---
title: "ML AUTO AS (911638835): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ML AUTO AS i Eidsvoll hadde 17,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Magnus Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911638835-ml-auto-as"
---

# ML AUTO AS

Engroshandel med motorvogner · Eidsvoll

- Org.nr: 911 638 835
- Telefon: 64 80 86 07
- Nettsted: [MLAUTO.NO](https://WWW.MLAUTO.NO)
- Daglig leder: Magnus Larsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,3 mill. kr (+13,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 591 422 kr (Margin 3,4 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 13,5 % i 2024
- Likviditet: 1,93 (god). Ned fra 2,16 i 2024
- Soliditet: 51,7 % (meget god). Ned fra 56,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,6 % | 18,0 % | 13,5 % | 8,9 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 5,0 % | 8,2 % | 6,3 % | 3,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 37,4 % | 28,1 % | 15,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,75 | 2,16 | 1,93 |
| Soliditet | 56,2 % | 55,1 % | 40,7 % | 56,8 % | 51,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,8 | 1,5 | 0,8 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 681 | 15 675 | 15 801 | 15 234 | 17 251 |
| Driftsresultat | 791 | 777 | 1 291 | 954 | 591 |
| Årsresultat | 598 | 591 | 983 | 791 | 439 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 5,0 % | 8,2 % | 6,3 % | 3,4 % |
| Sum gjeld | 2 250 | 2 838 | 4 755 | 2 629 | 3 514 |
| Sum driftskostnader | 10 890 | 14 898 | - | 14 279 | 16 659 |
| Finansresultat | −24 | −24 | - | −12 | −23 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 260 | 943 | 569 |
| Anleggsmidler | 673 | 530 | 259 | 412 | 499 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 757 | 5 668 | 6 783 |
| Sum eiendeler | 5 136 | 6 315 | 8 016 | 6 080 | 7 281 |
| Egenkapital | 2 887 | 3 478 | 3 260 | 3 451 | 3 767 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 428 | 2 629 | 3 514 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 328 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Magnus Larsen: Daglig leder og styrets leder
- Eirin Rastad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nesvegen 55, 2080 Eidsvoll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.710 Engroshandel med motorvogner
- Etablert: 20.02.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2013
- Revisor: [FRAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/957668933-fram-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 87 av 208 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av transportmidler, formidling og annet som naturlig hører inn under dette.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000409503&sokeverdi=911638835&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PÅBYGG SPESIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998024722-pabygg-spesialisten-as) | Eidsvoll | 5 | 75,9 mill. kr | +35,9 % |
| [T4G ONE EUROPE NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/927110458-t4g-one-europe-norge-as) | Eidsvoll | - | 601 000 kr | −93,9 % |
| [ØVRE ROMERIKE SALG OG UTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/916020546-ovre-romerike-salg-og-utleie-as) | Eidsvoll | 6 | 33 mill. kr | −7,4 % |
| [SUNDHEIM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/824421552-sundheim-holding-as) | Eidsvoll | - | 0 kr | - |
| [CROSSCHEM NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/929501500-crosschem-norway-as) | Eidsvoll | - | 18,2 mill. kr | +9,1 % |
| [NORSK SMÅFESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914855829-norsk-smafeservice-as) | Eidsvoll | - | 12,2 mill. kr | −3,9 % |
| [C&H INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/987361425-c-h-international-as) | Eidsvoll | - | 19,9 mill. kr | −11,7 % |
| [DISSERUD FJØS & MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/998537800-disserud-fjos-maskin-as) | Eidsvoll | - | 7,48 mill. kr | +18,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.06.2026.
