---
title: "FJERDINGSTAD EIENDOM AS (911689766): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJERDINGSTAD EIENDOM AS i Øvre Eiker hadde 2,39 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911689766-fjerdingstad-eiendom-as"
---

# FJERDINGSTAD EIENDOM AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Øvre Eiker

- Org.nr: 911 689 766
- E-post: firmapost@fjerdingstad.no
- Styreleder: Knut Einar Fjerdingstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,39 mill. kr (+10,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 294 801 kr (Margin 12,3 %)
- Etablert: 1978

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,9 % (svak). Ned fra 6,2 % i 2024
- Likviditet: 9,67 (meget god). Ned fra 10,31 i 2024
- Soliditet: 91,2 % (meget god). Ned fra 91,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,2 % | 6,3 % | 6,2 % | 2,9 % |
| Driftsmargin | 12,5 % | 8,1 % | 25,3 % | 22,2 % | 12,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 6,6 % | 6,6 % | 3,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 62,26 | 10,31 | 9,67 |
| Soliditet | 94,9 % | 95,3 % | 95,4 % | 91,4 % | 91,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 654 | 2 654 | 2 203 | 2 162 | 2 390 |
| Driftsresultat | 331 | 215 | 558 | 479 | 295 |
| Årsresultat | 2 362 | −217 | 1 748 | 1 905 | 728 |
| Driftsmargin | 12,5 % | 8,1 % | 25,3 % | 22,2 % | 12,3 % |
| Sum gjeld | 1 512 | 1 378 | 1 415 | 2 948 | 2 612 |
| Sum driftskostnader | 2 323 | 2 439 | - | 1 683 | 2 095 |
| Finansresultat | 2 107 | −381 | - | 1 541 | 636 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 881 | 2 020 | 930 |
| Anleggsmidler | 11 957 | 11 742 | 11 261 | 14 814 | 14 279 |
| Omløpsmidler | - | - | 19 611 | 19 498 | 15 559 |
| Sum eiendeler | 29 438 | 29 088 | 30 872 | 34 311 | 29 838 |
| Egenkapital | 27 927 | 27 710 | 29 458 | 31 363 | 27 226 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 315 | 1 891 | 1 609 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 100 | 1 057 | 1 003 |

## Ledelse og styre

- Knut Einar Fjerdingstad: Styrets leder
- Hans Petter Fuglerud: Styremedlem
- Simen Einar Fjerdingstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Loesdalsveien 51, 3300 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 02.01.1978
- Aksjekapital: 740 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2005
- Revisor: [ØSTLANDSKE REVISORER AS](https://www.norscout.com/no/company/982743966-ostlandske-revisorer-as)
- Størrelse: Nr. 75 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie, drift og utleie av fast eiendom, utleie av arbeidskraft og alt som naturlig hører til dette, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000557905&sokeverdi=911689766&spraak=nb)
- 16.09.2025: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000744103&sokeverdi=911689766&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000545134&sokeverdi=911689766&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SAXI INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/911352044-saxi-industrier-as) | Øvre Eiker | - | 2,71 mill. kr | +7,3 % |
| [FJERDINGSTAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/994230662-fjerdingstad-holding-as) | Øvre Eiker | - | - | - |
| [H - VINDUET FJERDINGSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/994341189-h-vinduet-fjerdingstad-as) | Øvre Eiker | 73 | 232 mill. kr | +25,6 % |
| [NORSK MILJØFLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/913980255-norsk-miljoflis-as) | Øvre Eiker | - | 7,1 mill. kr | −11,3 % |
| [REINTONS TREVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/918413812-reintons-trevarefabrikk-as) | Hol | - | 2,67 mill. kr | −5,7 % |
| [FAGTRE AS](https://www.norscout.com/no/company/979968507-fagtre-as) | Tønsberg | - | 2,05 mill. kr | +39,9 % |
| [FOKUS PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997814150-fokus-produksjon-as) | Tvedestrand | - | 2,04 mill. kr | +13 % |
| [TONNES SNEKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/843517072-tonnes-snekkeri-as) | Lurøy | - | 2,72 mill. kr | +23,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
