---
title: "ALBEMARLE INVEST 2 AS (912237710): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ALBEMARLE INVEST 2 AS i Stavanger hadde 414 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912237710-albemarle-invest-2-as"
---

# ALBEMARLE INVEST 2 AS

Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond · Stavanger

- Org.nr: 912 237 710
- Nettsted: [albemarle.no](https://albemarle.no)
- Styreleder: Pål Magnus Reed

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 414 mill. kr (+27,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 414 mill. kr (Margin 99,9 %)
- Etablert: 2013

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 847,3 % (meget god). Opp fra 706,4 % i 2024
- Likviditet: 0,09 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,26 i 2024
- Soliditet: 37,9 % (god). Ned fra 95,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 170,0 % | 881,1 % | 706,4 % | 847,3 % |
| Driftsmargin | 96,4 % | 99,4 % | 99,7 % | 99,9 % | 99,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 197,1 % | 908,4 % | 742,1 % | 1 286,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 3,13 | 0,74 | 1,26 | 0,09 |
| Soliditet | 71,9 % | 99,2 % | 94,9 % | 95,4 % | 37,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 137 | 67 995 | 381 551 | 325 129 | 414 095 |
| Driftsresultat | 11 695 | 67 553 | 380 342 | 324 882 | 413 854 |
| Årsresultat | 11 639 | 67 249 | 378 136 | 323 060 | 411 239 |
| Driftsmargin | 96,4 % | 99,4 % | 99,7 % | 99,9 % | 99,9 % |
| Sum gjeld | 10 622 | 327 | 2 267 | 2 168 | 31 198 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 209 | 247 | 241 |
| Finansresultat | - | - | 61 | 346 | 83 |
| Resultat før skatt | 11 639 | 67 577 | 380 403 | 325 227 | 413 937 |
| Anleggsmidler | 37 617 | 40 712 | 42 933 | 44 741 | 47 504 |
| Omløpsmidler | 164 | 1 024 | 1 678 | 2 731 | 2 737 |
| Sum eiendeler | 37 780 | 41 735 | 44 611 | 47 472 | 50 241 |
| Egenkapital | 27 159 | 41 408 | 42 344 | 45 304 | 19 043 |
| Kortsiktig gjeld | 10 622 | 327 | 2 267 | 2 168 | 31 198 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Pål Magnus Reed: Styrets leder
- Ole Ertvaag: Styremedlem
- Ann Mari Nilsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bjørnøygata 14, 4009 Stavanger
- Postadresse: Postboks 57 Sentrum, 4001 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 66.190 Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond
- Etablert: 04.07.2013
- Tidligere navn: STARTFASE 608 AS (2013)
- Aksjekapital: 556 335 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 74 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i aksjer, selskapsandeler, utlån, kunst, eiendom og eventuelle andre typer finansielle instrumenter og investeringer som til enhver tid finnes hensiktsmessig.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Næringskode endret
- 04.02.2026: Kontaktperson endret
- 20.09.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000545530&sokeverdi=912237710&spraak=nb)
- 19.05.2026: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000280613&sokeverdi=912237710&spraak=nb)
- 04.09.2025: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000728354&sokeverdi=912237710&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EFØY INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/920827594-efoy-investering-as) | Stavanger | - | 632 mill. kr | +22,6 % |
| [EFØY KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/923033343-efoy-kapital-as) | Stavanger | - | 215 mill. kr | +35,1 % |
| [HV CAPITAL VII AS](https://www.norscout.com/no/company/912237680-hv-capital-vii-as) | Stavanger | - | 1,4 mrd. kr | +87,7 % |
| [HV CAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/991870032-hv-capital-as) | Stavanger | - | 49,9 mill. kr | −45,8 % |
| [ALBEMARLE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/895039772-albemarle-invest-as) | Stavanger | - | 8,1 mill. kr | −68,3 % |
| [HV CAPITAL VI AS](https://www.norscout.com/no/company/996864367-hv-capital-vi-as) | Stavanger | - | 5,47 mill. kr | −68 % |
| [AVANTO PARTNERS AS](https://www.norscout.com/no/company/996616622-avanto-partners-as) | Stavanger | - | 1,16 mill. kr | −6,7 % |
| [HV CAPITAL NEF 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/929126408-hv-capital-nef-2-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
