---
title: "STA AS (911998971): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STA AS i Nittedal hadde 15,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Siim Irs. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/911998971-sta-as"
---

# STA AS

Snekkerarbeid · Nittedal · Etablert 2013

- Org.nr: 911 998 971
- Telefon: 402 27 385
- Daglig leder: Siim Irs (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,1 mill. kr (−9,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,07 mill. kr (Margin 7,1 %)
- Ansatte: 15 (Ned fra 18 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- november 2025: 17
- februar 2026: 19
- mars 2026: 15
- april 2026: 13
- mai 2026: 14
- juni 2026: 16
- august 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,3 % (god). Opp fra −0,8 % i 2024
- Likviditet: 2,36 (meget god). Opp fra 1,45 i 2024
- Soliditet: 50,3 % (meget god). Opp fra 36,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −7,8 % | 0,4 % | −0,8 % | 10,3 % |
| Driftsmargin | 9,3 % | −8,5 % | 0,3 % | −0,6 % | 7,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −8,0 % | −12,4 % | 17,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,59 | 1,45 | 2,36 |
| Soliditet | 65,5 % | 37,4 % | 33,8 % | 36,4 % | 50,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,7 | 2,0 | 1,7 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 786 | 9 563 | 17 432 | 16 571 | 15 072 |
| Driftsresultat | 1 287 | −810 | 45 | −92 | 1 067 |
| Årsresultat | 853 | −969 | −352 | −496 | 762 |
| Driftsmargin | 9,3 % | −8,5 % | 0,3 % | −0,6 % | 7,1 % |
| Sum gjeld | 2 937 | 7 703 | 8 316 | 6 556 | 5 170 |
| Sum driftskostnader | 12 498 | 10 374 | - | 16 663 | 14 005 |
| Finansresultat | −148 | −159 | - | −404 | −305 |
| Resultat før skatt | - | - | −352 | −496 | 762 |
| Anleggsmidler | 130 | 7 316 | 7 084 | 6 235 | 4 156 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 480 | 4 073 | 6 243 |
| Sum eiendeler | 8 506 | 12 302 | 12 564 | 10 308 | 10 399 |
| Egenkapital | 5 569 | 4 599 | 4 248 | 3 752 | 5 229 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 440 | 2 812 | 2 645 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 4 876 | 3 744 | 2 525 |

## Ledelse og styre

- Siim Irs: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nygårdsbakken 3, 1482 Nittedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.320 Snekkerarbeid
- Etablert: 01.07.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2013
- Revisor: [MOSS REVISJONSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/992227249-moss-revisjonskontor-as)
- Regnskapsfører: [SKATTEEKSPERTEN II AS](https://www.norscout.com/no/company/928105296-skatteeksperten-ii-as)
- Størrelse: Nr. 188 av 2 188 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utførelse av bygningsarbeider samt annen tilliggende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000599499&sokeverdi=911998971&spraak=nb)
- 30.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000720526&sokeverdi=911998971&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DVS ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/979677863-dvs-entreprenor-as) | Nittedal | 76 | 220 mill. kr | −20,2 % |
| [RBI SERVICE OG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/926443186-rbi-service-og-eiendom-as) | Nittedal | 13 | 5,1 mill. kr | - |
| [BISLET SNEKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/974380838-bislet-snekker-as) | Nittedal | 8 | 9,13 mill. kr | −54,8 % |
| [PEMA SNEKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/922097992-pema-snekkeri-as) | Nittedal | 6 | 12,3 mill. kr | +143 % |
| [MJS AS](https://www.norscout.com/no/company/923475052-mjs-as) | Nittedal | 6 | 6,85 mill. kr | −1,8 % |
| [JS SNEKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/928614263-js-snekker-as) | Nittedal | 5 | 8,61 mill. kr | +186,2 % |
| [ST BYGG OG GRAVESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/913714342-st-bygg-og-graveservice-as) | Nittedal | - | 3,6 mill. kr | −7,1 % |
| [HENDIGMANN AS](https://www.norscout.com/no/company/922954240-hendigmann-as) | Nittedal | - | 2,3 mill. kr | −6,1 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
