---
title: "ØRSTA SKISENTER AS (911683725): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØRSTA SKISENTER AS i Ørsta hadde 2,54 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Gunnar Magne Knutsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911683725-orsta-skisenter-as"
---

# ØRSTA SKISENTER AS

Drift av idrettsanlegg · Ørsta · Etablert 1961

- Org.nr: 911 683 725
- Telefon: 70 04 01 60
- E-post: post@orstaskisenter.no
- Nettsted: [orstaskisenter.no](https://www.orstaskisenter.no)
- Daglig leder: Gunnar Magne Knutsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,54 mill. kr (−45,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 185 879 kr (Margin 7,3 %)
- Ansatte: 12

## Ansatte

- desember 2025: 11
- februar 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,9 % (svak). Ned fra 11,4 % i 2024
- Likviditet: 8,32 (meget god). Opp fra 0,63 i 2024
- Soliditet: 61,4 % (meget god). Opp fra 60,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,2 % | 7,6 % | 11,4 % | 2,9 % |
| Driftsmargin | 29,7 % | 10,1 % | 10,6 % | 17,4 % | 7,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 10,3 % | 17,0 % | 0,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,57 | 0,63 | 8,32 |
| Soliditet | 50,2 % | 48,3 % | 44,8 % | 60,7 % | 61,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 0,6 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 116 | 4 374 | 5 127 | 4 684 | 2 543 |
| Driftsresultat | 1 223 | 440 | 546 | 816 | 186 |
| Årsresultat | 1 127 | 328 | 344 | 639 | 14 |
| Driftsmargin | 29,7 % | 10,1 % | 10,6 % | 17,4 % | 7,3 % |
| Sum gjeld | 2 813 | 3 386 | 4 326 | 2 598 | 2 539 |
| Sum driftskostnader | 2 893 | 3 934 | 4 581 | 3 867 | 2 357 |
| Finansresultat | −96 | −112 | −202 | −178 | −172 |
| Resultat før skatt | - | - | 344 | 639 | 14 |
| Anleggsmidler | 3 656 | 5 423 | 6 413 | 5 928 | 5 038 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 425 | 688 | 1 534 |
| Sum eiendeler | 5 653 | 6 554 | 7 838 | 6 616 | 6 571 |
| Egenkapital | 2 840 | 3 168 | 3 512 | 4 018 | 4 032 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 501 | 1 091 | 184 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 825 | 1 507 | - |

## Ledelse og styre

- Gunnar Magne Knutsen: Daglig leder og styremedlem
- Øyvind Halkjelsvik: Styrets leder
- Hans Kjetil Kvammen: Styremedlem
- Lars Olav Tvergrov: Styremedlem
- Marita Hovdenakk: Styremedlem
- Per Ivar Lied: Styremedlem
- Stian Haugen: Varamedlem
- Ingvild Susann Kjøde: Varamedlem
- Stein Kåre Aam: Varamedlem
- Einar Åmbakk: Varamedlem
- Hege Øvsteng: Varamedlem
- Knut Olav Standal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bondalseidet, 6150 Ørsta
- Postadresse: Postboks 265, 6151 Ørsta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 19.05.1961
- Tidligere navn: BONDALSEIDET SKI- OG FRILUFTSENTER AS (1995 til 1998)
- Aksjekapital: 3 693 400 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1990
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 268 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bygge og drive fjellheis på Bondalseidet, og andre tiltak i samband med dette til bruk for frilufts- liv og turistferdsle i distriktet. Det skal såleis ikkje utdelast utbytte, idet alt overskot skal nyttast til selskapet sitt almennyttige føremål.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000445612&sokeverdi=911683725&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000537864&sokeverdi=911683725&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØRSTA HEST AS](https://www.norscout.com/no/company/923149619-orsta-hest-as) | Ørsta | - | 448 732 kr | - |
| [RIOLI BOLIG AS](https://www.norscout.com/no/company/925615595-rioli-bolig-as) | Ørsta | - | 1,22 mill. kr | −42,2 % |
| [JAKTSIM AS](https://www.norscout.com/no/company/935821533-jaktsim-as) | Ørsta | - | 0 kr | - |
| [GOLSFJELL ALPINSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992076712-golsfjell-alpinsenter-as) | Gol | 12 | 5,58 mill. kr | −21 % |
| [STRYN VINTERSKI AS](https://www.norscout.com/no/company/980393720-stryn-vinterski-as) | Stryn | 12 | 2,24 mill. kr | −40,3 % |
| [TYRILI KLATRESYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/983610617-tyrili-klatresystemer-as) | Lillehammer | 12 | 5,71 mill. kr | −3,7 % |
| [TEBE SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/988131709-tebe-sport-as) | Melhus | 11 | 40,7 mill. kr | +60,8 % |
| [LIFJELL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/965292888-lifjell-skisenter-as) | Midt-Telemark | 12 | 6,07 mill. kr | −14,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.06.2026.
