---
title: "VELVÆRESENTERET HUDPLEIE OG FRISØR AS (911552027): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VELVÆRESENTERET HUDPLEIE OG FRISØR AS i Lindesnes hadde 3,24 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911552027-velvaeresenteret-hudpleie-og-frisor-as"
---

# VELVÆRESENTERET HUDPLEIE OG FRISØR AS

Skjønnhetspleie · Lindesnes · Etablert 2013

- Org.nr: 911 552 027
- Telefon: 38 26 09 11
- Styreleder: Bente Skår

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,24 mill. kr (+4,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 336 458 kr (Margin 10,4 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- september 2025: 6
- november 2025: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,3 % (meget god). Opp fra 17,3 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Opp fra 1,40 i 2024
- Soliditet: 33,6 % (god). Opp fra 31,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 19,3 % | 17,3 % | 18,3 % |
| Driftsmargin | 11,7 % | 13,2 % | 10,2 % | 9,2 % | 10,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 72,6 % | 56,1 % | 55,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,34 | 1,40 | 1,43 |
| Soliditet | 18,9 % | 23,3 % | 29,8 % | 31,7 % | 33,6 % |
| Gjeldsgrad | 4,3 | 3,3 | 2,4 | 2,2 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 859 | 3 001 | 3 041 | 3 097 | 3 236 |
| Driftsresultat | 334 | 396 | 311 | 286 | 336 |
| Årsresultat | 255 | 307 | 243 | 221 | 260 |
| Driftsmargin | 11,7 % | 13,2 % | 10,2 % | 9,2 % | 10,4 % |
| Sum gjeld | 1 180 | 1 256 | 1 119 | 1 175 | 1 298 |
| Sum driftskostnader | 2 526 | 2 605 | 2 729 | 2 810 | 2 899 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 311 | 287 | 336 |
| Anleggsmidler | 23 | 57 | 89 | 82 | 101 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 505 | 1 639 | 1 854 |
| Sum eiendeler | 1 455 | 1 638 | 1 594 | 1 721 | 1 955 |
| Egenkapital | 275 | 382 | 475 | 546 | 656 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 119 | 1 175 | 1 298 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bente Skår: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kastellgata 8C, 4514 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 96.220 Skjønnhetspleie
- Etablert: 01.01.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Regnskapsfører: [ADB-SENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/938683913-adb-senteret-as)
- Størrelse: Nr. 153 av 832 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Hudpleie, negledesign, velværemassasje, salg av kosmetikk og andre produkter til personlig pleie.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret
- 11.12.2025: Næringskode endret
- 11.12.2025: Formål endret

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000524372&sokeverdi=911552027&spraak=nb)
- 11.12.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000874534&sokeverdi=911552027&spraak=nb)
- 11.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000874533&sokeverdi=911552027&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000579970&sokeverdi=911552027&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000579969&sokeverdi=911552027&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SØLVIS HUD & MAKEUP STUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/929668979-solvis-hud-makeup-studio-as) | Lindesnes | - | 2,8 mill. kr | −21,5 % |
| [HARMONI HUDPLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/926363638-harmoni-hudpleie-as) | Lindesnes | - | 1,82 mill. kr | +11,3 % |
| [SALONG MR & MRS AS](https://www.norscout.com/no/company/975966429-salong-mr-mrs-as) | Lindesnes | 6 | 4,81 mill. kr | +17,1 % |
| [HÅRGLEDE! AS](https://www.norscout.com/no/company/989734075-harglede-as) | Lindesnes | - | 4,6 mill. kr | +6,9 % |
| [MANDAL RENS & VASKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/914244706-mandal-rens-vaskeri-as) | Lindesnes | 7 | 2,34 mill. kr | +18,2 % |
| [CARINAS-SALONG AS](https://www.norscout.com/no/company/997869265-carinas-salong-as) | Lindesnes | 7 | 3,36 mill. kr | +14,2 % |
| [SKRIK AS](https://www.norscout.com/no/company/998764890-skrik-as) | Lindesnes | - | 2,73 mill. kr | +2,6 % |
| [HÅRMAKERIET VIGELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/992494972-harmakeriet-vigeland-as) | Lindesnes | - | 2,56 mill. kr | −8,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
