---
title: "LANTMANNEN CEREALIA AS (910629085): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LANTMANNEN CEREALIA AS i Oslo hadde 1,17 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 150 ansatte. Daglig leder er Karen Ann Huffman. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/910629085-lantmannen-cerealia-as"
---

# LANTMANNEN CEREALIA AS

Produksjon av kornvarer · Oslo · Etablert 1912

- Org.nr: 910 629 085
- Telefon: 22 89 34 00
- Nettsted: [lantmannencerealia.com](https://www.lantmannencerealia.com)
- Daglig leder: Karen Ann Huffman (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,17 mrd. kr (+11,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 22,1 mill. kr (Margin 1,9 %)
- Ansatte: 150 (Opp fra 143 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 164
- oktober 2025: 154
- november 2025: 143
- desember 2025: 144
- januar 2026: 145
- februar 2026: 146
- mars 2026: 148
- april 2026: 147
- mai 2026: 149
- juni 2026: 150
- juli 2026: 158
- august 2026: 152
- september 2026: 150

### Per sted

- Oslo: 99 ansatte
- Moss: 51 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,9 % (svak). Opp fra 3,0 % i 2024
- Likviditet: 1,59 (god). Ned fra 1,84 i 2024
- Soliditet: 21,5 % (god). Ned fra 24,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,6 % | −6,0 % | 3,0 % | 3,9 % |
| Driftsmargin | 5,4 % | 3,1 % | −3,0 % | 1,4 % | 1,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 3,8 % | 5,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,92 | 1,95 | 1,17 | 1,84 | 1,59 |
| Soliditet | 34,1 % | - | 26,1 % | 24,4 % | 21,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | - | 2,8 | 3,1 | 3,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 854,8 | 933,2 | 1 046,2 | 1 041,5 | 1 165,5 |
| Driftsresultat | 46,3 | 28,5 | −31,3 | 14,9 | 22,1 |
| Årsresultat | 43,7 | 22,6 | −28,7 | 3,8 | 5,1 |
| Driftsmargin | 5,4 % | 3,1 % | −3,0 % | 1,4 % | 1,9 % |
| Sum gjeld | 293,5 | 295,9 | 379,7 | 429,1 | 457,3 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 077,5 | 1 026,6 | 1 143,5 |
| Finansresultat | - | - | −5,1 | −9,8 | −15,0 |
| Resultat før skatt | 44,5 | 26,0 | −36,5 | 5,1 | 7,1 |
| Anleggsmidler | 112,1 | 116,8 | 211,8 | 208,9 | 241,9 |
| Omløpsmidler | 333,1 | 342,2 | 302,3 | 358,5 | 340,5 |
| Sum eiendeler | 445,2 | 458,9 | 514,1 | 567,3 | 582,4 |
| Egenkapital | 151,7 | - | 134,4 | 138,2 | 125,1 |
| Kortsiktig gjeld | 173,2 | 175,1 | 258,8 | 195,0 | 214,7 |
| Langsiktig gjeld | 120,3 | 120,7 | 120,9 | 234,1 | 242,6 |

## Ledelse og styre

- Karen Ann Huffman: Daglig leder og styremedlem
- Thomas Mikael Isaksson: Styrets leder
- Anders Jarle Valle: Styremedlem
- Anne-Katrine Aa: Styremedlem
- Martinus Furnes: Styremedlem
- Fredrik Luiz Werner: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sandakerveien 62, 0477 Oslo
- Postadresse: Postboks 4349 Nydalen, 0402 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.610 Produksjon av kornvarer
- Etablert: 01.01.1912
- Tidligere navn: LANTMÄNNEN MILLS AS (2006 til 2009); CEREALIA AS (2001 til 2006); REGAL MØLLE AS (1995 til 2001)
- Aksjekapital: 17 968 129 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 26 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handelsmølle, annen produksjonsvirksomhet og handel. Selskapet kan også engasjere seg i andre selskaper, gjennom aksjeinvesteringer eller på annen måte.

## Siste endringer

- 11.05.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000584750&sokeverdi=910629085&spraak=nb)
- 11.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000254357&sokeverdi=910629085&spraak=nb)
- 05.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000865158&sokeverdi=910629085&spraak=nb)
- 05.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000865157&sokeverdi=910629085&spraak=nb)
- 08.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000731466&sokeverdi=910629085&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000505721&sokeverdi=910629085&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ORKLA FOOD INGREDIENTS AS](https://www.norscout.com/no/company/911161419-orkla-food-ingredients-as) | Oslo | 29 | 157 mill. kr | +502,2 % |
| [JENSITO AS](https://www.norscout.com/no/company/989221469-jensito-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [SOULCAKE AS](https://www.norscout.com/no/company/835464482-soulcake-as) | Oslo | 151 | 78,7 mill. kr | - |
| [MONDELEZ NORGE PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/993191728-mondelez-norge-production-as) | Oslo | 148 | 292 mill. kr | +3,0 % |
| [FIRST SEAFOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/914404908-first-seafood-as) | Oslo | 160 | 1,84 mrd. kr | +8,0 % |
| [SJØMATHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/971190744-sjomathuset-as) | Oslo | 146 | 957 mill. kr | +15,7 % |
| [NORDIC LUNCH AS](https://www.norscout.com/no/company/958272383-nordic-lunch-as) | Oslo | 168 | 521 mill. kr | +9,3 % |
| [FATLAND OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/934469801-fatland-oslo-as) | Oslo | 123 | 1,27 mrd. kr | −6,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
