---
title: "AS Formvac (911754037): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AS Formvac i Stranda hadde 16,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Stein Inge Rem. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911754037-as-formvac"
---

# AS Formvac

Bearbeiding og etterbehandling av plastprodukter · Stranda · Etablert 1962

- Org.nr: 911 754 037
- Telefon: 70 26 10 50
- E-post: sir@formvac.no
- Nettsted: [formvac.no](https://formvac.no)
- Daglig leder: Stein Inge Rem (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,8 mill. kr (+2,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,07 mill. kr (Margin 6,4 %)
- Ansatte: 14 (Ned fra 15 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 14
- desember 2025: 15
- februar 2026: 16
- mai 2026: 17
- juni 2026: 18
- juli 2026: 14
- september 2026: 15
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,6 % (god). Ned fra 18,3 % i 2024
- Likviditet: 1,66 (god). Opp fra 1,39 i 2024
- Soliditet: 42,5 % (meget god). Ned fra 42,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 18,3 % | 10,6 % |
| Driftsmargin | 4,0 % | 0,5 % | −0,1 % | 8,1 % | 6,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 40,1 % | 20,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,35 | 1,39 | 1,66 |
| Soliditet | - | - | 39,5 % | 42,9 % | 42,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,5 | 1,3 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 648 | 15 823 | 13 551 | 16 320 | 16 771 |
| Driftsresultat | 506 | 84 | −10 | 1 322 | 1 074 |
| Årsresultat | 417 | 6 | 99 | 987 | 714 |
| Driftsmargin | 4,0 % | 0,5 % | −0,1 % | 8,1 % | 6,4 % |
| Sum gjeld | 5 131 | 4 935 | 4 084 | 4 852 | 7 476 |
| Sum driftskostnader | 12 142 | 15 738 | - | 14 998 | 15 697 |
| Finansresultat | −82 | −105 | - | −55 | −158 |
| Resultat før skatt | - | - | −178 | 1 267 | 916 |
| Anleggsmidler | - | - | 1 457 | 1 740 | 6 510 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 289 | 6 761 | 6 499 |
| Sum eiendeler | - | - | 6 746 | 8 501 | 13 009 |
| Egenkapital | - | - | 2 662 | 3 649 | 5 533 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 932 | 4 852 | 3 907 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 152 | 0 | 3 570 |

## Ledelse og styre

- Stein Inge Rem: Daglig leder og styremedlem
- Per Olav Langaker: Styrets leder
- Mads Bakjord: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: 6218 Hellesylt
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 22.250 Bearbeiding og etterbehandling av plastprodukter
- Etablert: 29.12.1962
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [ROBUST REGNSKAP OG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/982247268-robust-regnskap-og-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 38 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle, produsere og selge plastartikler samt hva hermed står i forbindelse herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000359476&sokeverdi=911754037&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000009011&sokeverdi=911754037&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000009010&sokeverdi=911754037&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [REMPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/928708225-rempro-as) | Stranda | 13 | 50 mill. kr | +7,6 % |
| [ERGOSEAT AS](https://www.norscout.com/no/company/921092776-ergoseat-as) | Bergen | 16 | 28,4 mill. kr | −3,9 % |
| [CRISMA PLAST & PROFILERING AS](https://www.norscout.com/no/company/916866844-crisma-plast-profilering-as) | Sola | 14 | 16,5 mill. kr | +9,3 % |
| [GSG AS](https://www.norscout.com/no/company/914163226-gsg-as) | Lebesby | 17 | 26,3 mill. kr | +40,4 % |
| [SKUMTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/879951992-skumtech-as) | Moss | 12 | 76,5 mill. kr | +11,1 % |
| [TITANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/970917241-titansport-as) | Aurskog-Høland | 19 | 30,5 mill. kr | −30,7 % |
| [HAVBRUK SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/951642517-havbruk-service-as) | Nærøysund | 11 | 8,96 mill. kr | −52,2 % |
| [EASY FORM AS](https://www.norscout.com/no/company/988147737-easy-form-as) | Kinn | 21 | 35,9 mill. kr | +7,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
