---
title: "WIRGENES GULROT AS (911839733): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WIRGENES GULROT AS i Larvik hadde 8,45 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Jarle Wirgenes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911839733-wirgenes-gulrot-as"
---

# WIRGENES GULROT AS

Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster · Larvik · Etablert 2013

- Org.nr: 911 839 733
- Daglig leder: Jarle Wirgenes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,45 mill. kr (+280,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,68 mill. kr (Margin 19,9 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,7 % (meget god). Opp fra 11,2 % i 2024
- Likviditet: 1,42 (tilfredsstillende). Ned fra 2,22 i 2024
- Soliditet: 30,3 % (god). Ned fra 57,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 11,2 % | 28,7 % |
| Driftsmargin | 36,2 % | 18,6 % | 22,2 % | 12,7 % | 19,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 13,8 % | 75,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,07 | 2,22 | 1,42 |
| Soliditet | - | - | 56,0 % | 57,6 % | 30,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,8 | 0,7 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 183 | 2 510 | 2 151 | 2 219 | 8 448 |
| Driftsresultat | 429 | 467 | 477 | 281 | 1 684 |
| Årsresultat | 328 | 340 | 327 | 151 | 1 256 |
| Driftsmargin | 36,2 % | 18,6 % | 22,2 % | 12,7 % | 19,9 % |
| Sum gjeld | - | - | 1 064 | 1 107 | 6 348 |
| Sum driftskostnader | 755 | 2 044 | 1 674 | 1 937 | 6 765 |
| Finansresultat | −15 | −38 | −63 | −85 | −77 |
| Resultat før skatt | - | - | 414 | 197 | 1 606 |
| Anleggsmidler | - | - | 222 | 151 | 110 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 197 | 2 462 | 9 000 |
| Sum eiendeler | - | - | 2 419 | 2 612 | 9 110 |
| Egenkapital | - | - | 1 355 | 1 506 | 2 762 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 064 | 1 107 | 6 348 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jarle Wirgenes: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Skåtanlia 7, 3282 Kvelde
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.130 Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster
- Etablert: 05.04.2013
- Tidligere navn: B&J GRAVING AS (2013 til 2025)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2013
- Revisor: [HENKA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/914954010-henka-revisjon-as)
- Regnskapsfører: PILAR REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 81 av 185 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av grønnsaker, hovedsakelig gulrot. Selskapet driver også med entrepenørvirksomhet, konsulentarbeid og arbeid som faller naturlig inn under dette, samt utleie av maskiner.

## Siste endringer

- 21.08.2026: Revisor endret
- 12.01.2026: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 21.08.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000707362&sokeverdi=911839733&spraak=nb)
- 10.08.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000677151&sokeverdi=911839733&spraak=nb)
- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000484906&sokeverdi=911839733&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000504486&sokeverdi=911839733&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000504485&sokeverdi=911839733&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000504484&sokeverdi=911839733&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BERGE GODT & GRØNT AS](https://www.norscout.com/no/company/983164404-berge-godt-gront-as) | Larvik | 8 | 7,62 mill. kr | −5,2 % |
| [VINTERSTUA AS](https://www.norscout.com/no/company/999329233-vinterstua-as) | Larvik | - | 10,4 mill. kr | - |
| [HANS KR GUTTERØD AS](https://www.norscout.com/no/company/947578693-hans-kr-gutterod-as) | Larvik | 10 | 4,36 mill. kr | +60,2 % |
| [LÅGEN AGRO AS](https://www.norscout.com/no/company/987919795-lagen-agro-as) | Larvik | - | 8,58 mill. kr | +33,8 % |
| [NEDRE GUI GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/928301885-nedre-gui-gard-as) | Larvik | 13 | 15,2 mill. kr | +6,6 % |
| [ØYEN LANDBRUK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/837128722-oyen-landbruk-holding-as) | Larvik | - | - | - |
| [STÅLE HELLENES AS](https://www.norscout.com/no/company/926455109-stale-hellenes-as) | Larvik | 15 | 22,5 mill. kr | +33,9 % |
| [WIRGENES INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/935870364-wirgenes-invest-as) | Larvik | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
