---
title: "IMS TECHNOLOGIES AS (911651769): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IMS TECHNOLOGIES AS i Risør hadde 350 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 158 ansatte. Daglig leder er Preben Foss. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911651769-ims-technologies-as"
---

# IMS TECHNOLOGIES AS

Produksjon av dører og vinduer av metall · Risør · Etablert 2013

- Org.nr: 911 651 769
- E-post: ims.main@imstec.no
- Nettsted: [imstec.no](https://imstec.no)
- Daglig leder: Preben Foss

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 350 mill. kr (−6,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 57 mill. kr (Margin 16,3 %)
- Ansatte: 158 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 153
- oktober 2025: 155
- november 2025: 156
- desember 2025: 158
- februar 2026: 157
- april 2026: 155
- mai 2026: 156
- juni 2026: 157
- august 2026: 152
- september 2026: 154
- oktober 2026: 158

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,6 % (meget god). Ned fra 50,1 % i 2024
- Likviditet: 1,92 (god). Opp fra 1,75 i 2024
- Soliditet: 50,4 % (meget god). Opp fra 44,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,2 % | 32,7 % | 50,1 % | 32,6 % |
| Driftsmargin | 10,4 % | 8,5 % | 13,4 % | 21,0 % | 16,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 53,7 % | 78,4 % | 112,5 % | 63,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 1,62 | 1,64 | 1,75 | 1,92 |
| Soliditet | 34,9 % | 38,3 % | 39,2 % | 44,6 % | 50,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,6 | 1,6 | 1,2 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 210 159 | 246 744 | 301 205 | 372 834 | 349 819 |
| Driftsresultat | 21 802 | 21 032 | 40 243 | 78 223 | 56 954 |
| Årsresultat | 16 418 | 18 736 | 33 196 | 61 239 | 43 351 |
| Driftsmargin | 10,4 % | 8,5 % | 13,4 % | 21 % | 16,3 % |
| Sum gjeld | 76 187 | 77 802 | 93 456 | 98 578 | 93 544 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 294 611 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 315 | - |
| Resultat før skatt | 20 892 | 23 902 | 42 580 | 78 538 | 55 660 |
| Anleggsmidler | 1 938 | 2 554 | 4 082 | 10 642 | 14 894 |
| Omløpsmidler | 115 022 | 123 558 | 149 622 | 167 263 | 173 694 |
| Sum eiendeler | 116 961 | 126 112 | 153 704 | 177 905 | 188 588 |
| Egenkapital | 40 774 | 48 310 | 60 248 | 79 327 | 95 044 |
| Kortsiktig gjeld | 74 297 | 76 123 | 91 231 | 95 605 | 90 456 |
| Langsiktig gjeld | 1 890 | 1 679 | 2 225 | 2 973 | 3 088 |

## Ledelse og styre

- Preben Foss: Daglig leder
- Roland Nilsen: Styrets leder
- Øyvind Nilsen: Styremedlem
- Baard Nilsen: Styremedlem
- Tuva Eieland: Styremedlem
- Anne Moland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Molandsveien 22, 4994 Akland
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.120 Produksjon av dører og vinduer av metall
- Etablert: 26.02.2013
- Tidligere navn: I M S AS (2013 til 2015)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2015
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 71 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel, verkstedsdrift, produksjon og montering av stålkonstruksjoner samt hva som står i forbindelse med slik virksomhet. Selskapet kan også engasjere seg i andre selskaper, foruten å forestå all type valutahandel og alt som står i naturlig sammenheng hermed.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 04.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000781486&sokeverdi=911651769&spraak=nb)
- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000672234&sokeverdi=911651769&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000475634&sokeverdi=911651769&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000596406&sokeverdi=911651769&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [IMS GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/932402920-ims-group-as) | Risør | - | 35,4 mill. kr | +6,0 % |
| [IMS MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/985031045-ims-maskinering-as) | Risør | 21 | 46,9 mill. kr | +21,3 % |
| [ENERGOS CONTRACT AS](https://www.norscout.com/no/company/980073610-energos-contract-as) | Risør | 19 | 40,1 mill. kr | +10 % |
| [LETTI AS](https://www.norscout.com/no/company/993541850-letti-as) | Risør | 14 | 28,9 mill. kr | +6,9 % |
| [AGIS AS](https://www.norscout.com/no/company/925716049-agis-as) | Risør | 8 | 26 mill. kr | +76,7 % |
| [AGDER INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/998432367-agder-industriservice-as) | Risør | 5 | 31,2 mill. kr | +97,1 % |
| [HELLE JERNINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/916309171-helle-jernindustri-as) | Risør | 5 | 4,78 mill. kr | −3,0 % |
| [RISØR SMIA AS](https://www.norscout.com/no/company/994393111-risor-smia-as) | Risør | - | 937 546 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
