---
title: "HØYER STADIONPARKEN AS (912246035): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HØYER STADIONPARKEN AS i Stavanger hadde 14,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/912246035-hoyer-stadionparken-as"
---

# HØYER STADIONPARKEN AS

Detaljhandel med klær · Stavanger · Etablert 2013

- Org.nr: 912 246 035
- Nettsted: [hoyer.no](https://hoyer.no)
- Styreleder: Petter Gedde

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,1 mill. kr (+10,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 199 976 kr (Margin 1,4 %)
- Ansatte: 17

## Ansatte

- november 2025: 17
- desember 2025: 14
- februar 2026: 16
- juli 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,9 % (svak). Opp fra −1,6 % i 2024
- Likviditet: 1,10 (tilfredsstillende). Ned fra 1,73 i 2024
- Soliditet: 15,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 45,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,8 % | −1,0 % | −1,6 % | 3,9 % |
| Driftsmargin | −0,2 % | 6,4 % | −0,7 % | −0,8 % | 1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −4,5 % | −4,8 % | 9,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,93 | 1,73 | 1,10 |
| Soliditet | 37,5 % | 45,2 % | 50,7 % | 45,7 % | 15,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,2 | 1,0 | 1,2 | 5,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 930 | 12 592 | 12 589 | 12 698 | 14 068 |
| Driftsresultat | −22 | 801 | −92 | −103 | 200 |
| Årsresultat | −43 | 567 | −95 | −97 | 132 |
| Driftsmargin | −0,2 % | 6,4 % | −0,7 % | −0,8 % | 1,4 % |
| Sum gjeld | 3 615 | 3 324 | 2 565 | 3 030 | 4 824 |
| Sum driftskostnader | 10 952 | 11 791 | 12 681 | 12 800 | 13 868 |
| Finansresultat | −31 | −73 | −30 | −21 | −30 |
| Resultat før skatt | - | - | −122 | −124 | 170 |
| Anleggsmidler | 252 | 159 | 255 | 335 | 413 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 951 | 5 240 | 5 288 |
| Sum eiendeler | 5 785 | 6 062 | 5 207 | 5 575 | 5 701 |
| Egenkapital | 2 170 | 2 737 | 2 642 | 2 545 | 877 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 565 | 3 030 | 4 824 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Petter Gedde: Styrets leder
- Lene Margrethe Enger: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jåttåvågveien 7, 4020 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 19.06.2013
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2013
- Revisor: [STIANSEN & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/962990746-stiansen-co-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 291 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handelsvirksomhet og hva hermed står i forbindelse og deltagelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000430577&sokeverdi=912246035&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 20.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1 mill. kr
- 20.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EMBLA BUNADER STORO AS](https://www.norscout.com/no/company/927452375-embla-bunader-storo-as) | Stavanger | 20 | 16,5 mill. kr | +25,4 % |
| [SIMPLY SHOP AS](https://www.norscout.com/no/company/931844776-simply-shop-as) | Stavanger | 16 | 2,89 mill. kr | - |
| [EMBLA BUNADER OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/927452448-embla-bunader-oslo-as) | Stavanger | 22 | 11,3 mill. kr | +8,9 % |
| [VOLONTÈ MADLA AS](https://www.norscout.com/no/company/998665574-volonte-madla-as) | Stavanger | 13 | 9,03 mill. kr | −3,7 % |
| [ROLFSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915459420-rolfsen-as) | Stavanger | 33 | 50,1 mill. kr | +1,5 % |
| [EMBLA BUNADER TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/929492544-embla-bunader-trondheim-as) | Stavanger | 13 | 8,21 mill. kr | +18,3 % |
| [STAY FRIENDS STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/916777647-stay-friends-stavanger-as) | Stavanger | 13 | 6,05 mill. kr | +8,4 % |
| [EMBLA BUNADER STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926060147-embla-bunader-stavanger-as) | Stavanger | 12 | 19,5 mill. kr | +11,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
