---
title: "MOTUS TECHNOLOGY AS (912183025): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MOTUS TECHNOLOGY AS i Molde hadde 275 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 90 ansatte. Daglig leder er Cato Orset. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912183025-motus-technology-as"
---

# MOTUS TECHNOLOGY AS

Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr · Molde · Etablert 2013

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 912 183 025
- Nettsted: [motustech.no](https://motustech.no)
- Daglig leder: Cato Orset

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 275 mill. kr (−1,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 24,3 mill. kr (Margin 8,8 %)
- Ansatte: 90 (Ned fra 91 i oktober 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 267 mill. kr

## Ansatte

- september 2025: 89
- oktober 2025: 91
- desember 2025: 90
- januar 2026: 88
- februar 2026: 89
- juni 2026: 90
- juli 2026: 88
- august 2026: 89
- september 2026: 90

### Per sted

- Molde: 81 ansatte
- Trondheim: 9 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,7 % (god). Opp fra −4,2 % i 2024
- Likviditet: 1,26 (tilfredsstillende). Opp fra 1,01 i 2024
- Soliditet: 26,1 % (god). Opp fra 10,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,9 % | −6,6 % | −4,2 % | 14,7 % |
| Driftsmargin | 11,8 % | 6,9 % | −5,7 % | −4,0 % | 8,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 45,1 % | −40,2 % | −48,7 % | 66,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,69 | 1,40 | 1,08 | 1,01 | 1,26 |
| Soliditet | 30,3 % | 27,7 % | 16,1 % | 10,4 % | 26,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,6 | 5,2 | 8,7 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 198 793 | 274 597 | 266 920 | 279 398 | 274 731 |
| Driftsresultat | 23 539 | 18 952 | −15 218 | −11 052 | 24 305 |
| Årsresultat | 17 479 | 14 419 | −11 089 | −9 694 | 15 229 |
| Driftsmargin | 11,8 % | 6,9 % | −5,7 % | −4,0 % | 8,8 % |
| Sum gjeld | 88 284 | 110 704 | 163 635 | 187 752 | 104 623 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 290 450 | 250 426 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 882 | −4 776 |
| Resultat før skatt | 22 328 | 18 223 | −14 853 | −12 934 | 19 529 |
| Anleggsmidler | 12 884 | 26 050 | 34 438 | 30 351 | 23 209 |
| Omløpsmidler | 113 765 | 127 138 | 160 592 | 179 102 | 118 346 |
| Sum eiendeler | 126 649 | 153 188 | 195 030 | 209 453 | 141 554 |
| Egenkapital | 38 365 | 42 484 | 31 395 | 21 701 | 36 931 |
| Kortsiktig gjeld | 67 121 | 90 777 | 149 246 | 177 202 | 94 176 |
| Langsiktig gjeld | 21 163 | 19 927 | 14 389 | 10 550 | 10 447 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 266 920 |
| Driftsresultat | −13 769 |
| Årsresultat | −11 687 |
| Driftsmargin | −5,2 % |
| Sum gjeld | 164 059 |
| Sum driftskostnader | 280 689 |
| Finansresultat | −1 555 |
| Resultat før skatt | −15 324 |
| Anleggsmidler | 34 317 |
| Omløpsmidler | 162 662 |
| Sum eiendeler | 196 979 |
| Egenkapital | 32 920 |
| Kortsiktig gjeld | 149 670 |
| Langsiktig gjeld | 14 389 |

## Konsern

2 selskaper.

- MOTUS TECHNOLOGY AS (Denne bedriften)
  - [MOTUS SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/918865152-motus-services-as)

## Ledelse og styre

- Cato Orset: Daglig leder
- Kjell Hollen: Styrets leder
- Morten Andreas Hopland: Styremedlem
- Elin Misund: Styremedlem
- Trine Carlsen: Styremedlem
- Bernt Elias Sandøy: Styremedlem
- Frank Thomassen: Styremedlem
- Maria Huse: Styremedlem
- Arnstein Lervik: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Verftsgata 10, 6416 Molde
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.220 Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr
- Etablert: 12.04.2013
- Aksjekapital: 4 167 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2013
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 70 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av engineeringstjenester, verifikasjoner, rådgivning, studier, utstyrsleveranser samt tjenester som naturlig hører inn under dette

## Siste endringer

- 22.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 22.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000196234&sokeverdi=912183025&spraak=nb)
- 15.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000177874&sokeverdi=912183025&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000629552&sokeverdi=912183025&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AXESS TECHNOLOGIES AS](https://www.norscout.com/no/company/914740762-axess-technologies-as) | Molde | 106 | 567 mill. kr | −6,2 % |
| [NOGVA HEIMDAL PROPULSION AS](https://www.norscout.com/no/company/918656065-nogva-heimdal-propulsion-as) | Molde | 16 | 53,1 mill. kr | +1,7 % |
| [ENTEC EVOTEC AS](https://www.norscout.com/no/company/989761269-entec-evotec-as) | Ulstein | 98 | 554 mill. kr | +48,2 % |
| [ULMATEC HANDLING SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/986729860-ulmatec-handling-systems-as) | Hareid | 68 | 455 mill. kr | +21,8 % |
| [KARMØY WINCH AS](https://www.norscout.com/no/company/981151135-karmoy-winch-as) | Karmøy | 56 | 198 mill. kr | +26,4 % |
| [PALFINGER MARINE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/960256778-palfinger-marine-norway-as) | Bergen | 106 | 1,13 mrd. kr | +13,6 % |
| [VESTDAVIT AS](https://www.norscout.com/no/company/984914261-vestdavit-as) | Bergen | 54 | 373 mill. kr | +6,3 % |
| [I P HUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/834432382-i-p-huse-as) | Ålesund | 108 | 282 mill. kr | +16,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
