---
title: "SANDHÅLAND MUSIKK OG GÅRDSBARNEHAGE AS (897020572): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SANDHÅLAND MUSIKK OG GÅRDSBARNEHAGE AS i Karmøy hadde 11,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Janne Sørheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/897020572-sandhaland-musikk-og-gardsbarnehage-as"
---

# SANDHÅLAND MUSIKK OG GÅRDSBARNEHAGE AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Karmøy · Etablert 2011

- Org.nr: 897 020 572
- Nettsted: [sandhalandbarnehage.no](https://sandhalandbarnehage.no)
- Daglig leder: Janne Sørheim (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,8 mill. kr (−4,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −401 029 kr (Margin −3,4 %)
- Ansatte: 23

## Ansatte

- januar 2026: 24
- mars 2026: 25
- september 2026: 24
- oktober 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −10,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 12,8 % i 2024
- Likviditet: 0,58 (svak). Ned fra 0,61 i 2024
- Soliditet: −1,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 7,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −34,8 % | −5,1 % | 12,8 % | −10,5 % |
| Driftsmargin | 7,4 % | −16,7 % | −2,2 % | 4,3 % | −3,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 569,0 % | −314,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,56 | 0,61 | 0,58 |
| Soliditet | 28,6 % | 1,4 % | −2,5 % | 7,7 % | −1,4 % |
| Gjeldsgrad | 2,5 | 70,7 | - | 12,0 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 803 | 8 152 | 10 348 | 12 373 | 11 799 |
| Driftsresultat | 725 | −1 359 | −225 | 535 | −401 |
| Årsresultat | 570 | −1 055 | −168 | 419 | −355 |
| Driftsmargin | 7,4 % | −16,7 % | −2,2 % | 4,3 % | −3,4 % |
| Sum gjeld | 2 767 | 3 832 | 4 641 | 3 664 | 3 598 |
| Sum driftskostnader | 9 078 | 9 510 | 10 572 | 11 838 | 12 200 |
| Finansresultat | 6 | 8 | 10 | 8 | 1 |
| Resultat før skatt | - | - | −215 | 543 | −400 |
| Anleggsmidler | 1 574 | 1 635 | 1 907 | 1 765 | 1 465 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 620 | 2 204 | 2 082 |
| Sum eiendeler | 3 876 | 3 886 | 4 527 | 3 968 | 3 547 |
| Egenkapital | 1 109 | 54 | −114 | 305 | −50 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 641 | 3 619 | 3 598 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 44 | - |

## Ledelse og styre

- Janne Sørheim: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vestre Karmøyveg 673, 4272 Sandve
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 25.03.2011
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [ALMA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/924973544-alma-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SOLIDITET AS](https://www.norscout.com/no/company/967830038-soliditet-as)
- Størrelse: Nr. 892 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets virksomhet består i drift av barnehage og det som hører naturlig inn under dette; herunder å delta i supplerende eller lignende virksomheter ved aksjetegning, eller på annen måte.

## Kunngjøringer

- 11.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000255542&sokeverdi=897020572&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ESPIRA SOLKROKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/930548715-espira-solkroken-as) | Karmøy | 23 | 14,4 mill. kr | +1,6 % |
| [ESPIRA JUBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/930550744-espira-juberg-as) | Karmøy | 23 | 11,4 mill. kr | +1,8 % |
| [ESPIRA GARHAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/986916490-espira-garhaug-as) | Karmøy | 23 | 17,5 mill. kr | +6,1 % |
| [ÅSEBØEN FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/822812422-aseboen-fus-barnehage-as) | Karmøy | 22 | 20,3 mill. kr | −5,7 % |
| [ESPIRA FJELLSENDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/994751530-espira-fjellsenden-as) | Karmøy | 23 | 17,8 mill. kr | −1,1 % |
| [ESPIRA GÅSERUD AS](https://www.norscout.com/no/company/985030006-espira-gaserud-as) | Karmøy | 22 | 19,5 mill. kr | +5,4 % |
| [ESPIRA BRÅSTEINTUNET AS](https://www.norscout.com/no/company/930550531-espira-brasteintunet-as) | Karmøy | 23 | 19,4 mill. kr | −2,6 % |
| [ESPIRA SLETTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/930550604-espira-sletten-as) | Karmøy | 22 | 19,2 mill. kr | +9,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
