---
title: "UTSTYRSKONTROLL AS (912179362): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "UTSTYRSKONTROLL AS i Skien hadde 1,34 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Thomas Gabrielsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912179362-utstyrskontroll-as"
---

# UTSTYRSKONTROLL AS

Detaljhandel med sportsvarer · Skien

- Org.nr: 912 179 362
- Nettsted: [utstyrskontroll.no](https://utstyrskontroll.no)
- Daglig leder: Thomas Gabrielsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,34 mill. kr (−7,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 145 158 kr (Margin 10,9 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,6 % (meget god). Ned fra 22,7 % i 2024
- Likviditet: 6,88 (meget god). Opp fra 5,34 i 2024
- Soliditet: 70,8 % (meget god). Ned fra 81,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 16,9 % | 7,1 % | 22,7 % | 15,6 % |
| Driftsmargin | 14,2 % | 9,2 % | 4,2 % | 13,6 % | 10,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,2 % | 9,0 % | 29,5 % | 20,5 % |
| Likviditetsgrad | 5,94 | 6,13 | 3,59 | 5,34 | 6,88 |
| Soliditet | 83,3 % | 83,8 % | 72,2 % | 81,3 % | 70,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,4 | 0,2 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 647 | 1 592 | 1 363 | 1 441 | 1 336 |
| Driftsresultat | 234 | 147 | 57 | 196 | 145 |
| Årsresultat | 183 | 115 | 44 | 196 | 113 |
| Driftsmargin | 14,2 % | 9,2 % | 4,2 % | 13,6 % | 10,9 % |
| Sum gjeld | 154 | 135 | 218 | 176 | 269 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 306 | 1 245 | 1 191 |
| Finansresultat | - | - | −1 | 1 | 0 |
| Resultat før skatt | 234 | 147 | 56 | 196 | 145 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - | 0 | - |
| Omløpsmidler | 914 | 827 | 785 | 939 | 922 |
| Sum eiendeler | 914 | 827 | 785 | 939 | 922 |
| Egenkapital | 761 | 693 | 566 | 763 | 653 |
| Kortsiktig gjeld | 154 | 135 | 218 | 176 | 134 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 135 |

## Ledelse og styre

- Thomas Gabrielsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vindalsåsen 43, 3728 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 29.06.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2013
- Regnskapsfører: [ONE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/820585402-one-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 660 av 936 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Nettbasert salg av produkt til friluftsliv, fritid og produkt til sikkerhetsbransje mfl.

## Kunngjøringer

- 11.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000167985&sokeverdi=912179362&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SYKKEL BJØRN AS](https://www.norscout.com/no/company/918279318-sykkel-bjorn-as) | Skien | - | 1,74 mill. kr | +33,2 % |
| [PLAN A SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/923981233-plan-a-sport-as) | Skien | - | 1,25 mill. kr | −0,7 % |
| [GRENLAND SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/993057428-grenland-sport-as) | Skien | - | 2,03 mill. kr | +2,0 % |
| [NORGRIPS AS](https://www.norscout.com/no/company/935692652-norgrips-as) | Skien | - | 168 435 kr | - |
| [ELTEMPO AS](https://www.norscout.com/no/company/916685521-eltempo-as) | Skien | - | 2,23 mill. kr | - |
| [INTENTIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/933484343-intentive-as) | Skien | - | 166 321 kr | - |
| [JAKT OG FJELLSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/971652276-jakt-og-fjellsport-as) | Skien | - | 4,01 mill. kr | −3,8 % |
| [CSD INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/929187903-csd-invest-as) | Skien | - | 32 369 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
