---
title: "IVAR KLAUSSEN AS (912101479): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IVAR KLAUSSEN AS i Saltdal hadde 86,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Ivar Klaussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912101479-ivar-klaussen-as"
---

# IVAR KLAUSSEN AS

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Saltdal · Etablert 2013

- Org.nr: 912 101 479
- Telefon: 75 68 00 00
- E-post: rognan@rema.no
- Nettsted: [ivarkl.no](https://ivarkl.no)
- Daglig leder: Ivar Klaussen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 86,2 mill. kr (+8,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 747 111 kr (Margin 0,9 %)
- Ansatte: 16 (Opp fra 15 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- oktober 2025: 12
- desember 2025: 15
- januar 2026: 16
- mars 2026: 17
- juni 2026: 19
- juli 2026: 21
- august 2026: 23
- september 2026: 17
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 14,3 % i 2024
- Likviditet: 0,99 (svak). Ned fra 1,06 i 2024
- Soliditet: 15,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 20,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,8 % | 12,8 % | 14,3 % | 8,2 % |
| Driftsmargin | 1,0 % | 1,3 % | 1,4 % | 1,6 % | 0,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 68,7 % | 78,2 % | 71,2 % | 44,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 1,15 | 1,15 | 1,06 | 0,99 |
| Soliditet | 16,4 % | 15,0 % | 17,6 % | 20,8 % | 15,7 % |
| Gjeldsgrad | 5,1 | 5,7 | 4,7 | 3,8 | 5,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 62 214 | 62 194 | 70 951 | 79 500 | 86 248 |
| Driftsresultat | 613 | 819 | 1 025 | 1 280 | 747 |
| Årsresultat | 484 | 663 | 852 | 1 015 | 624 |
| Driftsmargin | 1,0 % | 1,3 % | 1,4 % | 1,6 % | 0,9 % |
| Sum gjeld | 6 406 | 6 962 | 7 403 | 7 973 | 8 149 |
| Sum driftskostnader | - | - | 69 927 | 78 220 | 85 501 |
| Finansresultat | - | - | 74 | 30 | 65 |
| Resultat før skatt | 623 | 855 | 1 099 | 1 310 | 812 |
| Anleggsmidler | 268 | 196 | 487 | 1 605 | 1 585 |
| Omløpsmidler | 7 398 | 7 995 | 8 498 | 8 464 | 8 085 |
| Sum eiendeler | 7 667 | 8 191 | 8 985 | 10 070 | 9 670 |
| Egenkapital | 1 261 | 1 229 | 1 581 | 2 097 | 1 521 |
| Kortsiktig gjeld | 6 406 | 6 962 | 7 403 | 7 952 | 8 138 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 21 | 11 |

## Ledelse og styre

- Ivar Klaussen: Daglig leder og styrets leder
- Karina Bentzen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: REMA 1000 Rognan, Kirkegata 26A, 8250 Rognan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler
- Etablert: 08.06.2013
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2013
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [REMA 1000 NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/982254604-rema-1000-norge-as)
- Størrelse: Nr. 419 av 2 784 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selv, gjenom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forestå drift av dagligvareforretning og annen virksomhet beslektet med denne.

## Kunngjøringer

- 09.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000164086&sokeverdi=912101479&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØKLAND AUTOSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/893760202-rokland-autosenter-as) | Saltdal | 19 | 77,9 mill. kr | +8,1 % |
| [CATWALK AS](https://www.norscout.com/no/company/929408039-catwalk-as) | Saltdal | 15 | 2,93 mill. kr | −19,8 % |
| [ROGNAN JERNVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/983804217-rognan-jernvare-as) | Saltdal | 11 | 11,7 mill. kr | −2,1 % |
| [ROGNAN FARGEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/976057503-rognan-fargehandel-as) | Saltdal | 10 | 6,85 mill. kr | −14 % |
| [BYGGTORGET ROGNAN AS](https://www.norscout.com/no/company/996644782-byggtorget-rognan-as) | Saltdal | 8 | 18,9 mill. kr | +4,9 % |
| [ROGNAN ELSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/883707982-rognan-elsenter-as) | Saltdal | 7 | 8,45 mill. kr | +1,2 % |
| [MANUFAKTUREN AS](https://www.norscout.com/no/company/918130276-manufakturen-as) | Saltdal | 7 | 5,42 mill. kr | +1,9 % |
| [IVARS INTERIØR & VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/991133593-ivars-interior-vvs-as) | Saltdal | 6 | 6,99 mill. kr | −6,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
