan drive kjøp/sal og ha anna verksemd i samband med dette. Selskapet kan delta i andre selskap med liknande verksemd.

## Siste endringer

- 28.04.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000562340&sokeverdi=896828142&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000574252&sokeverdi=896828142&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HOLTET BETONGELEMENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/926646451-holtet-betongelementer-as) | Krødsherad | 32 | 96,1 mill. kr | +46,8 % |
| [AALTVEDT BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/929101987-aaltvedt-betong-as) | Skien | 31 | 74,1 mill. kr | −26,4 % |
| [NOBI BYGG OG BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/931491865-nobi-bygg-og-betong-as) | Voss | 34 | 164 mill. kr | +4,3 % |
| [VS ELEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/976758218-vs-element-as) | Tønsberg | 27 | 60,6 mill. kr | +23,7 % |
| [ØLEN BETONG PREFAB AS](https://www.norscout.com/no/company/938224293-olen-betong-prefab-as) | Vindafjord | 36 | - | - |
| [ØB GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/925733407-ob-group-as) | Vindafjord | 25 | 38,8 mill. kr | +13,4 % |
| [LOE RØRPRODUKTER NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/999323715-loe-rorprodukter-nord-as) | Trondheim | 42 | 127 mill. kr | +28,3 % |
| [SKARPNES RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/964472645-skarpnes-ror-as) | Sandnes | 23 | 106 mill. kr | +4,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
