---
title: "NRC GROUP ASA (910686909): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NRC GROUP ASA i Bærum hadde 26 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Anders Fredrik Gustafsson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/910686909-nrc-group-asa"
---

# NRC GROUP ASA

Bygging av veier og motorveier · Bærum · Etablert 1966

- Org.nr: 910 686 909
- Telefon: 23 25 45 00
- E-post: contact@nrcgroup.no
- Nettsted: [nrcgroup.no](https://www.nrcgroup.no)
- Daglig leder: Anders Fredrik Gustafsson

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26 mill. kr (+52,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −72 mill. kr (Margin −276,9 %)
- Ansatte: 15
- Konsernets driftsinntekter 2025: 6,55 mrd. kr (−4,9 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,2 % (svak). Ned fra 2,3 % i 2024
- Likviditet: 1,85 (god). Opp fra 1,77 i 2024
- Soliditet: 51,6 % (meget god). Opp fra 48,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,2 % | 3,0 % | 2,3 % | 2,2 % |
| Driftsmargin | −237,5 % | −240,0 % | −229,4 % | −341,2 % | −276,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,7 % | 0,7 % | −36,9 % | −0,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,81 | 1,70 | 1,62 | 1,77 | 1,85 |
| Soliditet | 51,5 % | 52,0 % | 56,0 % | 48,9 % | 51,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16,0 | 15,0 | 17,0 | 17,0 | 26,0 |
| Driftsresultat | −38,0 | −36,0 | −39,0 | −58,0 | −72,0 |
| Årsresultat | −17,0 | 13,0 | 11,0 | −834,0 | −15,0 |
| Driftsmargin | −237,5 % | −240 % | −229,4 % | −341,2 % | −276,9 % |
| Sum gjeld | 2 158,0 | 2 118,0 | 1 814,0 | 1 785,0 | 1 600,0 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 75,0 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −683,0 | - |
| Resultat før skatt | −20,0 | 17,0 | 15,0 | −741,0 | −15,0 |
| Anleggsmidler | 2 129,0 | 2 081,0 | 2 114,0 | 1 252,0 | 1 199,0 |
| Omløpsmidler | 2 318,0 | 2 336,0 | 2 011,0 | 2 242,0 | 2 104,0 |
| Sum eiendeler | 4 447,0 | 4 417,0 | 4 125,0 | 3 494,0 | 3 303,0 |
| Egenkapital | 2 289,0 | 2 299,0 | 2 311,0 | 1 710,0 | 1 703,0 |
| Kortsiktig gjeld | 1 281,0 | 1 377,0 | 1 242,0 | 1 267,0 | 1 137,0 |
| Langsiktig gjeld | 877,0 | 741,0 | 572,0 | 518,0 | 463,0 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 732,0 | 6 892,0 | 6 553,0 |
| Driftsresultat | 105,0 | −820,0 | 140,0 |
| Årsresultat | 37,0 | −1 000,0 | 23,0 |
| Driftsmargin | 1,6 % | −11,9 % | 2,1 % |
| Sum gjeld | 2 713,0 | 2 894,0 | 2 668,0 |
| Sum driftskostnader | 6 627,0 | 7 712,0 | 6 413,0 |
| Finansresultat | −60,0 | −99,0 | −90,0 |
| Resultat før skatt | 45,0 | −919,0 | 50,0 |
| Anleggsmidler | 3 270,0 | 2 463,0 | 2 491,0 |
| Omløpsmidler | 1 873,0 | 2 141,0 | 1 961,0 |
| Sum eiendeler | 5 143,0 | 4 604,0 | 4 452,0 |
| Egenkapital | 2 430,0 | 1 710,0 | 1 783,0 |
| Kortsiktig gjeld | 1 784,0 | 2 112,0 | 1 934,0 |
| Langsiktig gjeld | 929,0 | 782,0 | 734,0 |

## Ledelse og styre

- Anders Fredrik Gustafsson: Daglig leder
- Ståle Roar Rodahl: Styrets leder
- Espen Almlid: Styremedlem
- Hilde Bekier-Larssen: Styremedlem
- Vibeke Strømme: Styremedlem
- Outi Kristiina Henriksson: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lysaker torg 25, 1366 Lysaker
- Postadresse: PB 18, 1324 Lysaker
- Selskapsform: Allmennaksjeselskap
- Næringskode: 42.110 Bygging av veier og motorveier
- Etablert: 12.09.1966
- Tidligere navn: BLOM ASA (1999 til 2015); BLOM ASA BLOMS OPPMÅLING (1996 til 1999)
- Aksjekapital: 172 954 549 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 78 av 230 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i, og operasjonell drift av, selskaper som tilbyr tjenester innen samferdsel- og infrastrukturrelatert arbeid.

## Siste endringer

- 01.10.2026: Revisor endret
- 21.05.2026: Styret endret
- 12.03.2026: Antall ansatte endret til 15
- 15.09.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 01.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000769153&sokeverdi=910686909&spraak=nb)
- 12.09.2026: [Godkjent årsregnskap med bærekraftsrapportering](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000741571&sokeverdi=910686909&spraak=nb)
- 21.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000285855&sokeverdi=910686909&spraak=nb)
- 21.05.2026: [Fullmakt kapitalforhøyelse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000285856&sokeverdi=910686909&spraak=nb)
- 21.05.2026: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000285857&sokeverdi=910686909&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NRC NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/914601290-nrc-norge-as) | Bærum | 328 | 1,56 mrd. kr | +8,4 % |
| [SETTEVIK ASFALT AS](https://www.norscout.com/no/company/983347584-settevik-asfalt-as) | Bærum | 8 | 11,6 mill. kr | −1,0 % |
| [METROSTAV NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/924549092-metrostav-norge-as) | Bærum | 354 | 1,73 mrd. kr | +55,1 % |
| [TERJE KAMPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/977466059-terje-kampen-as) | Bærum | - | 191 496 kr | - |
| [SETTEVIK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/898039242-settevik-eiendom-as) | Bærum | - | 180 000 kr | - |
| [NRC NORGE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/997342259-nrc-norge-holding-as) | Bærum | - | - | - |
| [TRASÉ AS](https://www.norscout.com/no/company/915783856-trase-as) | Bærum | 35 | 98,7 mill. kr | +60,9 % |
| [NETTPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/998407567-nettpartner-as) | Bærum | 257 | 761 mill. kr | −14,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.09.2026.
