---
title: "STRØM MAT & BAR AS (911722267): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STRØM MAT & BAR AS i Skien hadde 21,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 28 ansatte. Daglig leder er Thor Ingo Gabrielsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911722267-strom-mat-bar-as"
---

# STRØM MAT & BAR AS

Drift av restauranter · Skien · Etablert 2013

- Org.nr: 911 722 267
- Telefon: 996 27 181
- E-post: strom@matogbar.no
- Nettsted: [matogbar.no](https://www.matogbar.no)
- Daglig leder: Thor Ingo Gabrielsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,7 mill. kr (+4,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 404 873 kr (Margin 1,9 %)
- Ansatte: 28 (Opp fra 22 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 42
- oktober 2025: 41
- november 2025: 25
- desember 2025: 22
- januar 2026: 23
- mars 2026: 25
- april 2026: 27
- mai 2026: 28
- juni 2026: 29
- juli 2026: 37
- september 2026: 39
- oktober 2026: 28

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,2 % (god). Opp fra 6,1 % i 2024
- Likviditet: 0,87 (svak). Ned fra 0,89 i 2024
- Soliditet: 10,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,5 % | 34,5 % | 6,1 % | 11,2 % |
| Driftsmargin | −0,6 % | 1,8 % | 7,9 % | 1,3 % | 1,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 89,3 % | 467,6 % | 96,0 % | 115,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,09 | 0,92 | 0,89 | 0,87 |
| Soliditet | 4,8 % | 10,9 % | 4,7 % | 6,7 % | 10,8 % |
| Gjeldsgrad | 19,9 | 8,2 | 20,2 | 13,9 | 8,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 982 | 17 651 | 19 601 | 20 694 | 21 665 |
| Driftsresultat | −100 | 312 | 1 542 | 263 | 405 |
| Årsresultat | −180 | 234 | 1 200 | 179 | 321 |
| Driftsmargin | −0,6 % | 1,8 % | 7,9 % | 1,3 % | 1,9 % |
| Sum gjeld | 3 458 | 3 341 | 5 038 | 3 178 | 3 527 |
| Sum driftskostnader | 16 082 | - | 18 059 | 20 431 | 21 260 |
| Finansresultat | −24 | - | −4 | −33 | −26 |
| Resultat før skatt | - | 260 | 1 537 | 230 | 379 |
| Anleggsmidler | 143 | 260 | 643 | 573 | 869 |
| Omløpsmidler | - | 3 489 | 4 645 | 2 834 | 3 083 |
| Sum eiendeler | 3 632 | 3 749 | 5 288 | 3 407 | 3 952 |
| Egenkapital | 174 | 408 | 250 | 229 | 425 |
| Kortsiktig gjeld | - | 3 202 | 5 038 | 3 178 | 3 527 |
| Langsiktig gjeld | - | 139 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Thor Ingo Gabrielsen: Daglig leder og styrets leder
- Emil Eriksrød: Styremedlem
- Klodian Ndoka: Styremedlem
- Knut Bråthen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nedre Hjellegate 11, 3724 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 08.03.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2013
- Revisor: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Regnskapsfører: [AICONO AS](https://www.norscout.com/no/company/823820232-aicono-as)
- Størrelse: Nr. 536 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive en restaurant/bar

## Siste endringer

- 22.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000599468&sokeverdi=911722267&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000583634&sokeverdi=911722267&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 27.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 750 000 kr
- 20.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 750 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PAZZO RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/935503086-pazzo-restaurantdrift-as) | Skien | 32 | - | - |
| [HAVA SKIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912855295-hava-skien-as) | Skien | 28 | 13,2 mill. kr | +11,9 % |
| [SKIEN SPORTSBAR AS](https://www.norscout.com/no/company/920492940-skien-sportsbar-as) | Skien | 40 | 17,4 mill. kr | −17,7 % |
| [DATTEBAYO SKIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919915722-dattebayo-skien-as) | Skien | 27 | 9,83 mill. kr | +23,4 % |
| [FOLLOW AS](https://www.norscout.com/no/company/922737002-follow-as) | Skien | 27 | 9,5 mill. kr | - |
| [BLUESKY MONDAN AS](https://www.norscout.com/no/company/935755662-bluesky-mondan-as) | Skien | 23 | 7,36 mill. kr | - |
| [MERCI AS](https://www.norscout.com/no/company/834141612-merci-as) | Skien | 22 | 19,2 mill. kr | - |
| [DP FALKUM AS](https://www.norscout.com/no/company/929221818-dp-falkum-as) | Skien | 22 | 13,3 mill. kr | +16,5 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
