---
title: "GUDBRANDSDAL PUKK AS (897378922): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GUDBRANDSDAL PUKK AS i Ringebu hadde 10,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Egil Rolstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/897378922-gudbrandsdal-pukk-as"
---

# GUDBRANDSDAL PUKK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Ringebu

- Org.nr: 897 378 922
- Telefon: 61 29 81 00
- E-post: post@rolstad-as.no
- Daglig leder: Egil Rolstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,8 mill. kr (−8,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,71 mill. kr (Margin 43,6 %)
- Etablert: 2011

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 34,4 % (meget god). Opp fra 12,2 % i 2024
- Likviditet: 1,33 (tilfredsstillende). Ned fra 1,73 i 2024
- Soliditet: 28,9 % (god). Ned fra 30,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 12,2 % | 34,4 % |
| Driftsmargin | −5,0 % | 4,6 % | 36,9 % | 12,5 % | 43,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 29,7 % | 115,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,00 | 1,73 | 1,33 |
| Soliditet | - | - | 52,0 % | 30,9 % | 28,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,9 | 2,2 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 549 | 5 213 | 11 512 | 11 774 | 10 802 |
| Driftsresultat | −482 | 238 | 4 251 | 1 467 | 4 712 |
| Årsresultat | −376 | 195 | 3 371 | 1 284 | 3 946 |
| Driftsmargin | −5,0 % | 4,6 % | 36,9 % | 12,5 % | 43,6 % |
| Sum gjeld | - | - | 6 159 | 9 955 | 10 632 |
| Sum driftskostnader | 10 031 | 4 975 | 7 261 | 10 307 | 6 090 |
| Finansresultat | 0 | 12 | 70 | 184 | 345 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 321 | 1 651 | 5 057 |
| Anleggsmidler | - | - | 541 | 595 | 3 457 |
| Omløpsmidler | - | - | 12 292 | 13 818 | 11 503 |
| Sum eiendeler | - | - | 12 833 | 14 414 | 14 960 |
| Egenkapital | - | - | 6 674 | 4 459 | 4 328 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 6 159 | 7 989 | 8 666 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 1 966 | 1 966 |

## Ledelse og styre

- Egil Rolstad: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Maskinvegen 1, 2630 Ringebu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 15.09.2011
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2013
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [FRON REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/880077872-fron-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 102 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av stein- og grusmasser og virksomhet som er naturlig knyttet til dette.

## Kunngjøringer

- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000562341&sokeverdi=897378922&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000574258&sokeverdi=897378922&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.10.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,7 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FJÆREKILEN SANDTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/925982385-fjaerekilen-sandtak-as) | Skien | - | 11,2 mill. kr | −3,0 % |
| [GJØLME PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/929524330-gjolme-pukkverk-as) | Stjørdal | - | 10,6 mill. kr | −22 % |
| [SOKNA SAND OG PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/985157553-sokna-sand-og-pukk-as) | Ringerike | - | 11,5 mill. kr | +25,1 % |
| [TRYSIL PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/995976285-trysil-pukkverk-as) | Trysil | - | 10,6 mill. kr | −10,8 % |
| [VERPE GRUSTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/920935559-verpe-grustak-as) | Nome | - | 11,5 mill. kr | +2,5 % |
| [JARLE NORBYE AS](https://www.norscout.com/no/company/971193964-jarle-norbye-as) | Tromsø | - | 10 mill. kr | +19,7 % |
| [KANKERUD FJELLTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/992191953-kankerud-fjelltak-as) | Gausdal | - | 11,9 mill. kr | −11,3 % |
| [KVESTAD MASSEMOTTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/925560162-kvestad-massemottak-as) | Ås | - | 9,97 mill. kr | +13,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
