---
title: "SVENSEFJØSET AS (911690969): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SVENSEFJØSET AS i Lier hadde 9,69 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 59 ansatte. Daglig leder er Ivan Salem Hame. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911690969-svensefjoset-as"
---

# SVENSEFJØSET AS

Produksjon av øl · Lier · Etablert 2013

- Org.nr: 911 690 969
- Daglig leder: Ivan Salem Hame (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,69 mill. kr (+14,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 761 616 kr (Margin 7,9 %)
- Ansatte: 59 (Opp fra 45 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 39
- oktober 2025: 44
- november 2025: 45
- desember 2025: 46
- mars 2026: 47
- april 2026: 48
- mai 2026: 50
- juni 2026: 52
- juli 2026: 56
- september 2026: 59

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,7 % (meget god). Opp fra 13,5 % i 2024
- Likviditet: 0,79 (svak). Ned fra 1,51 i 2024
- Soliditet: 19,2 % (god). Ned fra 29,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,5 % | - | 13,5 % | 19,7 % |
| Driftsmargin | 7,8 % | 11,1 % | 12,4 % | 7,2 % | 7,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 174,9 % | 119,1 % | 58,1 % | 78,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,52 | 1,66 | 1,72 | 1,51 | 0,79 |
| Soliditet | 3,5 % | 17,2 % | 17,2 % | 29,7 % | 19,2 % |
| Gjeldsgrad | 27,7 | 4,8 | 4,8 | 2,4 | 4,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 955 | 8 211 | 8 263 | 8 457 | 9 690 |
| Driftsresultat | 388 | 909 | 1 028 | 613 | 762 |
| Årsresultat | 328 | 696 | 791 | 490 | 603 |
| Driftsmargin | 7,8 % | 11,1 % | 12,4 % | 7,2 % | 7,9 % |
| Sum gjeld | 4 628 | 4 168 | 4 057 | 3 151 | 2 756 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 7 845 | 8 928 |
| Finansresultat | - | - | - | 18 | 17 |
| Resultat før skatt | 387 | 902 | 1 015 | 631 | 778 |
| Anleggsmidler | 1 796 | 1 608 | 1 527 | 1 600 | 1 269 |
| Omløpsmidler | 3 000 | 3 423 | 3 371 | 2 882 | 2 141 |
| Sum eiendeler | 4 795 | 5 032 | 4 898 | 4 482 | 3 410 |
| Egenkapital | 167 | 864 | 841 | 1 330 | 653 |
| Kortsiktig gjeld | 1 967 | 2 068 | 1 963 | 1 908 | 2 716 |
| Langsiktig gjeld | 2 661 | 2 100 | 2 094 | 1 243 | 40 |

## Ledelse og styre

- Ivan Salem Hame: Daglig leder og styremedlem
- Sveinung Opsal: Styrets leder
- Linda Opsal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Heggveien 5C, 3403 Lier
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 11.050 Produksjon av øl
- Etablert: 22.01.2013
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [LIER REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/975363791-lier-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 32 av 121 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mikrobryggeri, gårdsbakeri og kursvirksomhet, samt annen virksomhet med naturlig tilknytning til dette.

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000622922&sokeverdi=911690969&spraak=nb)
- 20.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000750647&sokeverdi=911690969&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000545135&sokeverdi=911690969&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CASUAL BEER COMPANY AS](https://www.norscout.com/no/company/919652004-casual-beer-company-as) | Lier | - | 3,78 mill. kr | −4,9 % |
| [HAAVALDSEN DISTILLERY AS](https://www.norscout.com/no/company/935269911-haavaldsen-distillery-as) | Lier | - | 2,3 mill. kr | - |
| [STEINSET FERMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/925471526-steinset-ferment-as) | Lier | - | 659 000 kr | - |
| [HAAVALDSEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/935284597-haavaldsen-invest-as) | Lier | - | 0 kr | - |
| [GRANS BRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/983575048-grans-bryggeri-as) | Sandefjord | 68 | 351 mill. kr | +2,7 % |
| [ARENDALS BRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/894160152-arendals-bryggeri-as) | Arendal | 58 | 123 mill. kr | −8,4 % |
| [AASS BRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/912696553-aass-bryggeri-as) | Drammen | 116 | 477 mill. kr | +7,4 % |
| [FÆBY BRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/920626459-faeby-bryggeri-as) | Verdal | 48 | 12,4 mill. kr | −4,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
