---
title: "HARESTAD BYGG AS (912125777): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HARESTAD BYGG AS i Randaberg hadde 129 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 65 ansatte. Daglig leder er Frank Harestad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912125777-harestad-bygg-as"
---

# HARESTAD BYGG AS

Oppføring av bygninger · Randaberg · Etablert 2013

- Org.nr: 912 125 777
- Nettsted: [harestadbygg.no](https://harestadbygg.no)
- Daglig leder: Frank Harestad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 129 mill. kr (+13,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,14 mill. kr (Margin 1,7 %)
- Ansatte: 65 (Opp fra 60 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 67
- oktober 2025: 64
- november 2025: 65
- desember 2025: 60
- januar 2026: 59
- februar 2026: 60
- mars 2026: 57
- mai 2026: 58
- juni 2026: 59
- juli 2026: 62
- august 2026: 63
- september 2026: 64
- oktober 2026: 65

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,9 % (svak). Opp fra 1,0 % i 2024
- Likviditet: 1,09 (tilfredsstillende). Opp fra 1,05 i 2024
- Soliditet: 14,5 % (tilfredsstillende). Opp fra 12,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,2 % | 14,3 % | 1,0 % | 4,9 % |
| Driftsmargin | 1,6 % | 8,1 % | 5,0 % | 0,3 % | 1,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 67,9 % | 19,4 % | −26,8 % | 15,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 0,89 | 1,09 | 1,05 | 1,09 |
| Soliditet | 15,6 % | 17,4 % | 20,6 % | 12,6 % | 14,5 % |
| Gjeldsgrad | 5,4 | 4,7 | 3,9 | 7,0 | 5,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 96 977 | 92 284 | 107 844 | 113 582 | 128 851 |
| Driftsresultat | 1 587 | 7 521 | 5 418 | 364 | 2 144 |
| Årsresultat | 1 268 | 2 301 | 348 | −1 758 | 639 |
| Driftsmargin | 1,6 % | 8,1 % | 5,0 % | 0,3 % | 1,7 % |
| Sum gjeld | 25 530 | 30 995 | 30 432 | 39 095 | 36 954 |
| Sum driftskostnader | - | - | 102 426 | 113 218 | 126 707 |
| Finansresultat | - | - | −4 018 | −2 174 | −1 248 |
| Resultat før skatt | 1 638 | 3 826 | 1 400 | −1 810 | 897 |
| Anleggsmidler | 6 122 | 10 753 | 6 902 | 4 495 | 4 230 |
| Omløpsmidler | 24 142 | 26 777 | 31 411 | 40 224 | 38 987 |
| Sum eiendeler | 30 264 | 37 530 | 38 313 | 44 719 | 43 217 |
| Egenkapital | 4 734 | 6 535 | 7 882 | 5 624 | 6 263 |
| Kortsiktig gjeld | 25 530 | 30 255 | 28 708 | 38 203 | 35 917 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 740 | 1 723 | 892 | 1 037 |

## Ledelse og styre

- Frank Harestad: Daglig leder
- Stein Fosså: Styrets leder
- Asbjørn Bø: Styremedlem
- Heidi Brekke: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Torvmyrveien 26, 4070 Randaberg
- Postadresse: Postboks 33, 4096 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 11.06.2013
- Aksjekapital: 1 431 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2013
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [RANDABERG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988980315-randaberg-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 258 av 9 255 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Byggevirksomhet som oppføring av påbygg, nybygg, rehabilitering og eller byggerelatert arbeid, samt alt hva som hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 20.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000808851&sokeverdi=912125777&spraak=nb)
- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000781535&sokeverdi=912125777&spraak=nb)
- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000657115&sokeverdi=912125777&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000475684&sokeverdi=912125777&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000640694&sokeverdi=912125777&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BYGGEFIRMA TUNGE AS](https://www.norscout.com/no/company/945553685-byggefirma-tunge-as) | Randaberg | 23 | 48,5 mill. kr | −39,4 % |
| [BYGGTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/981185528-byggtek-as) | Randaberg | 11 | 43 mill. kr | +9,5 % |
| [BYGGMESTER DUEN & AAVITSLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/935881544-byggmester-duen-aavitsland-as) | Randaberg | 5 | 3,24 mill. kr | - |
| [BOLFA BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/935625173-bolfa-bygg-as) | Randaberg | 5 | 911 206 kr | - |
| [BYGGMESTER LARS TERJE HEBNES AS](https://www.norscout.com/no/company/982261481-byggmester-lars-terje-hebnes-as) | Randaberg | - | 13,2 mill. kr | +15,8 % |
| [BYGGEFIRMA LUNDE & AKSDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/923088687-byggefirma-lunde-aksdal-as) | Randaberg | - | 11,5 mill. kr | +97,9 % |
| [BYGGMESTER MARIUS THORSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919936649-byggmester-marius-thorsen-as) | Randaberg | - | 7,92 mill. kr | −22 % |
| [EINTVEIT BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/998895340-eintveit-bygg-as) | Randaberg | - | 7,11 mill. kr | +184,9 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
