---
title: "BERGEN MEKANISKE AS (911631903): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BERGEN MEKANISKE AS i Bergen hadde 55,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Daglig leder er Magnus Verlo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911631903-bergen-mekaniske-as"
---

# BERGEN MEKANISKE AS

Bearbeiding av metaller · Bergen · Etablert 2013

- Org.nr: 911 631 903
- Nettsted: [bmg-as.no](https://bmg-as.no)
- Daglig leder: Magnus Verlo (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 55,6 mill. kr (+4,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,84 mill. kr (Margin −3,3 %)
- Ansatte: 24 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 23
- oktober 2025: 24
- februar 2026: 25
- mars 2026: 24
- april 2026: 20
- juni 2026: 19
- juli 2026: 20
- august 2026: 22
- september 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −10,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 18,1 % i 2024
- Likviditet: 1,70 (god). Ned fra 1,84 i 2024
- Soliditet: 42,1 % (meget god). Ned fra 46,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,7 % | 7,0 % | 18,1 % | −10,4 % |
| Driftsmargin | −2,0 % | 5,6 % | 1,9 % | 5,7 % | −3,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 71,7 % | 12,8 % | 37,5 % | −27,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,37 | 1,69 | 1,83 | 1,84 | 1,70 |
| Soliditet | 12,9 % | 41,9 % | 46,2 % | 46,7 % | 42,1 % |
| Gjeldsgrad | 6,8 | 1,4 | 1,2 | 1,1 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 36 232 | 51 317 | 53 696 | 53 418 | 55 552 |
| Driftsresultat | −723 | 2 895 | 1 030 | 3 057 | −1 841 |
| Årsresultat | −882 | 2 760 | 840 | 2 720 | −2 112 |
| Driftsmargin | −2,0 % | 5,6 % | 1,9 % | 5,7 % | −3,3 % |
| Sum gjeld | 10 562 | 8 504 | 8 140 | 10 083 | 9 265 |
| Sum driftskostnader | - | - | 52 666 | 50 361 | 57 394 |
| Finansresultat | - | - | −191 | −94 | −271 |
| Resultat før skatt | −882 | 2 760 | 840 | 2 963 | −2 112 |
| Anleggsmidler | 433 | 328 | 282 | 369 | 208 |
| Omløpsmidler | 11 690 | 14 318 | 14 838 | 18 553 | 15 784 |
| Sum eiendeler | 12 124 | 14 646 | 15 121 | 18 922 | 15 992 |
| Egenkapital | 1 562 | 6 141 | 6 981 | 8 839 | 6 727 |
| Kortsiktig gjeld | 8 504 | 8 466 | 8 102 | 10 080 | 9 262 |
| Langsiktig gjeld | 2 058 | 38 | 38 | 3 | 3 |

## Ledelse og styre

- Magnus Verlo: Daglig leder og styremedlem
- Hanne Sekkingstad: Styrets leder
- Roald Sekkingstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hylkjeflaten 36, 5109 Hylkje
- Postadresse: PB 6, Hylkjeflaten 36, 5109 Hylkje
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 22.02.2013
- Tidligere navn: STAINLESS STEEL CONSTRUCTION AS (2013 til 2014)
- Aksjekapital: 3 505 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2014
- Revisor: [ULTIMA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/920915051-ultima-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSKOMPETANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/827608262-regnskapskompetanse-as)
- Størrelse: Nr. 68 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er handel og bearbeidelse av rustfritt stål og annen beslektet virksomhet.

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000501162&sokeverdi=911631903&spraak=nb)
- 12.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000831376&sokeverdi=911631903&spraak=nb)
- 12.11.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000831377&sokeverdi=911631903&spraak=nb)
- 07.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000777866&sokeverdi=911631903&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SETECH AS](https://www.norscout.com/no/company/940919657-setech-as) | Bergen | 36 | 93,5 mill. kr | −1,4 % |
| [HMR MIKROMEKANIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/980372219-hmr-mikromekanikk-as) | Bergen | 23 | 42,9 mill. kr | +18,2 % |
| [MARITIME CONSTRUCTION SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/991617027-maritime-construction-solutions-as) | Bergen | 151 | 237 mill. kr | −29,5 % |
| [STØRKSEN RUSTFRI INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/990631727-storksen-rustfri-industri-as) | Bergen | 22 | 40,5 mill. kr | +2,0 % |
| [STM MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/990663467-stm-maskinering-as) | Bergen | 16 | 40,3 mill. kr | +11,5 % |
| [FANA MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/919826983-fana-mekaniske-as) | Bergen | 12 | 17,5 mill. kr | −61,9 % |
| [ROJO SVEIS OG MONTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/821439582-rojo-sveis-og-montering-as) | Bergen | 10 | 23,6 mill. kr | +23,9 % |
| [VIDAR VENGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930015733-vidar-venge-as) | Bergen | 8 | 12,6 mill. kr | +4,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
