---
title: "BUTIKKDRIFT HANSEN AS (899251962): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BUTIKKDRIFT HANSEN AS i Malvik hadde 89,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Fred Sigmund Hansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/899251962-butikkdrift-hansen-as"
---

# BUTIKKDRIFT HANSEN AS

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Malvik · Etablert 2012

- Org.nr: 899 251 962
- Telefon: 970 61 133
- E-post: theimlvarnes.nkj0326@narvesen.no
- Nettsted: [narvesen.no](https://www.narvesen.no)
- Daglig leder: Fred Sigmund Hansen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 89,2 mill. kr (+12,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,29 mill. kr (Margin 1,4 %)
- Ansatte: 11 (Ned fra 17 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 13
- oktober 2025: 15
- desember 2025: 17
- januar 2026: 15
- februar 2026: 13
- juni 2026: 12
- juli 2026: 16
- august 2026: 14
- september 2026: 12
- oktober 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,8 % (god). Opp fra 7,8 % i 2024
- Likviditet: 1,06 (tilfredsstillende). Opp fra 0,93 i 2024
- Soliditet: 28,1 % (god). Opp fra 22,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,2 % | 17,0 % | 7,8 % | 14,8 % |
| Driftsmargin | 1,6 % | 1,0 % | 1,8 % | 0,7 % | 1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 52,9 % | 83,7 % | 34,5 % | 58,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 1,18 | 1,24 | 0,93 | 1,06 |
| Soliditet | 16,3 % | 18,4 % | 22,3 % | 22,8 % | 28,1 % |
| Gjeldsgrad | 5,1 | 4,4 | 3,5 | 3,4 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 75 992 | 69 800 | 69 009 | 79 497 | 89 154 |
| Driftsresultat | 1 199 | 703 | 1 259 | 583 | 1 287 |
| Årsresultat | 948 | 580 | 1 040 | 499 | 1 044 |
| Driftsmargin | 1,6 % | 1,0 % | 1,8 % | 0,7 % | 1,4 % |
| Sum gjeld | 7 040 | 6 414 | 6 075 | 6 732 | 6 728 |
| Sum driftskostnader | - | - | 67 750 | 78 914 | 87 867 |
| Finansresultat | - | - | 75 | 60 | 52 |
| Resultat før skatt | 1 215 | 745 | 1 334 | 642 | 1 340 |
| Anleggsmidler | 336 | 317 | 290 | 2 510 | 2 332 |
| Omløpsmidler | 8 073 | 7 547 | 7 524 | 6 210 | 7 028 |
| Sum eiendeler | 8 409 | 7 864 | 7 814 | 8 720 | 9 360 |
| Egenkapital | 1 369 | 1 450 | 1 739 | 1 988 | 2 633 |
| Kortsiktig gjeld | 7 040 | 6 414 | 6 075 | 6 682 | 6 648 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 49 | 79 |

## Ledelse og styre

- Fred Sigmund Hansen: Daglig leder og styrets leder
- Mia Hansen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Svebergvegen 3, 7550 Hommelvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler
- Etablert: 29.11.2012
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [REMA 1000 NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/982254604-rema-1000-norge-as)
- Størrelse: Nr. 384 av 2 784 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Virksomhet, med drift av dagligvareforretning, samt drift av kioskhandel med bredt vareutvalg, med hovedvekt på næring- og nytelsesmidler.

## Kunngjøringer

- 07.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000157422&sokeverdi=899251962&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TUVA WÆRAAS AS](https://www.norscout.com/no/company/928900533-tuva-waeraas-as) | Malvik | 14 | 60,1 mill. kr | +6,7 % |
| [VERONICA HAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/930686093-veronica-haug-as) | Malvik | 8 | 64,9 mill. kr | +5,2 % |
| [FRODE HAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/990822948-frode-haug-as) | Malvik | 14 | 91,3 mill. kr | +3,1 % |
| [BJØRGEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/919690658-bjorgen-invest-as) | Malvik | - | - | - |
| [VIKHAMMER DAGLIGVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/938151431-vikhammer-dagligvare-as) | Malvik | 15 | - | - |
| [CAMPIA HUNDHAMAREN AS](https://www.norscout.com/no/company/914249015-campia-hundhamaren-as) | Malvik | 15 | 43,6 mill. kr | +2,6 % |
| [STELLANDER AS](https://www.norscout.com/no/company/937259670-stellander-as) | Malvik | 23 | - | - |
| [TØF AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/931931113-tof-auto-as) | Malvik | 12 | 8,59 mill. kr | +5,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
