---
title: "WONGRAVEN WINES AS (898037282): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WONGRAVEN WINES AS i Nittedal hadde 102 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Heidi Iren Vestvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/898037282-wongraven-wines-as"
---

# WONGRAVEN WINES AS

Engroshandel med drikkevarer · Nittedal

- Org.nr: 898 037 282
- Nettsted: [wongravenwines.com](https://wongravenwines.com)
- Daglig leder: Heidi Iren Vestvik

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 102 mill. kr (−8,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 11,4 mill. kr (Margin 11,2 %)
- Etablert: 2012

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 40,6 % (meget god). Ned fra 52,5 % i 2024
- Likviditet: 1,07 (tilfredsstillende). Opp fra 1,05 i 2024
- Soliditet: 7,3 % (svak). Opp fra 5,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 68,0 % | 64,0 % | 52,5 % | 40,6 % |
| Driftsmargin | 25,3 % | 24,6 % | 20,6 % | 16,1 % | 11,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 948,5 % | 635,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,07 | 1,05 | 1,05 | 1,07 |
| Soliditet | - | - | 5,1 % | 5,7 % | 7,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 18,6 | 16,5 | 12,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 112 771 | 97 712 | 105 546 | 110 994 | 101 653 |
| Driftsresultat | 28 517 | 24 065 | 21 784 | 17 834 | 11 419 |
| Årsresultat | 21 102 | 16 972 | 16 800 | 13 935 | 9 340 |
| Driftsmargin | 25,3 % | 24,6 % | 20,6 % | 16,1 % | 11,2 % |
| Sum gjeld | 36 499 | 31 697 | 35 078 | 31 035 | 24 149 |
| Sum driftskostnader | - | - | 83 762 | 93 160 | 90 234 |
| Finansresultat | - | - | −245 | 40 | 559 |
| Resultat før skatt | 27 055 | 21 774 | 21 539 | 17 875 | 11 978 |
| Anleggsmidler | 4 | 108 | 134 | 229 | 212 |
| Omløpsmidler | 38 639 | 33 792 | 36 835 | 32 685 | 25 829 |
| Sum eiendeler | 38 643 | 33 900 | 36 968 | 32 914 | 26 041 |
| Egenkapital | - | - | 1 890 | 1 879 | 1 893 |
| Kortsiktig gjeld | 36 499 | 31 697 | 35 078 | 31 035 | 24 149 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Heidi Iren Vestvik: Daglig leder
- Stein Alexander Eriksen: Styrets leder
- Sigurd Wongraven: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 64, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 02.02.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2012
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AMESTO ACCOUNTHOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/957170005-amesto-accounthouse-as)
- Størrelse: Nr. 31 av 561 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Vinfaglig konsulenttjenester og produksjonsvirksomhet, og virksomhet som faller naturlig innenfor dette, samt eierskap av rettigheter og i andre selskaper.

## Siste endringer

- 29.01.2026: Øystein Gogstad-Andersen fratrådt som styreleder
- 29.01.2026: Øystein Gogstad-Andersen fratrådt som kontaktperson
- 29.01.2026: Stein Alexander Eriksen ny som styreleder
- 29.01.2026: Heidi Iren Vestvik ny som daglig leder

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000524353&sokeverdi=898037282&spraak=nb)
- 21.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000024439&sokeverdi=898037282&spraak=nb)
- 21.01.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000024438&sokeverdi=898037282&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000545069&sokeverdi=898037282&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VINGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998720400-vingruppen-as) | Nittedal | 5 | 22 mill. kr | −1,8 % |
| [VINORDIA AS](https://www.norscout.com/no/company/984251386-vinordia-as) | Nittedal | - | 94 mill. kr | −14,8 % |
| [INTERBEV AS](https://www.norscout.com/no/company/979491980-interbev-as) | Nittedal | 5 | 76,1 mill. kr | −9,4 % |
| [ALTIA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/964401403-altia-norway-as) | Nittedal | - | 62,2 mill. kr | −11,4 % |
| [SYMPOSIUM WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/993517364-symposium-wines-as) | Nittedal | 5 | 150 mill. kr | −8,4 % |
| [STRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/970923292-strom-as) | Nittedal | - | 45,6 mill. kr | −9,1 % |
| [ARCUS WINE BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/993294799-arcus-wine-brands-as) | Nittedal | 5 | 195 mill. kr | −16,5 % |
| [HEYDAY WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/915696252-heyday-wines-as) | Nittedal | - | 40,8 mill. kr | +1,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
