---
title: "MAPEI AS (911103079): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAPEI AS i Nord-Odal hadde 1,35 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 229 ansatte. Daglig leder er Trond Olav Hagerud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911103079-mapei-as"
---

# MAPEI AS

Produksjon av andre kjemiske produkter ikke nevnt annet sted · Nord-Odal · Etablert 1976

- Org.nr: 911 103 079
- Telefon: 62 97 20 00
- E-post: post@mapei.no
- Nettsted: [mapei.no](https://mapei.no)
- Daglig leder: Trond Olav Hagerud (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,35 mrd. kr (+0,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 81,4 mill. kr (Margin 6,1 %)
- Ansatte: 229 (Opp fra 220 i desember 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 1,62 mrd. kr (+3,1 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 226
- oktober 2025: 228
- november 2025: 219
- desember 2025: 220
- februar 2026: 216
- mars 2026: 217
- april 2026: 219
- mai 2026: 224
- juni 2026: 225
- juli 2026: 238
- august 2026: 236
- september 2026: 226
- oktober 2026: 229

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,4 % (god). Ned fra 14,9 % i 2024
- Likviditet: 1,62 (god). Ned fra 1,76 i 2024
- Soliditet: 52,4 % (meget god). Opp fra 51,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,4 % | 16,1 % | 14,9 % | 13,4 % |
| Driftsmargin | 4,5 % | 0,6 % | 5,1 % | 6,5 % | 6,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,3 % | - | 13,0 % | 9,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,42 | 1,33 | - | 1,76 | 1,62 |
| Soliditet | 49,6 % | 46,3 % | 47,8 % | 51,5 % | 52,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,2 | 1,1 | 0,9 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 011,0 | 1 191,6 | 1 264,3 | 1 341,8 | 1 345,4 |
| Driftsresultat | 45,4 | 7,2 | 64,9 | 87,1 | 81,4 |
| Årsresultat | 36,7 | 9,3 | 21,8 | 34,1 | 21,2 |
| Driftsmargin | 4,5 % | 0,6 % | 5,1 % | 6,5 % | 6,1 % |
| Sum gjeld | 343,6 | 402,0 | 402,2 | 379,3 | 385,1 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 199,3 | 1 254,7 | - |
| Finansresultat | - | - | −33,4 | −36,7 | - |
| Resultat før skatt | 47,8 | 11,3 | - | 50,4 | 39,6 |
| Anleggsmidler | 302,1 | 285,1 | 282,8 | 269,4 | 282,6 |
| Omløpsmidler | 379,5 | 464,2 | - | 513,0 | 526,9 |
| Sum eiendeler | 681,6 | 749,3 | 771,3 | 782,4 | 809,5 |
| Egenkapital | 338,0 | 347,3 | 369,1 | 403,1 | 424,3 |
| Kortsiktig gjeld | 266,8 | 348,3 | - | 290,8 | 325,9 |
| Langsiktig gjeld | 76,8 | 53,8 | - | 88,5 | 59,2 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 443,3 | 1 569,1 | 1 618,4 |
| Driftsresultat | 53,9 | 78,5 | 58,2 |
| Årsresultat | 21,1 | 44,7 | 33,5 |
| Driftsmargin | 3,7 % | 5,0 % | 3,6 % |
| Sum gjeld | 451,9 | 493,6 | 560,5 |
| Sum driftskostnader | 1 389,4 | 1 490,6 | 1 560,2 |
| Finansresultat | −23,4 | −15,8 | −2,6 |
| Resultat før skatt | 30,5 | 62,7 | 55,6 |
| Anleggsmidler | 289,7 | 329,6 | 384,5 |
| Omløpsmidler | 541,8 | 589,2 | 636,3 |
| Sum eiendeler | 831,5 | 918,9 | 1 020,7 |
| Egenkapital | 379,6 | 425,3 | 460,3 |
| Kortsiktig gjeld | 311,4 | 405,1 | 501,2 |
| Langsiktig gjeld | 140,5 | 88,5 | 59,2 |

## Ledelse og styre

- Trond Olav Hagerud: Daglig leder og styremedlem
- Veronica Squinzi: Styrets leder
- Espen Bothner: Styremedlem
- Kine Jonassen: Styremedlem
- Marco Squinzi: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vallsetvegen 6, 2120 Sagstua
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 20.590 Produksjon av andre kjemiske produkter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 23.09.1976
- Tidligere navn: RESCON MAPEI AS (2000 til 2011); RESCON AS (1995 til 2000)
- Aksjekapital: 24 148 950 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1976
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 38 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Spesialentreprenørvirksomhet, konsulenttjeneste samt produksjon og salg av hjelpestoffer for bygningsindustri- og anleggsvirksomhet.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 18.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000699130&sokeverdi=911103079&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000687676&sokeverdi=911103079&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 18.10.2023: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 12,5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MASTER BUILDERS SOLUTIONS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/924817887-master-builders-solutions-norway-as) | Nord-Odal | 16 | 192 mill. kr | −14,5 % |
| [LIFE TECHNOLOGIES AS](https://www.norscout.com/no/company/941218555-life-technologies-as) | Oslo | 261 | 2,46 mrd. kr | −3,3 % |
| [BASF AS](https://www.norscout.com/no/company/914183987-basf-as) | Oslo | 159 | 1,88 mrd. kr | +8,0 % |
| [CHEMRING NOBEL AS](https://www.norscout.com/no/company/991191984-chemring-nobel-as) | Asker | 277 | 939 mill. kr | +29,6 % |
| [EPAX NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/989100106-epax-norway-as) | Ålesund | 78 | 975 mill. kr | +13,4 % |
| [FORCIT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/897869462-forcit-norway-as) | Lier | 53 | 341 mill. kr | −15,5 % |
| [UNARO NORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/914758084-unaro-nordic-as) | Sør-Odal | 27 | 84,7 mill. kr | −9,9 % |
| [BRYNSLØKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/887308462-brynslokken-as) | Vestby | 19 | 215 mill. kr | +17,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
