---
title: "CHRISTIANIA RØRLEGGERBEDRIFT AS (912069370): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CHRISTIANIA RØRLEGGERBEDRIFT AS i Oslo hadde 169 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 88 ansatte. Daglig leder er Rune Johannesen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912069370-christiania-rorleggerbedrift-as"
---

# CHRISTIANIA RØRLEGGERBEDRIFT AS

Rørleggerarbeid · Oslo · Etablert 2013

- Org.nr: 912 069 370
- E-post: post@crb.no
- Nettsted: [crb.no](https://www.crb.no)
- Daglig leder: Rune Johannesen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 169 mill. kr (+15,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 12,9 mill. kr (Margin 7,6 %)
- Ansatte: 88 (Opp fra 84 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 82
- november 2025: 83
- desember 2025: 84
- januar 2026: 83
- mars 2026: 81
- april 2026: 82
- mai 2026: 85
- september 2026: 89
- oktober 2026: 88

### Per sted

- Oslo: 88 ansatte · 2 avdelinger
- Rælingen: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,2 % (meget god). Opp fra 6,8 % i 2024
- Likviditet: 1,52 (god). Opp fra 1,46 i 2024
- Soliditet: 35,4 % (god). Opp fra 31,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 38,2 % | 11,7 % | 6,8 % | 18,2 % |
| Driftsmargin | 7,7 % | 8,7 % | 3,5 % | 2,4 % | 7,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 96,8 % | 33,2 % | 20,1 % | 53,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,65 | 1,42 | 1,54 | 1,46 | 1,52 |
| Soliditet | 45,8 % | 35,1 % | 35,3 % | 31,8 % | 35,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,9 | 1,8 | 2,1 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 81 762 | 182 758 | 187 488 | 146 124 | 169 288 |
| Driftsresultat | 6 294 | 15 821 | 6 516 | 3 476 | 12 924 |
| Årsresultat | 4 892 | 12 237 | 5 460 | 3 522 | 11 232 |
| Driftsmargin | 7,7 % | 8,7 % | 3,5 % | 2,4 % | 7,6 % |
| Sum gjeld | 15 812 | 35 747 | 43 220 | 47 336 | 58 050 |
| Sum driftskostnader | - | - | 180 972 | 142 648 | 156 364 |
| Finansresultat | - | - | 598 | 1 106 | 1 577 |
| Resultat før skatt | 6 311 | 15 809 | 7 114 | 4 582 | 14 502 |
| Anleggsmidler | 5 098 | 7 587 | 6 880 | 5 522 | 4 198 |
| Omløpsmidler | 24 056 | 47 476 | 59 923 | 63 920 | 85 689 |
| Sum eiendeler | 29 154 | 55 062 | 66 803 | 69 442 | 89 887 |
| Egenkapital | 13 342 | 19 316 | 23 583 | 22 105 | 31 838 |
| Kortsiktig gjeld | 14 558 | 33 500 | 38 853 | 43 833 | 56 224 |
| Langsiktig gjeld | 1 254 | 2 247 | 4 368 | 3 503 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Johannesen: Daglig leder
- Kjetil Bjerkland: Styrets leder
- Lars Marienborg: Styremedlem
- Hanne Løvlien: Styremedlem
- Mia Beathe Ringkilen: Styremedlem
- Gunnar Christian Jensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jernbaneveien 1, 0667 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 22.04.2013
- Aksjekapital: 2 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2013
- Revisor: [VAAK REVISJON OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/987632380-vaak-revisjon-og-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [VVS FINANS AS](https://www.norscout.com/no/company/950836792-vvs-finans-as)
- Størrelse: Nr. 17 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørleggervirksomhet samt det som naturlig står i fobindelse med dette.

## Siste endringer

- 15.04.2026: Næringskode endret
- 16.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 17.09.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000749569&sokeverdi=912069370&spraak=nb)
- 25.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000080191&sokeverdi=912069370&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000059739&sokeverdi=912069370&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRATTÅS AS](https://www.norscout.com/no/company/980334511-brattas-as) | Oslo | 90 | 142 mill. kr | −0,3 % |
| [VVS KONTAKTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/922531897-vvs-kontakten-as) | Oslo | 85 | 158 mill. kr | +3,4 % |
| [RØR SYSTEM AS](https://www.norscout.com/no/company/996754316-ror-system-as) | Oslo | 134 | 118 mill. kr | −18,5 % |
| [OSLO-AKERSHUS RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/994920790-oslo-akershus-rorleggerbedrift-as) | Oslo | 70 | 159 mill. kr | +1,5 % |
| [ASSEMBLIN AS](https://www.norscout.com/no/company/965808752-assemblin-as) | Oslo | 670 | 1,65 mrd. kr | −10,6 % |
| [ANDENÆS VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/963031130-andenaes-vvs-as) | Oslo | 67 | 138 mill. kr | −35 % |
| [ØSTLANDSKE VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/984235763-ostlandske-vvs-as) | Oslo | 62 | 89,8 mill. kr | +8,8 % |
| [C M MATHIESEN & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/960007247-c-m-mathiesen-co-as) | Oslo | 50 | 47,8 mill. kr | −57,6 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Rørleggerfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
