---
title: "GLAMOX AS (912007782): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GLAMOX AS i Molde hadde 2,3 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 484 ansatte. Daglig leder er Astrid Benedikte Joos. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912007782-glamox-as"
---

# GLAMOX AS

Produksjon av belysningsutstyr · Molde · Etablert 1951

Eid 71,4 % av [ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA](https://www.norscout.com/no/company/910261525-arendals-fossekompani-asa)

- Org.nr: 912 007 782
- Telefon: 71 24 60 00
- E-post: post@glamox.com
- Nettsted: [glamox.com](https://glamox.com)
- Daglig leder: Astrid Benedikte Joos

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,3 mrd. kr (−0,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 267 mill. kr (Margin 11,6 %)
- Ansatte: 484 (Ned fra 492 i desember 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 4,45 mrd. kr (−0,9 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 494
- oktober 2025: 490
- november 2025: 495
- desember 2025: 492
- januar 2026: 488
- februar 2026: 492
- mars 2026: 479
- april 2026: 489
- mai 2026: 490
- juni 2026: 494
- juli 2026: 501
- august 2026: 496
- september 2026: 494
- oktober 2026: 484

### Per sted

- Molde: 353 ansatte · 2 avdelinger
- Oslo: 63 ansatte
- Ålesund: 30 ansatte
- Bergen: 15 ansatte
- Tiller: 13 ansatte
- Larvik: 5 ansatte
- Elverum: Ingen oppgitt
- Harstad: Ingen oppgitt
- Kirkenær: Ingen oppgitt
- Stavanger: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,5 % (meget god). Opp fra 16,3 % i 2024
- Likviditet: 0,64 (svak). Ned fra 1,21 i 2024
- Soliditet: 22,1 % (god). Opp fra 21,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,4 % | 18,9 % | 16,3 % | 16,5 % |
| Driftsmargin | 2,5 % | 7,9 % | 10,8 % | 9,4 % | 11,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 29,1 % | 28,5 % | 37,9 % | 46,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 1,36 | 1,35 | 1,21 | 0,64 |
| Soliditet | 32,9 % | 29,0 % | 25,3 % | 21,2 % | 22,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 2,4 | 2,9 | 3,7 | 3,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 430,7 | 1 679,1 | 2 066,1 | 2 312,2 | 2 297,7 |
| Driftsresultat | 35,7 | 132,9 | 222,1 | 218,2 | 266,5 |
| Årsresultat | 249,1 | 187,7 | 176,3 | 226,1 | 266,5 |
| Driftsmargin | 2,5 % | 7,9 % | 10,8 % | 9,4 % | 11,6 % |
| Sum gjeld | 1 406,3 | 1 719,8 | 1 942,4 | 2 461,7 | 2 392,7 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 2 093,9 | 2 031,2 |
| Finansresultat | - | - | - | 32,3 | 43,2 |
| Resultat før skatt | 254,7 | 202,9 | 193,9 | 250,5 | 309,7 |
| Anleggsmidler | 1 428,9 | 1 592,3 | 1 556,3 | 1 662,2 | 1 554,1 |
| Omløpsmidler | 666,7 | 830,7 | 1 045,1 | 1 461,0 | 1 516,2 |
| Sum eiendeler | 2 095,6 | 2 423,0 | 2 601,3 | 3 123,2 | 3 070,4 |
| Egenkapital | 689,3 | 703,1 | 658,9 | 661,5 | 677,7 |
| Kortsiktig gjeld | 429,1 | 612,4 | 773,3 | 1 211,9 | 2 369,3 |
| Langsiktig gjeld | 977,2 | 1 107,4 | 1 169,1 | 1 249,8 | 23,4 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 265,8 | 4 486,8 | 4 446,5 |
| Driftsresultat | 377,3 | 525,3 | 556,5 |
| Årsresultat | 141,7 | 304,9 | 319,4 |
| Driftsmargin | 8,8 % | 11,7 % | 12,5 % |
| Sum gjeld | 2 309,6 | 2 436,6 | 2 363,7 |
| Sum driftskostnader | 3 888,5 | 3 961,4 | 3 890,1 |
| Finansresultat | −140,5 | −112,7 | −130,8 |
| Resultat før skatt | 236,8 | 412,6 | 425,6 |
| Anleggsmidler | 1 093,6 | 1 139,1 | 1 066,1 |
| Omløpsmidler | 1 863,5 | 2 111,0 | 2 215,1 |
| Sum eiendeler | 2 957,1 | 3 250,1 | 3 281,2 |
| Egenkapital | 647,5 | 813,5 | 917,5 |
| Kortsiktig gjeld | 848,2 | 923,9 | 2 122,0 |
| Langsiktig gjeld | 1 461,4 | 1 512,7 | 241,7 |

## Konsern

49 selskaper.

