---
title: "GM SPORT AS (899510542): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GM SPORT AS i Eidsvoll hadde 4,79 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Gunn Mette Sanner. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/899510542-gm-sport-as"
---

# GM SPORT AS

Engroshandel med andre husholdningsvarer · Eidsvoll

- Org.nr: 899 510 542
- Telefon: 981 22 500
- E-post: post@gmsport.no
- Nettsted: [gmsport.no](https://www.gmsport.no)
- Daglig leder: Gunn Mette Sanner (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,79 mill. kr (+18,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 115 379 kr (Margin 2,4 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,8 % (god). Opp fra −26,0 % i 2024
- Likviditet: 2,90 (meget god). Opp fra 2,69 i 2024
- Soliditet: 65,5 % (meget god). Opp fra 62,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −26,0 % | 11,8 % |
| Driftsmargin | 5,1 % | 2,5 % | 0,2 % | −14,2 % | 2,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −52,8 % | 16,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,89 | 2,69 | 2,90 |
| Soliditet | - | - | 47,2 % | 62,8 % | 65,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,1 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 282 | 9 594 | 7 762 | 4 039 | 4 788 |
| Driftsresultat | 425 | 236 | 18 | −572 | 115 |
| Årsresultat | 330 | 153 | 15 | −539 | 138 |
| Driftsmargin | 5,1 % | 2,5 % | 0,2 % | −14,2 % | 2,4 % |
| Sum gjeld | - | - | 1 441 | 444 | 468 |
| Sum driftskostnader | 7 857 | 9 358 | 7 744 | 4 611 | 4 672 |
| Finansresultat | −17 | −39 | 1 | 34 | 22 |
| Resultat før skatt | - | - | 19 | −539 | 138 |
| Anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 2 730 | 1 195 | 1 356 |
| Sum eiendeler | - | - | 2 730 | 1 195 | 1 356 |
| Egenkapital | - | - | 1 289 | 751 | 888 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 441 | 444 | 468 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Gunn Mette Sanner: Daglig leder og styremedlem
- Kariline Sanner: Styrets leder
- Henriette Ovidia Sanner: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sundgata 18, 2080 Eidsvoll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarer
- Etablert: 02.01.2013
- Aksjekapital: 90 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2013
- Regnskapsfører: [PROGRESSUM AS](https://www.norscout.com/no/company/889380802-progressum-as)
- Størrelse: Nr. 385 av 986 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av utstyr og innredning til gymsaler, idrettshaller og alle typer idrettsanlegg.

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000409491&sokeverdi=899510542&spraak=nb)
- 06.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000865717&sokeverdi=899510542&spraak=nb)
- 06.12.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000865718&sokeverdi=899510542&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [YES! VI LEKER EIDSVOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/912399788-yes-vi-leker-eidsvoll-as) | Eidsvoll | 5 | 5,67 mill. kr | +7,8 % |
| [GYMVERKET AS](https://www.norscout.com/no/company/934001656-gymverket-as) | Eidsvoll | - | 156 850 kr | - |
| [JETPOWER NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/912024512-jetpower-norge-as) | Eidsvoll | - | 39 989 kr | - |
| [CASTLE MYHRE AS](https://www.norscout.com/no/company/936591655-castle-myhre-as) | Eidsvoll | - | - | - |
| [RUBIO MONOCOAT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/920826148-rubio-monocoat-norway-as) | Eidsvoll | - | 7,3 mill. kr | +28,8 % |
| [KOKOOO AS](https://www.norscout.com/no/company/918377905-kokooo-as) | Eidsvoll | - | 4,53 mill. kr | −7,1 % |
| [HOLARS AS](https://www.norscout.com/no/company/943972265-holars-as) | Eidsvoll | - | 7,44 mill. kr | −23,4 % |
| [AIR-SEP NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/920890113-air-sep-norge-as) | Eidsvoll | - | 3,43 mill. kr | +33,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
