---
title: "HV CAPITAL VII AS (912237680): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HV CAPITAL VII AS i Stavanger hadde 1,4 mrd. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Nils Petter Ueland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912237680-hv-capital-vii-as"
---

# HV CAPITAL VII AS

Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond · Stavanger · Etablert 2013

- Org.nr: 912 237 680
- Nettsted: [hvcapital.com](https://hvcapital.com)
- Daglig leder: Nils Petter Ueland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,4 mrd. kr (+87,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,37 mrd. kr (Margin 97,5 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 1,39 mrd. kr (+84,7 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 366,0 % (meget god). Opp fra 72,2 % i 2024
- Likviditet: 0,38 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,63 i 2024
- Soliditet: 20,9 % (god). Ned fra 35,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 126,1 % | 173,9 % | 72,2 % | 366,0 % |
| Driftsmargin | 62,0 % | 88,8 % | 94,7 % | 87,9 % | 97,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 209,5 % | 1 137,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,03 | 0,66 | 0,01 | 0,63 | 0,38 |
| Soliditet | - | - | 33,5 % | 35,7 % | 20,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,0 | 1,8 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 261,4 | 923,6 | 1 915,6 | 747,6 | 1 403,3 |
| Driftsresultat | 162,0 | 819,9 | 1 813,4 | 657,1 | 1 367,9 |
| Årsresultat | 132,1 | 784,4 | 1 773,4 | 635,9 | 1 339,8 |
| Driftsmargin | 62 % | 88,8 % | 94,7 % | 87,9 % | 97,5 % |
| Sum gjeld | 200,7 | 517,5 | 838,4 | 363,9 | 145,9 |
| Sum driftskostnader | - | - | 102,2 | 90,5 | 35,4 |
| Finansresultat | - | - | 0,3 | −2,2 | 3,1 |
| Resultat før skatt | 160,4 | 815,3 | 1 813,7 | 654,9 | 1 371,0 |
| Anleggsmidler | 468,5 | 485,0 | 1 252,3 | 335,6 | 129,2 |
| Omløpsmidler | 6,7 | 344,0 | 8,9 | 230,7 | 55,3 |
| Sum eiendeler | 475,2 | 829,0 | 1 261,2 | 566,3 | 184,5 |
| Egenkapital | - | - | 422,8 | 202,4 | 38,6 |
| Kortsiktig gjeld | 200,7 | 517,5 | 838,4 | 363,9 | 145,9 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | - |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 900,3 | 750,5 | 1 386,2 |
| Driftsresultat | 1 796,8 | 658,4 | 1 349,5 |
| Årsresultat | 1 754,4 | 633,8 | 1 323,6 |
| Driftsmargin | 94,6 % | 87,7 % | 97,3 % |
| Sum gjeld | 841,0 | 364,0 | 146,4 |
| Sum driftskostnader | 103,5 | 92,1 | 36,8 |
| Finansresultat | −2,1 | −5,6 | 5,3 |
| Resultat før skatt | 1 794,7 | 652,8 | 1 354,7 |
| Anleggsmidler | 1 273,6 | 381,1 | 136,9 |
| Omløpsmidler | 12,1 | 231,2 | 57,5 |
| Sum eiendeler | 1 285,7 | 612,4 | 194,4 |
| Egenkapital | 444,7 | 248,3 | 48,1 |
| Kortsiktig gjeld | 841,0 | 364,0 | 146,4 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 | 0,0 | - |

## Ledelse og styre

- Nils Petter Ueland: Daglig leder
- Peter Ulrik Hammerich: Styrets leder
- Pål Magnus Reed: Styremedlem
- Knut Olav Rød: Varamedlem
- Ole Ertvaag: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Jåttåvågveien 7, 4020 Stavanger
- Postadresse: Postboks 8120 Forus, 4068 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 66.190 Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond
- Etablert: 04.07.2013
- Tidligere navn: STARTFASE 607 AS (2013)
- Aksjekapital: 1 894 280,8 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 74 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere, direkte og indirekte, i HitecVision VII, L.P., og HitecVision VIII, L.P., (ii) eie general partner i HitecVision VII, L.P., (iii) eie aksjer i general partner i HitecVision VIII, L.P, (iv) eie aksjer i selskapet selv, og (v) yte slike tjenester relatert til HitecVision VII, L.P. og/eller HitecVision VIII, L.P. som til enhver tid finnes hensiktsmessig.

## Siste endringer

- 28.08.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 28.10.2026: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000821078&sokeverdi=912237680&spraak=nb)
- 28.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000718753&sokeverdi=912237680&spraak=nb)
- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000342846&sokeverdi=912237680&spraak=nb)
- 02.06.2026: [Fullmakt kapitalforhøyelse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000332598&sokeverdi=912237680&spraak=nb)
- 02.06.2026: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000332599&sokeverdi=912237680&spraak=nb)
- 19.05.2026: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000280612&sokeverdi=912237680&spraak=nb)
- 24.02.2026: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000078646&sokeverdi=912237680&spraak=nb)
- 04.09.2025: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000728353&sokeverdi=912237680&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EFØY INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/920827594-efoy-investering-as) | Stavanger | - | 632 mill. kr | +22,6 % |
| [ALBEMARLE INVEST 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/912237710-albemarle-invest-2-as) | Stavanger | - | 414 mill. kr | +27,4 % |
| [EFØY KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/923033343-efoy-kapital-as) | Stavanger | - | 215 mill. kr | +35,1 % |
| [HV CAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/991870032-hv-capital-as) | Stavanger | - | 49,9 mill. kr | −45,8 % |
| [ALBEMARLE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/895039772-albemarle-invest-as) | Stavanger | - | 8,1 mill. kr | −68,3 % |
| [HV CAPITAL VI AS](https://www.norscout.com/no/company/996864367-hv-capital-vi-as) | Stavanger | - | 5,47 mill. kr | −68 % |
| [AVANTO PARTNERS AS](https://www.norscout.com/no/company/996616622-avanto-partners-as) | Stavanger | - | 1,16 mill. kr | −6,7 % |
| [HV CAPITAL NEF 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/929126408-hv-capital-nef-2-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