- [ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA](https://www.norscout.com/no/company/910261525-arendals-fossekompani-asa) (Morselskap)
  - [AFK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/993229954-afk-eiendom-as)
  - [ARENDAL LUFTHAVN GULLKNAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/936740987-arendal-lufthavn-gullknapp-as) (82,8 %)
  - [ENRX HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/955706137-enrx-holding-as) (70 % · 55 ansatte)
    - EFD FRANCE HOLDING SARL (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION (SHANGHAI) CO LTD (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION AB (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION CO LTD (85,4 % · Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION GES MBH (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION GMBH (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION INC (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION K K (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION LTD (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION LTD (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION LTDA (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION OIL & GAS SERVICE SDN BHD (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION S L (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION SP Z.O.O. (70 % · Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION SRL (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION SRL (Utenlandsk)
    - [ENRX AS](https://www.norscout.com/no/company/930400580-enrx-as) (137 ansatte)
  - GLAMOX AS (Denne bedriften)
    - [BIRGER HATLEBAKKS VEG 15 AS](https://www.norscout.com/no/company/982734894-birger-hatlebakks-veg-15-as)
    - GLAMOX (SUZHOU) LIGHTING CO LTD (Utenlandsk)
    - GLAMOX AQUA SIGNAL CORP (Utenlandsk)
    - GLAMOX CANADA INC (Utenlandsk)
    - GLAMOX FAR EAST PTE LTD (98,7 % · Utenlandsk)
    - GLAMOX IRELAND LTD (Utenlandsk)
    - GLAMOX KOREA CO LTD (95 % · Utenlandsk)
    - GLAMOX LUXO LIGHTING A/S (Utenlandsk)
    - GLAMOX LUXO LIGHTING AB (Utenlandsk)
    - GLAMOX LUXO LIGHTING LTD (Utenlandsk)
    - GLAMOX LUXO LIGHTING OY (Utenlandsk)
  - KELIN KRAFT AS (90,8 %)
    - KELIN KRAFT FILIAL DANMARK (Utenlandsk)
    - KELIN KRAFT FILIAL SVERIGE (Utenlandsk)
  - [SONGE TRÆSLIPERI AS](https://www.norscout.com/no/company/932806045-songe-traesliperi-as) (50,8 %)
  - [STEINODDEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/994866524-steinodden-eiendom-as) (72,3 %)
  - [VOLUE ENERGY MARKET SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/863769132-volue-energy-market-services-as) (67,2 % · 18 ansatte)
    - [ENERGYINFO AS](https://www.norscout.com/no/company/989364162-energyinfo-as) (66 %)
    - MARKEDSKRAFT AB (Utenlandsk)
    - MARKEDSKRAFT DANMARK A/S (Utenlandsk)
    - MARKEDSKRAFT DEUTSCHLAND GMBH (Utenlandsk)
    - MARKEDSKRAFT FILIAL FINLAND (Utenlandsk)
    - MARKEDSKRAFT FILIAL SVERIGE (Utenlandsk)
  - [VOLUE TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/976574958-volue-technology-as) (95,8 % · 167 ansatte)
    - CALIFORNIA PAVEL INC (98 % · Utenlandsk)
    - PD SVENSKA AB (Utenlandsk)
    - POWEL DANMARK A/S (Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Astrid Benedikte Joos: Daglig leder
- Esko Mikael Aro: Styrets leder
- Espen Ytterstad: Styremedlem
- Arild Nysæther: Styremedlem
- Lars Ivar Røiri: Styremedlem
- Sigmund Monrad Johansen: Styremedlem
- Joachim Espen: Styremedlem
- Henny Oddrun Eidem: Styremedlem
- Hanna-Maria Heikkinen: Styremedlem
- Helene Anna Egebøl: Styremedlem
- Daniela-Luminita Pandrea: Styremedlem
- Cato Knudsen: Varamedlem
- Trond Pedersen: Varamedlem
- Hanne Lene Flåhammer: Varamedlem
- Håkon Raanes: Varamedlem
- Tuva Natland-Vik: Varamedlem
- Ruth Holm Hauksdottir: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Birger Hatlebakks veg 15, 6415 Molde
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 27.400 Produksjon av belysningsutstyr
- Etablert: 16.10.1951
- Tidligere navn: GLAMOX ASA (1999 til 2013)
- Aksjekapital: 65 988 668 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 25 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie, erverve og drive virksomhet innen utvikling, produksjon, salg, eksport og import av produkter innen belysning, relaterte systemer og teknologi, i tillegg til nødvendig kapitalstyring, finansiering og andre funksjoner knyttet til driften av Glamox gruppen, samt direkte og indirekte delta i, eller overta, selskaper med lignende formål.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000614736&sokeverdi=912007782&spraak=nb)
- 04.07.2026: [Utdeling av utbytte - fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000492556&sokeverdi=912007782&spraak=nb)
- 13.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000694178&sokeverdi=912007782&spraak=nb)
- 12.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000690390&sokeverdi=912007782&spraak=nb)
- 12.08.2025: [Utdeling av utbytte - fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000690391&sokeverdi=912007782&spraak=nb)
- 12.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000690389&sokeverdi=912007782&spraak=nb)
- 12.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000690946&sokeverdi=912007782&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BIRGER HATLEBAKKS VEG 15 AS](https://www.norscout.com/no/company/982734894-birger-hatlebakks-veg-15-as) | Molde | - | - | - |
| [SG ARMATUREN AS](https://www.norscout.com/no/company/958560931-sg-armaturen-as) | Lillesand | 158 | 1,91 mrd. kr | +6,6 % |
| [BAREL AS](https://www.norscout.com/no/company/967072745-barel-as) | Sør-Varanger | 51 | 98 mill. kr | −15,1 % |
| [HOLTE INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/981942019-holte-industri-as) | Midt-Telemark | 38 | 111 mill. kr | +5,7 % |
| [EKA PROFILERING AS](https://www.norscout.com/no/company/916128215-eka-profilering-as) | Hamar | 14 | 9,19 mill. kr | +20,6 % |
| [NORTHERN.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/991224076-northern-no-as) | Oslo | 13 | 49,7 mill. kr | −4,2 % |
| [ROLLOVER AS](https://www.norscout.com/no/company/982791375-rollover-as) | Indre Østfold | 12 | 50,9 mill. kr | +6,7 % |
| [EKA PROFILERING AS](https://www.norscout.com/no/company/937186517-eka-profilering-as) | Hamar | 12 | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
