---
title: "B. HANSEN RENOVASJON 2 AS (899556232): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "B. HANSEN RENOVASJON 2 AS i Farsund hadde 1,32 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/899556232-b-hansen-renovasjon-2-as"
---

# B. HANSEN RENOVASJON 2 AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Farsund

- Org.nr: 899 556 232
- Styreleder: Gary Lester Hansen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,32 mill. kr (+1,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 852 224 kr (Margin 64,4 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,3 % (meget god). Samme som i 2024
- Likviditet: 0,01 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,19 i 2024
- Soliditet: 23,8 % (god). Ned fra 24,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 11,5 % | 16,3 % | 16,3 % |
| Driftsmargin | 62,8 % | 42,0 % | 56,4 % | 65,7 % | 64,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 26,1 % | 29,5 % | 51,3 % | 58,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,20 | 0,46 | 0,11 | 0,19 | 0,01 |
| Soliditet | 22,3 % | 26,5 % | 27,5 % | 24,5 % | 23,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,5 | 2,8 | 2,6 | 3,1 | 3,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 080 | 1 197 | 1 146 | 1 301 | 1 323 |
| Driftsresultat | 678 | 503 | 646 | 855 | 852 |
| Årsresultat | 417 | 292 | 351 | 562 | 583 |
| Driftsmargin | 62,8 % | 42 % | 56,4 % | 65,7 % | 64,4 % |
| Sum gjeld | 4 501 | 4 379 | 3 862 | 4 141 | 3 900 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 446 | 471 |
| Finansresultat | - | - | - | −135 | −104 |
| Resultat før skatt | 534 | 375 | 450 | 720 | 748 |
| Anleggsmidler | 5 696 | 5 464 | 5 185 | 5 044 | 5 084 |
| Omløpsmidler | 95 | 498 | 142 | 439 | 33 |
| Sum eiendeler | 5 791 | 5 962 | 5 328 | 5 483 | 5 118 |
| Egenkapital | 1 290 | 1 582 | 1 465 | 1 342 | 1 217 |
| Kortsiktig gjeld | 482 | 1 091 | 1 305 | 2 315 | 2 804 |
| Langsiktig gjeld | 4 019 | 3 289 | 2 558 | 1 827 | 1 096 |

## Ledelse og styre

- Gary Lester Hansen: Styrets leder
- Rune Hansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Flyplassveien 99, 4560 Vanse
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 09.01.2013
- Aksjekapital: 311 770 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Revisor: [KRAFT RÅDGIVNING OG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/920261353-kraft-radgivning-og-revisjon-as)
- Regnskapsfører: CONSULT REGNSKAPSFØRER STOKKELAND
- Størrelse: Nr. 146 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å forestå renovasjonstjenester.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret
- 05.11.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000599426&sokeverdi=899556232&spraak=nb)
- 05.11.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000819703&sokeverdi=899556232&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000530064&sokeverdi=899556232&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RFL INNSAMLING OG TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/923559132-rfl-innsamling-og-transport-as) | Farsund | 11 | 7,68 mill. kr | +6,4 % |
| [RENSETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/977241928-renseteknikk-as) | Farsund | 5 | 2,44 mill. kr | −6,5 % |
| [HØGNE AS](https://www.norscout.com/no/company/999315275-hogne-as) | Farsund | - | - | - |
| [B. HANSEN RENOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/999556329-b-hansen-renovasjon-as) | Farsund | 13 | 25,1 mill. kr | +9,3 % |
| [RENOVASJONSSELSKAPET FOR FARSUND OG LYNGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/987517999-renovasjonsselskapet-for-farsund-og-lyngdal-as) | Farsund | 16 | 65,4 mill. kr | +4,6 % |
| [KJELL MYHRER TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/964685789-kjell-myhrer-transport-as) | Enebakk | - | 1,54 mill. kr | −10,8 % |
| [RETIREX AS](https://www.norscout.com/no/company/931620436-retirex-as) | Halden | - | 1,21 mill. kr | - |
| [DEGERMANN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/986877177-degermann-transport-as) | Lillesand | - | 1,68 mill. kr | −33,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
