---
title: "LIFT OG MASKIN AS (897139332): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LIFT OG MASKIN AS i Ullensaker hadde 1,43 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ole Ligaard. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/897139332-lift-og-maskin-as"
---

# LIFT OG MASKIN AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Ullensaker

- Org.nr: 897 139 332
- Telefon: 93 95 01 00
- E-post: post@klaas.no
- Nettsted: [klaas.no](https://www.klaas.no)
- Daglig leder: Ole Ligaard (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,43 mill. kr (+175,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −37 507 kr (Margin −2,6 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 14,49 (meget god). Opp fra 11,43 i 2024
- Soliditet: 93,2 % (meget god). Ned fra 93,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −12,5 % | 24,6 % | −12,1 % | - |
| Driftsmargin | 29,7 % | −59,0 % | 19,0 % | −57,9 % | −2,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −31,9 % | 53,4 % | −17,8 % | −1,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,18 | 1,09 | 2,36 | 11,43 | 14,49 |
| Soliditet | 43,4 % | 36,6 % | 55,3 % | 93,7 % | 93,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,7 | 0,8 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 831 | 713 | 3 895 | 521 | 1 434 |
| Driftsresultat | 841 | −421 | 740 | −302 | −38 |
| Årsresultat | 657 | −334 | 619 | −220 | −22 |
| Driftsmargin | 29,7 % | −59 % | 19 % | −57,9 % | −2,6 % |
| Sum gjeld | 1 970 | 2 036 | 1 453 | 107 | 113 |
| Sum driftskostnader | - | - | 3 155 | 822 | 1 472 |
| Finansresultat | - | - | 53 | 2 | 9 |
| Resultat før skatt | 842 | −428 | 793 | −300 | −28 |
| Anleggsmidler | 1 184 | 984 | 17 | 494 | 23 |
| Omløpsmidler | 2 296 | 2 228 | 3 231 | 1 187 | 1 643 |
| Sum eiendeler | 3 480 | 3 212 | 3 248 | 1 681 | 1 666 |
| Egenkapital | 1 510 | 1 176 | 1 794 | 1 574 | 1 552 |
| Kortsiktig gjeld | 1 948 | 2 036 | 1 371 | 104 | 113 |
| Langsiktig gjeld | 22 | 0 | 82 | 3 | - |

## Ledelse og styre

- Ole Ligaard: Daglig leder og styrets leder
- Helga Ragna Ligaard: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Ilevegen 13, 2040 Kløfta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 08.07.2011
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2012
- Regnskapsfører: HEIDI MOLAND REGNSKAP
- Størrelse: Nr. 427 av 576 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av driftsmidler og utstyr, utleie av driftsmidler og personell samt å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer og fast eiendom, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000454072&sokeverdi=897139332&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STUBBESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/994824937-stubbeservice-as) | Ullensaker | - | 13,4 mill. kr | +51,1 % |
| [INFRALINK AS](https://www.norscout.com/no/company/924898364-infralink-as) | Ullensaker | - | 219 436 kr | - |
| [STEELWRIST AS](https://www.norscout.com/no/company/919292873-steelwrist-as) | Ullensaker | 9 | 62,4 mill. kr | +29,3 % |
| [EAGLEBURGMANN NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/954608034-eagleburgmann-norway-as) | Ullensaker | 24 | 374 mill. kr | +81,7 % |
| [RH AGENTURER AS](https://www.norscout.com/no/company/919323736-rh-agenturer-as) | Ullensaker | - | 1,48 mill. kr | +1,3 % |
| [ALLIANCE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/932316722-alliance-holding-as) | Ullensaker | - | 1,25 mill. kr | - |
| [3F BRANNVERN AS](https://www.norscout.com/no/company/887841012-3f-brannvern-as) | Ullensaker | - | 1,63 mill. kr | −12 % |
| [SAFEDECK AS](https://www.norscout.com/no/company/933887766-safedeck-as) | Ullensaker | - | 1,22 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.07.2026.
