---
title: "HAGEHUGGERN AS (911798344): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAGEHUGGERN AS i Skien hadde 2,73 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Sturla Østensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911798344-hagehuggern-as"
---

# HAGEHUGGERN AS

Skogskjøtsel og andre skogbruksaktiviteter · Skien · Etablert 2013

- Org.nr: 911 798 344
- Daglig leder: Sturla Østensen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,73 mill. kr (−4,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 729 943 kr (Margin 26,8 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 44,3 % (meget god). Opp fra 1,1 % i 2024
- Likviditet: 3,47 (meget god). Opp fra 1,65 i 2024
- Soliditet: 74,6 % (meget god). Opp fra 53,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −13,8 % | 21,9 % | 1,1 % | 44,3 % |
| Driftsmargin | −1,3 % | −6,1 % | 9,0 % | 0,5 % | 26,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 31,5 % | 1,7 % | 67,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,63 | 1,65 | 3,47 |
| Soliditet | 81,3 % | 61,7 % | 76,5 % | 53,8 % | 74,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,6 | 0,3 | 0,9 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 749 | 2 054 | 2 396 | 2 839 | 2 726 |
| Driftsresultat | −23 | −126 | 215 | 14 | 730 |
| Årsresultat | −28 | −126 | 195 | 11 | 568 |
| Driftsmargin | −1,3 % | −6,1 % | 9,0 % | 0,5 % | 26,8 % |
| Sum gjeld | 164 | 364 | 241 | 681 | 463 |
| Sum driftskostnader | 1 772 | 2 180 | 2 181 | 2 825 | 1 996 |
| Finansresultat | - | 0 | 0 | 0 | −2 |
| Resultat før skatt | - | - | 216 | 14 | 728 |
| Anleggsmidler | 250 | 212 | 406 | 357 | 233 |
| Omløpsmidler | - | - | 616 | 1 116 | 1 590 |
| Sum eiendeler | 876 | 951 | 1 023 | 1 474 | 1 823 |
| Egenkapital | 712 | 587 | 782 | 793 | 1 361 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 235 | 676 | 458 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 6 | 6 | 5 |

## Ledelse og styre

- Sturla Østensen: Daglig leder og styrets leder
- Unni Berås: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Holmsvegen 212, 3721 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 02.100 Skogskjøtsel og andre skogbruksaktiviteter
- Etablert: 25.03.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2013
- Størrelse: Nr. 57 av 162 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å utføre tjenester i forbindelse med trefelling og linjerydding og annet som naturlig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 26.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000144354&sokeverdi=911798344&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AK SKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/992268824-ak-skog-as) | Skien | 6 | 3,48 mill. kr | +11,5 % |
| [GRENLAND TREFELLING AS](https://www.norscout.com/no/company/921252323-grenland-trefelling-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [NORSK SKOGSVERN AS](https://www.norscout.com/no/company/932276488-norsk-skogsvern-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [KJELL ARNE LØVLI AS](https://www.norscout.com/no/company/989446258-kjell-arne-lovli-as) | Skien | - | 4,41 mill. kr | −4,4 % |
| [VRÅLSTAD SKOG OG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/918126198-vralstad-skog-og-eiendom-as) | Skien | - | 3,01 mill. kr | - |
| [RYNTVEIT SKOG OG ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/934937074-ryntveit-skog-og-anlegg-as) | Skien | - | 1,68 mill. kr | - |
| [GS HOGST OG MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/923181482-gs-hogst-og-maskin-as) | Skien | - | 1,37 mill. kr | −20,4 % |
| [VED OG SALG SKIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932291061-ved-og-salg-skien-as) | Skien | - | 411 540 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
