---
title: "STIAN BENTSEN AS (912211282): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STIAN BENTSEN AS i Saltdal hadde 559 023 kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Stian Bentsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912211282-stian-bentsen-as"
---

# STIAN BENTSEN AS

Avvirkning · Saltdal · Etablert 2013

- Org.nr: 912 211 282
- Telefon: 91775081
- Daglig leder: Stian Bentsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 559 023 kr (−68,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −39 453 kr (Margin −7,1 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −14,4 % i 2024
- Likviditet: 13,46 (meget god). Opp fra 5,05 i 2024
- Soliditet: 95,3 % (meget god). Opp fra 88,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,4 % | 8,8 % | −14,4 % | −2,3 % |
| Driftsmargin | 10,7 % | 13,3 % | 4,7 % | −14,5 % | −7,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 13,2 % | −19,1 % | −2,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,23 | 5,05 | 13,46 |
| Soliditet | 71,2 % | 63,7 % | 67,5 % | 88,4 % | 95,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,6 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 258 | 4 125 | 3 974 | 1 797 | 559 |
| Driftsresultat | 349 | 547 | 187 | −260 | −39 |
| Årsresultat | 272 | 360 | 151 | −261 | −32 |
| Driftsmargin | 10,7 % | 13,3 % | 4,7 % | −14,5 % | −7,1 % |
| Sum gjeld | 398 | 766 | 720 | 161 | 59 |
| Sum driftskostnader | 2 909 | 3 578 | 3 787 | 2 058 | 598 |
| Finansresultat | −1 | 1 | 0 | −1 | 7 |
| Resultat før skatt | - | - | 188 | −261 | −32 |
| Anleggsmidler | 442 | 465 | 609 | 580 | 465 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 606 | 816 | 796 |
| Sum eiendeler | 1 383 | 2 110 | 2 215 | 1 395 | 1 261 |
| Egenkapital | 984 | 1 344 | 1 495 | 1 234 | 1 202 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 720 | 161 | 59 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Bentsen: Daglig leder og styrets leder
- Marianne Hoff: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Drageid, 8252 Rognan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 02.200 Avvirkning
- Etablert: 01.07.2013
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2013
- Regnskapsfører: [ECIT SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/993800139-ecit-services-as)
- Størrelse: Nr. 151 av 238 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Skogsdrift og det som naturlig hører til. I tillegg vil selskapet drive med kjøp og salg av aksjer og fast eiendom.

## Siste endringer

- 02.11.2026: Regnskapsfører endret
- 15.07.2026: Antall ansatte endret til 7

## Kunngjøringer

- 08.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000160513&sokeverdi=912211282&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NYBAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/999058078-nybakk-as) | Saltdal | - | 97 781 kr | - |
| [SKOGLY EVENESDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/922069328-skogly-evenesdal-as) | Saltdal | - | 57 655 kr | - |
| [RUNAR KRISTENSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912258629-runar-kristensen-as) | Saltdal | - | 442 633 kr | −81,9 % |
| [ALM & ETTERLID AS](https://www.norscout.com/no/company/928794830-alm-etterlid-as) | Saltdal | - | 144 579 kr | - |
| [BLÅMANN SKOGSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/932573806-blamann-skogselskap-as) | Saltdal | - | 13 949 kr | - |
| [KRISTIAN BRENNBAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/923483861-kristian-brennbakk-as) | Hattfjelldal | 7 | 11,5 mill. kr | +22,6 % |
| [OVE NYGAARD AS](https://www.norscout.com/no/company/933716635-ove-nygaard-as) | Nord-Odal | 6 | 24,8 mill. kr | +12,2 % |
| [TJENESTELEVERANDØREN AS](https://www.norscout.com/no/company/917404801-tjenesteleverandoren-as) | Porsgrunn | 7 | 12 mill. kr | +28,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
