---
title: "JOREKSTAD AS (911691817): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JOREKSTAD AS i Lillehammer hadde 29,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Terje Rønning. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911691817-jorekstad-as"
---

# JOREKSTAD AS

Drift av idrettsanlegg · Lillehammer · Etablert 2013

- Org.nr: 911 691 817
- Nettsted: [jorekstad.no](https://jorekstad.no)
- Daglig leder: Terje Rønning

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 29,7 mill. kr (+15,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,56 mill. kr (Margin 12 %)
- Ansatte: 25 (Opp fra 23 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 21
- desember 2025: 23
- januar 2026: 24
- mars 2026: 27
- april 2026: 26
- mai 2026: 29
- august 2026: 33
- september 2026: 34
- oktober 2026: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,1 % (svak). Opp fra 2,7 % i 2024
- Likviditet: 2,49 (meget god). Opp fra 2,10 i 2024
- Soliditet: 21,8 % (god). Opp fra 18,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,6 % | 3,4 % | 2,7 % | 5,1 % |
| Driftsmargin | 9,6 % | 8,4 % | 11,0 % | 7,6 % | 12,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,3 % | 3,2 % | −2,3 % | 10,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 1,07 | 1,92 | 2,10 | 2,49 |
| Soliditet | 15,0 % | 16,5 % | 17,9 % | 18,8 % | 21,8 % |
| Gjeldsgrad | 5,7 | 5,0 | 4,6 | 4,3 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 422 | 23 415 | 24 175 | 25 706 | 29 733 |
| Driftsresultat | 2 055 | 1 977 | 2 661 | 1 947 | 3 556 |
| Årsresultat | 1 019 | 433 | 428 | −313 | 1 434 |
| Driftsmargin | 9,6 % | 8,4 % | 11 % | 7,6 % | 12 % |
| Sum gjeld | 73 526 | 67 376 | 63 202 | 58 111 | 53 480 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 514 | 23 759 | 26 177 |
| Finansresultat | - | - | −2 234 | −2 260 | −2 122 |
| Resultat før skatt | 1 019 | 433 | 428 | −313 | 1 434 |
| Anleggsmidler | 81 614 | 78 191 | 71 001 | 65 374 | 59 532 |
| Omløpsmidler | 4 841 | 2 546 | 5 990 | 6 212 | 8 857 |
| Sum eiendeler | 86 454 | 80 737 | 76 991 | 71 586 | 68 389 |
| Egenkapital | 12 928 | 13 361 | 13 789 | 13 475 | 14 909 |
| Kortsiktig gjeld | 2 921 | 2 376 | 3 127 | 2 963 | 3 557 |
| Langsiktig gjeld | 70 606 | 65 000 | 60 075 | 55 148 | 49 923 |

## Ledelse og styre

- Terje Rønning: Daglig leder
- Håkon Rustad: Styrets leder
- Terje Næss: Styremedlem
- Kristin Sokollek: Styremedlem
- Christian Dahlseng: Styremedlem
- Marianne Gunnerud: Styremedlem
- Lisbeth Grongstad: Styremedlem
- Håvard Engelien: Styremedlem
- Henrik Slåen: Varamedlem
- Christian Skyttermoen: Varamedlem
- Trond Ingvar Vognild: Varamedlem
- Wenche Kristin Almestrand: Varamedlem
- Kristine Aakerøien: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Jørstadmovegen 690, 2625 Fåberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 05.03.2013
- Aksjekapital: 123 400 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 34 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å legge til rette for kultur, idrett og rekreasjon gjennom drift og utleie av bygninger og areal. Virksomheten skal balansere både et lokalt og regionalt perspektiv. Selskapet har ikke erverv som formål, og det utbetales ikke aksjeutbytte.

## Siste endringer

- 22.04.2026: Styret endret
- 29.01.2026: Håvard Engelien fratrådt som varamedlem
- 29.01.2026: Kristine Aakerøien fratrådt som varamedlem
- 29.01.2026: Wenche Kristin Almestrand fratrådt som varamedlem
- 29.01.2026: Per Olav Andersen fratrådt som styremedlem
- 29.01.2026: Bente Moringen fratrådt som nestleder

## Kunngjøringer

- 22.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000196202&sokeverdi=911691817&spraak=nb)
- 20.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000188070&sokeverdi=911691817&spraak=nb)
- 28.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000805710&sokeverdi=911691817&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 27.06.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1 mill. kr
- 25.06.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LILLEHAMMER OLYMPIAPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/959295417-lillehammer-olympiapark-as) | Lillehammer | 79 | 97,8 mill. kr | −10 % |
| [TYRILI KLATRESYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/983610617-tyrili-klatresystemer-as) | Lillehammer | 12 | 5,71 mill. kr | −3,7 % |
| [ARLITEK AS](https://www.norscout.com/no/company/932985330-arlitek-as) | Lillehammer | - | 812 646 kr | - |
| [LILLEHAMMER FOTBALLHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/918720820-lillehammer-fotballhall-as) | Lillehammer | - | - | - |
| [HUNDERFOSSEN FAMILIEPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/981711041-hunderfossen-familiepark-as) | Lillehammer | 27 | 97,6 mill. kr | +10,1 % |
| [SIX AS](https://www.norscout.com/no/company/932255707-six-as) | Lillehammer | 36 | 9,62 mill. kr | +11,2 % |
| [LILLEHAMMER LEKELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/929791959-lillehammer-lekeland-as) | Lillehammer | 10 | 2,01 mill. kr | −11 % |
| [HUNDERFOSSEN FORVALTNING AS](https://www.norscout.com/no/company/982433452-hunderfossen-forvaltning-as) | Lillehammer | - | 3,09 mill. kr | +2,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
