---
title: "BYGGEFIRMAET R SAMDAL SNEKKERI AS (911742829): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BYGGEFIRMAET R SAMDAL SNEKKERI AS i Melhus hadde 10,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 22 ansatte. Daglig leder er Roger Samdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911742829-byggefirmaet-r-samdal-snekkeri-as"
---

# BYGGEFIRMAET R SAMDAL SNEKKERI AS

Oppføring av bygninger · Melhus · Etablert 2013

- Org.nr: 911 742 829
- Telefon: 913 30 864
- E-post: roge-sam@online.no
- Nettsted: [rsamdalsnekkeri.byggmann.no](https://rsamdalsnekkeri.byggmann.no)
- Daglig leder: Roger Samdal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,9 mill. kr (−16,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −150 808 kr (Margin −1,4 %)
- Ansatte: 22

## Ansatte

- januar 2026: 18
- februar 2026: 19
- mars 2026: 20
- april 2026: 19
- mai 2026: 21
- juni 2026: 22
- juli 2026: 20
- august 2026: 21
- september 2026: 22

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −23,7 % i 2024
- Likviditet: 2,08 (meget god). Opp fra 1,99 i 2024
- Soliditet: 16,5 % (tilfredsstillende). Opp fra 13,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −10,7 % | −5,0 % | −23,7 % | −2,2 % |
| Driftsmargin | 1,3 % | −5,9 % | −1,7 % | −9,2 % | −1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −49,9 % | −192,2 % | −40,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,28 | 1,99 | 2,08 |
| Soliditet | 40,9 % | 23,0 % | 16,1 % | 13,9 % | 16,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 3,3 | 5,2 | 6,2 | 5,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 784 | 5 053 | 10 765 | 12 985 | 10 872 |
| Driftsresultat | 85 | −297 | −182 | −1 198 | −151 |
| Årsresultat | 47 | −340 | −286 | −1 078 | −264 |
| Driftsmargin | 1,3 % | −5,9 % | −1,7 % | −9,2 % | −1,4 % |
| Sum gjeld | 1 398 | 2 439 | 3 412 | 5 200 | 4 952 |
| Sum driftskostnader | 6 700 | 5 350 | 10 946 | 14 183 | 11 023 |
| Finansresultat | −2 | −50 | −164 | −236 | −217 |
| Resultat før skatt | - | - | −345 | −1 435 | −367 |
| Anleggsmidler | 51 | 626 | 754 | 814 | 789 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 312 | 5 225 | 5 143 |
| Sum eiendeler | 2 368 | 3 168 | 4 066 | 6 039 | 5 932 |
| Egenkapital | 969 | 729 | 654 | 839 | 980 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 010 | 2 630 | 2 467 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 403 | 2 570 | 2 485 |

## Ledelse og styre

- Roger Samdal: Daglig leder og styrets leder
- Britt Toril Samdal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Lundamovegen 445, 7232 Lundamo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 27.02.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2013
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/934985605-ta-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 2 229 av 9 256 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Er og drive byggevirksomhet, produksjon av møbler, eiendomsutvikling herunder kjøp og salg av fast eiendom, kjøp og salg av bygg- og hvitevarer ellers virksomhet som naturlig hører sammen med dette.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 15.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000801408&sokeverdi=911742829&spraak=nb)
- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000781502&sokeverdi=911742829&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000475650&sokeverdi=911742829&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GAULDAL BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/918004726-gauldal-bygg-as) | Melhus | 26 | 48,3 mill. kr | +7,2 % |
| [NH MELHUSBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/891111932-nh-melhusbygg-as) | Melhus | 13 | 49 mill. kr | +56,2 % |
| [TFS ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/912534154-tfs-entreprenor-as) | Melhus | 38 | 84,9 mill. kr | −19,2 % |
| [KVÅL BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/936289584-kval-bygg-as) | Melhus | 12 | 40,5 mill. kr | - |
| [TREBETONG ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/952899686-trebetong-entreprenor-as) | Melhus | 57 | 139 mill. kr | −4,0 % |
| [H-BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/942687168-h-bygg-as) | Melhus | 12 | 19,3 mill. kr | +32,8 % |
| [KULBRANDSTAD BYGGEFIRMA AS](https://www.norscout.com/no/company/920817203-kulbrandstad-byggefirma-as) | Melhus | 11 | 19,5 mill. kr | −19,4 % |
| [ROSS SNEKKERTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/986994653-ross-snekkertjenester-as) | Melhus | 10 | 16,5 mill. kr | +29,5 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.10.2026.
