---
title: "VENDANOR AS (911703076): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VENDANOR AS i Stryn hadde 36,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Sverre Magne Haugen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911703076-vendanor-as"
---

# VENDANOR AS

Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet · Stryn · Etablert 2013

- Org.nr: 911 703 076
- Nettsted: [vendanor.com](https://vendanor.com)
- Daglig leder: Sverre Magne Haugen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 36,2 mill. kr (+4,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 462 483 kr (Margin 1,3 %)
- Ansatte: 16

## Ansatte

- desember 2025: 18
- januar 2026: 22
- februar 2026: 18
- mars 2026: 17
- april 2026: 18
- mai 2026: 16
- juli 2026: 15
- september 2026: 16

### Per sted

- Stryn: 16 ansatte
- Isdalstø: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,7 % (svak). Opp fra 1,3 % i 2024
- Likviditet: 2,77 (meget god). Ned fra 2,84 i 2024
- Soliditet: 65,4 % (meget god). Ned fra 65,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,1 % | 4,5 % | 1,3 % | 2,7 % |
| Driftsmargin | 9,9 % | 3,4 % | 2,6 % | 0,1 % | 1,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,6 % | 6,7 % | 1,3 % | 3,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,08 | 2,02 | 2,13 | 2,84 | 2,77 |
| Soliditet | 58,0 % | 59,5 % | 64,1 % | 65,6 % | 65,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 29 576 | 28 969 | 35 125 | 34 783 | 36 218 |
| Driftsresultat | 2 932 | 982 | 900 | 30 | 462 |
| Årsresultat | 2 015 | 1 139 | 1 148 | 231 | 534 |
| Driftsmargin | 9,9 % | 3,4 % | 2,6 % | 0,1 % | 1,3 % |
| Sum gjeld | 12 710 | 11 677 | 9 666 | 9 171 | 9 517 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 34 752 | 35 755 |
| Finansresultat | - | - | - | 200 | 71 |
| Resultat før skatt | 2 943 | 1 139 | 1 148 | 231 | 534 |
| Anleggsmidler | 7 433 | 5 663 | 6 349 | 6 124 | 5 728 |
| Omløpsmidler | 22 836 | 23 142 | 20 575 | 20 536 | 21 812 |
| Sum eiendeler | 30 269 | 28 805 | 26 924 | 26 660 | 27 540 |
| Egenkapital | 17 558 | 17 127 | 17 258 | 17 489 | 18 022 |
| Kortsiktig gjeld | 10 986 | 11 449 | 9 666 | 7 242 | 7 874 |
| Langsiktig gjeld | 1 724 | 228 | 0 | 1 929 | 1 643 |

## Ledelse og styre

- Sverre Magne Haugen: Daglig leder
- Gunnar Stein Hareide: Styrets leder
- Elias Loen: Styremedlem
- Ingvill Hestenes: Styremedlem
- Bjørn Aage Haugen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Grandevegen 13, 6783 Stryn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
- Etablert: 07.03.2013
- Tidligere navn: INNOVAGASS AS (2013 til 2014)
- Aksjekapital: 4 920 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2013
- Revisor: [HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS](https://www.norscout.com/no/company/987832916-hovden-vatne-statsautoriserte-revisorar-as)
- Regnskapsfører: [HALSTEINSLID AS](https://www.norscout.com/no/company/925808571-halsteinslid-as)
- Størrelse: Nr. 40 av 1 242 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, salg og service, samt deltakelse i andre selskap med lignende formål.

## Siste endringer

- 23.07.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000423523&sokeverdi=911703076&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000543401&sokeverdi=911703076&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.03.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 70 000 kr
- 16.03.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 60 000 kr
- 28.06.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 2,33 mill. kr
- 28.06.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 219 828 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KVAMME 1936 AS](https://www.norscout.com/no/company/925006645-kvamme-1936-as) | Stryn | 32 | 84,8 mill. kr | +10,9 % |
| [FARM HOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/990365067-farm-house-as) | Stryn | - | 34 820 kr | - |
| [NOVIX AS](https://www.norscout.com/no/company/932487012-novix-as) | Stryn | - | 0 kr | - |
| [VEVFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930882240-vevft-as) | Stryn | 5 | 992 632 kr | - |
| [SIGNALNORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/820193652-signalnorway-as) | Stryn | - | 3,83 mill. kr | −14,3 % |
| [360WORLD AS](https://www.norscout.com/no/company/912062899-360world-as) | Stryn | - | 163 420 kr | - |
| [SSOI-R CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/938253234-ssoi-r-consulting-as) | Stryn | - | - | - |
| [NORWEGIAN GREENTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/995126303-norwegian-greentech-as) | Herøy | 16 | 103 mill. kr | +5,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
