---
title: "IMPULS BEVEGELSEN AS (912160327): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IMPULS BEVEGELSEN AS i Stavanger hadde 4,43 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Halvor Lindal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912160327-impuls-bevegelsen-as"
---

# IMPULS BEVEGELSEN AS

Aktiviteter i religiøse organisasjoner · Stavanger · Etablert 2013

- Org.nr: 912 160 327
- Telefon: 51 84 21 60
- Daglig leder: Halvor Lindal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,43 mill. kr (+15,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −625 kr (Margin 0,0 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- oktober 2025: 9
- februar 2026: 10
- mars 2026: 8
- juli 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,9 % (svak). Ned fra 5,0 % i 2024
- Likviditet: 1,57 (god). Ned fra 1,75 i 2024
- Soliditet: 51,6 % (meget god). Ned fra 60,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 5,0 % | 4,9 % |
| Driftsmargin | −4,1 % | −0,5 % | 2,4 % | 1,0 % | 0,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 7,6 % | 8,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,14 | 1,75 | 1,57 |
| Soliditet | - | - | 71,8 % | 60,5 % | 51,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,4 | 0,7 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 691 | 2 606 | 3 250 | 3 848 | 4 430 |
| Driftsresultat | −69 | −14 | 78 | 40 | −1 |
| Årsresultat | −24 | 58 | 246 | 252 | 313 |
| Driftsmargin | −4,1 % | −0,5 % | 2,4 % | 1,0 % | 0,0 % |
| Sum gjeld | - | - | 1 248 | 2 233 | 3 510 |
| Sum driftskostnader | 1 760 | 2 620 | 3 172 | 3 808 | 4 430 |
| Finansresultat | 46 | 72 | 168 | 211 | 314 |
| Resultat før skatt | - | - | 246 | 252 | 313 |
| Anleggsmidler | - | - | 1 756 | 1 750 | 1 750 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 668 | 3 911 | 5 501 |
| Sum eiendeler | - | - | 4 424 | 5 661 | 7 251 |
| Egenkapital | - | - | 3 176 | 3 428 | 3 741 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 248 | 2 233 | 3 510 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Halvor Lindal: Daglig leder
- Egil Elling Ellingsen: Styrets leder
- Kristian Bjørkhaug: Styremedlem
- Kamilla Høye: Styremedlem
- Jenny Sofia Suphellen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gunnar Warebergs gate 15, 4021 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 94.910 Aktiviteter i religiøse organisasjoner
- Etablert: 25.02.2013
- Aksjekapital: 70 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2013
- Revisor: [ERGA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980024679-erga-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [KNIF REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/974476495-knif-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 12 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål og virksomhet er ideelt. Dette omfatter gjennomføring av misjonsprosjekt lokalt, nasjonalt og internasjonalt, herunder arrangering av kristne ungdomsfestivaler, og alt som står i denne forbindelse. Selskapet skal ikke utbetale utbytte, de årlige årsresultat skal tillegges selskapets annen egenkapital. Ved selskapets oppløsning skal selskapets netto eiendeler tilfalle IMI Kirken, organisasjonsnummer 971 078 855.

## Kunngjøringer

- 17.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000393014&sokeverdi=912160327&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AGROVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/926608150-agrovisjon-as) | Stavanger | - | 9,94 mill. kr | - |
| [KFSKOLENE AS](https://www.norscout.com/no/company/914199271-kfskolene-as) | Stavanger | - | 744 570 kr | - |
| [UNIVERSITETSFONDET FOR ROGALAND AS](https://www.norscout.com/no/company/982582385-universitetsfondet-for-rogaland-as) | Stavanger | - | 133 685 kr | - |
| [UIS STUDENTKAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/915831591-uis-studentkapital-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [MAGNUS LUNDE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918923489-magnus-lunde-holding-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [MH INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/922385386-mh-invest-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [FJELL-LY MISJONS- OG KONFERANSESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/934930002-fjell-ly-misjons-og-konferansesenter-as) | Øygarden | 19 | 3,68 mill. kr | - |
| [UNDELAND MISJONSGÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/912110737-undeland-misjonsgard-as) | Lyngdal | 5 | 2,44 mill. kr | +56,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
