---
title: "INGERS GÅRDSMAT AS (911881217): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INGERS GÅRDSMAT AS i Alta hadde 3,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911881217-ingers-gardsmat-as"
---

# INGERS GÅRDSMAT AS

Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer · Alta

- Org.nr: 911 881 217
- Telefon: 901 81 719
- Styreleder: Inger Johanne Larsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,4 mill. kr (+29,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 741 945 kr (Margin 21,8 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,0 % (meget god). Opp fra 19,9 % i 2024
- Likviditet: 3,79 (meget god). Opp fra 3,52 i 2024
- Soliditet: 77,5 % (meget god). Opp fra 74,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,5 % | 15,6 % | 19,9 % | 24,0 % |
| Driftsmargin | 17,2 % | 14,9 % | 16,3 % | 18,8 % | 21,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,2 % | 18,6 % | 25,1 % | 30,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,62 | 3,90 | 3,82 | 3,52 | 3,79 |
| Soliditet | 78,0 % | 78,7 % | 77,1 % | 74,5 % | 77,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 835 | 1 833 | 1 955 | 2 627 | 3 401 |
| Driftsresultat | 316 | 272 | 318 | 494 | 742 |
| Årsresultat | 243 | 184 | 227 | 371 | 569 |
| Driftsmargin | 17,2 % | 14,9 % | 16,3 % | 18,8 % | 21,8 % |
| Sum gjeld | 363 | 399 | 505 | 707 | 764 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 638 | 2 133 | 2 659 |
| Finansresultat | - | - | −23 | −21 | −21 |
| Resultat før skatt | 289 | 250 | 295 | 472 | 721 |
| Anleggsmidler | 334 | 312 | 272 | 288 | 507 |
| Omløpsmidler | 1 314 | 1 556 | 1 929 | 2 486 | 2 892 |
| Sum eiendeler | 1 647 | 1 867 | 2 200 | 2 774 | 3 399 |
| Egenkapital | 1 284 | 1 469 | 1 696 | 2 067 | 2 636 |
| Kortsiktig gjeld | 363 | 399 | 505 | 707 | 764 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Inger Johanne Larsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nyvoll, 9519 Kviby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.130 Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer
- Etablert: 29.01.2013
- Tidligere navn: INGER OG MONIKAS GÅRDSMAT AS (2013 til 2021)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2013
- Regnskapsfører: [ESTIMER AS](https://www.norscout.com/no/company/986483853-estimer-as)
- Størrelse: Nr. 87 av 123 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av kjøtt og fjørfevarer, samt virksomhet som hører inn under dette.

## Kunngjøringer

- 23.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000293190&sokeverdi=911881217&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRA BAKST AS](https://www.norscout.com/no/company/936146287-bra-bakst-as) | Alta | 5 | 124 644 kr | - |
| [NORDNORSK KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/927727234-nordnorsk-kjott-as) | Alta | - | 2,26 mill. kr | +86,7 % |
| [ØSTLYNGENS BAKERI & KONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/977314739-ostlyngens-bakeri-konditori-as) | Alta | 43 | 34 mill. kr | +5,6 % |
| [TO HALVE-EN HEL AS](https://www.norscout.com/no/company/932863510-to-halve-en-hel-as) | Alta | - | 583 613 kr | - |
| [SANGNÆSPØLSA AS](https://www.norscout.com/no/company/996747433-sangnaespolsa-as) | Gran | - | 3,69 mill. kr | +9,6 % |
| [EKTA SKÅRAMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/919217677-ekta-skaramat-as) | Voss | - | 2,46 mill. kr | +7,5 % |
| [SPEKEMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/922149348-spekemat-as) | Vestnes | - | 4,87 mill. kr | −4,6 % |
| [JOKSTAD VILT OG TAMT AS](https://www.norscout.com/no/company/992203757-jokstad-vilt-og-tamt-as) | Sigdal | - | 2,21 mill. kr | +5,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.10.2026.
