---
title: "HOVSTEN CONT & GJENVINNING AS (912174719): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HOVSTEN CONT & GJENVINNING AS i Trondheim hadde 19,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Svein Ivar Hovsten. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912174719-hovsten-cont-gjenvinning-as"
---

# HOVSTEN CONT & GJENVINNING AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Trondheim · Etablert 2013

- Org.nr: 912 174 719
- Nettsted: [hovsten.no](https://hovsten.no)
- Daglig leder: Svein Ivar Hovsten (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,9 mill. kr (+7,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,19 mill. kr (Margin 6,0 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,0 % (god). Opp fra 4,2 % i 2024
- Likviditet: 1,48 (tilfredsstillende). Ned fra 1,75 i 2024
- Soliditet: 31,5 % (god). Ned fra 42,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,2 % | 13,2 % | 4,2 % | 15,0 % |
| Driftsmargin | 1,5 % | 2,9 % | 4,3 % | 1,4 % | 6,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 3,1 % | 32,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,67 | 1,45 | 1,69 | 1,75 | 1,48 |
| Soliditet | - | - | 38,4 % | 42,0 % | 31,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,6 | 1,4 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 974 | 19 019 | 20 875 | 18 562 | 19 907 |
| Driftsresultat | 222 | 547 | 897 | 259 | 1 186 |
| Årsresultat | 99 | 288 | 519 | 48 | 705 |
| Driftsmargin | 1,5 % | 2,9 % | 4,3 % | 1,4 % | 6,0 % |
| Sum gjeld | 3 310 | 4 529 | 4 356 | 3 820 | 6 452 |
| Sum driftskostnader | - | - | 19 977 | 18 304 | 18 721 |
| Finansresultat | - | - | −229 | −173 | −251 |
| Resultat før skatt | 127 | 369 | 668 | 85 | 934 |
| Anleggsmidler | 2 400 | 3 823 | 3 621 | 2 955 | 4 643 |
| Omløpsmidler | 2 820 | 2 906 | 3 452 | 3 632 | 4 780 |
| Sum eiendeler | 5 221 | 6 729 | 7 074 | 6 587 | 9 423 |
| Egenkapital | - | - | 2 718 | 2 766 | 2 971 |
| Kortsiktig gjeld | 1 689 | 2 002 | 2 037 | 2 076 | 3 222 |
| Langsiktig gjeld | 1 621 | 2 527 | 2 319 | 1 744 | - |

## Ledelse og styre

- Svein Ivar Hovsten: Daglig leder og styremedlem
- Arvid Margido Hovsten: Styrets leder
- Astrid Hovsten: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tanemsbruvegen 333, 7549 Tanem
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 25.06.2013
- Aksjekapital: 105 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2013
- Revisor: [REVISJONSKOMPANIET MIDT-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/984845499-revisjonskompaniet-midt-norge-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 91 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kverning og gjenvinning av avfall, produksjon av bioflis, utleie av containere og transport.

## Siste endringer

- 09.07.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000523560&sokeverdi=912174719&spraak=nb)
- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000517087&sokeverdi=912174719&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000596432&sokeverdi=912174719&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SØPPELSEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/917144621-soppelsekk-as) | Trondheim | 10 | 35,8 mill. kr | +14,3 % |
| [STORMYRA MILJØSTASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/996462080-stormyra-miljostasjon-as) | Trondheim | - | 4,31 mill. kr | +114,7 % |
| [TRONDHEIM RENHOLDSVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/988964573-trondheim-renholdsverk-as) | Trondheim | 210 | 410 mill. kr | +2,1 % |
| [NUTRIAQ AS](https://www.norscout.com/no/company/923359214-nutriaq-as) | Trondheim | - | - | - |
| [CIRCULARIAQ AS](https://www.norscout.com/no/company/930181781-circulariaq-as) | Trondheim | - | - | - |
| [INNOVAKAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/998049733-innovakapital-as) | Trondheim | - | - | - |
| [RETURA TRV AS](https://www.norscout.com/no/company/988517054-retura-trv-as) | Trondheim | 82 | 290 mill. kr | −0,3 % |
| [METALLCO EE TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/993416436-metallco-ee-trondheim-as) | Trondheim | - | 2,21 mill. kr | +24,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
