---
title: "TRIO TRAFIKKSKOLE ROAR HÆTTA AS (912027090): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TRIO TRAFIKKSKOLE ROAR HÆTTA AS i Alta hadde 3,95 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Roar Hætta. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912027090-trio-trafikkskole-roar-haetta-as"
---

# TRIO TRAFIKKSKOLE ROAR HÆTTA AS

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Alta · Etablert 2013

- Org.nr: 912 027 090
- Telefon: +4791522370
- Nettsted: [triotrafikkskolealta.no](https://triotrafikkskolealta.no)
- Daglig leder: Roar Hætta (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,95 mill. kr (+28,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 581 278 kr (Margin 14,7 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- januar 2026: 5
- mars 2026: 6
- juli 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,7 % (meget god). Opp fra 21,0 % i 2024
- Likviditet: 2,06 (meget god). Ned fra 2,44 i 2024
- Soliditet: 46,4 % (meget god). Opp fra 43,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 21,0 % | 21,7 % |
| Driftsmargin | 16,9 % | −19,0 % | 14,4 % | 13,3 % | 14,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 41,8 % | 44,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,76 | 2,44 | 2,06 |
| Soliditet | - | - | 46,5 % | 43,1 % | 46,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,2 | 1,3 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 037 | 2 360 | 2 701 | 3 076 | 3 951 |
| Driftsresultat | 513 | −447 | 390 | 408 | 581 |
| Årsresultat | 512 | −422 | 268 | 281 | 421 |
| Driftsmargin | 16,9 % | −19 % | 14,4 % | 13,3 % | 14,7 % |
| Sum gjeld | - | - | 833 | 1 327 | 1 643 |
| Sum driftskostnader | 2 524 | 2 808 | 2 311 | 2 668 | 3 370 |
| Finansresultat | −41 | −38 | −47 | −47 | −41 |
| Resultat før skatt | - | - | 343 | 361 | 540 |
| Anleggsmidler | - | - | 928 | 1 345 | 1 007 |
| Omløpsmidler | - | - | 627 | 985 | 2 060 |
| Sum eiendeler | - | - | 1 555 | 2 330 | 3 067 |
| Egenkapital | - | - | 722 | 1 003 | 1 424 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 356 | 403 | 999 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 477 | 923 | - |

## Ledelse og styre

- Roar Hætta: Daglig leder og styrets leder
- Sara Margrethe Hætta: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Meieriveien 5, 9510 Alta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 01.03.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [KOMSA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/923558845-komsa-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 308 av 681 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøreskole med opplæring på bil, mc, snøscooter, samt deltakelse i andre selskaper, å i tillegg alt som naturlig hører sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 29.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000220354&sokeverdi=912027090&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORDLYSBYEN TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/912108910-nordlysbyen-trafikkskole-as) | Alta | 6 | 4,85 mill. kr | +8,9 % |
| [ALTA TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/998708354-alta-trafikkskole-as) | Alta | - | 6,38 mill. kr | +17,3 % |
| [TRIO TRAFIKKSKOLE ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/912024806-trio-trafikkskole-alta-as) | Alta | 10 | 9,91 mill. kr | +3,6 % |
| [A-B TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/912079228-a-b-trafikkskole-as) | Alta | - | 1,44 mill. kr | +24,5 % |
| [PVJ TRAFIKKSKOLE ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/885229352-pvj-trafikkskole-alta-as) | Alta | - | 750 911 kr | - |
| [KLAR, FERDIG, KJØR TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/938602409-klar-ferdig-kjor-trafikkskole-as) | Alta | - | - | - |
| [IDSI KOMPETANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/934948556-idsi-kompetanse-as) | Alta | - | 6,93 mill. kr | - |
| [VEST-FINNMARK TVERRFAGLIGE OPPLÆRINGSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/935218888-vest-finnmark-tverrfaglige-opplaeringskontor-as) | Alta | 7 | 5,6 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
